Způsob podnikání se radikálně mění.

Logo_Forum_for_sustainable_business_male.jpg Konference Fórum pro udržitelné podnikání, která proběhne v Praze v dubnu 2011, přinese českým podnikatelům inspiraci, jak uspět v novém modelu zodpovědného a udržitelného podnikání.  

Co si představit pod pojmem trvalá udržitelnost? Jde o rozvoj lidské společnosti, který uvádí v soulad hospodářský a společenský pokrok s plnohodnotným zachováním životního prostředí. Udržitelné podnikání je potom definováno jako podnikání, které přispívá ke spravedlivému a ekologicky udržitelnému hospodaření. 

Udržitelné podniky nabízí výrobky a služby, které uspokojují společenské potřeby a zároveň přispívají ke zdraví a prosperitě všech obyvatel Země. Takové podniky pracují ve všech oborech, od produkce obnovitelné energie, přes úpravu odpadů a vody, efektivní využití zdrojů v průmyslových procesech, až po využití nových materiálů, dopravu a zemědělství. Vytvářejí produkty, které jsou schopné konkurovat cenou i výkonem, ale zároveň zásadně snižují vliv lidstva na životní prostředí.

Udržitelné technologie, také nazývané čisté nebo zelené technologie, zlepšují finanční výkonnost podniků, protože při výrobě spotřebují méně energie a surovin a produkují méně odpadů a jedovatých látek. Udržitelné společnosti často přitahují zkušené, vizionářské manažery a nejlepší zaměstnance. Jsou také atraktivní pro dodavatele a spotřebitele, kteří chtějí pracovat a nakupovat od společností, přispívajících k jejich vlastním „zeleným“ strategiím a životnímu stylu.  

V současné době jsme svědky počátku zásadní změny – po revoluci zemědělské a průmyslové přichází revoluce ekologická. Ocitáme se v počátcích přechodu z dobývací, kořistnické ekonomiky k ekonomice, ve které se budou lidé učit žít v rámci možností přírody. V hodině dvanácte klimatických změn, kolapsu biodiverzity a extrémního přelidnění, společnost pomalu začíná brát vážně nutné změny. Z blížící se krize přijde opravdová změna.

Zásadním dlouhodobým cílem je přeskupení priorit. „Kvalita života“, to co nás dělá lidmi,  nakonec nahradí zisky (v podnikání) a spotřebu (pro „spotřebitele“). V další fázi naší evoluce se role podnikatelů změní od bezmyšlenkovité průmyslové výroby nekonečného množství výrobků pro neudržitelně rostoucí populaci a ekonomiku v ekologického obchodníka se službami a výrobky, nezbytnými pro udržení rovnováhy a života na Zemi.  

Podnikatelé v tomto hraje zásadní roli. Mnohé korporace mají tržby a aktiva větší než hrubé národní produkty řady zemí, a jsou stejně silné, možná více, než vlády. Je v nejlepším zájmu podniků, aby se změnily. Klimatické změny, nedostatek vody a půdy, ztráta biodiverzity a nadměrné zneužívání oceánů budou mít nesmírné negativní dopady na podnikání.  

Otřepaný argument, že „ekologie a podnikání“ jsou neslučitelné, protože snižují zisk a zaměstnanost, ztrácí na pravdivosti. Ve skutečnosti, opak je pravdou, jak dokazuje řada vynikajících podnikatelských příkladů z celého světa. Navíc, „zelené“ technologické společnosti jsou motorem v oblasti zaměstnanosti, vytvářejí odbornější, lépe placené pozice. 

Ideální příležitostí, jak získat vhled do nově se tvořícího paradigmatu podnikání budou mít české společnosti 14. dubna 2011, kdy v Praze proběhne mezinárodní konference Fórum pro udržitelné podnikání. Pokud se chcete dozvědět, které společnosti jsou v této oblasti lídry a co si myslí, pak si tuto příležitost nenechejte ujít. Těšit se můžete na případové studie a diskusi se zástupci nejprogresivnějších společností z České republiky i zahraničí.  

Konference je určena pro top management podniků, působících v České republice a středoevropském regionu a pro zástupce státní a regionální správy a veřejných služeb.

Konferenci Fórum pro udržitelné podnikání společně organizují Vysoká škola ekonomická Praha, Business Leaders Forum Česká republika a Blue Events.

Více informací a on-line přihlášku naleznete na adrese www.sustainbiz.cz

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,