Značka UGO: jednorázové plasty se nám daří šetřit více, 
než jsme předpokládali

ugo_logo_new.jpg Pokud vlastní silou nehnete s nákladním autem, které váží 12 tun, pak byste těžko pohnuli i s balíkem jednorázových plastů, který se podařilo za jeden rok ušetřit značce UGO, která provozuje 82 Freshbarů a Salaterií po celé České republice.  

„Přestože najít správné odpovědi na některé ekologické otázky není zrovna lehké a náklady na šetření jednorázových plastů se pohybují v řádech desítek tisíc korun na každou pobočku, věříme, že jdeme správným směrem,“ říká Marek Farník, zakladatel značky UGO.

UGO, které bylo jedním z prvních sedmi signatářů výzvy Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu, se zavázalo ušetřit do konce roku 2020 15 tun jednorázového plastu. „Původně plánovaný závazek se nám daří plnit s velkým předstihem,“ prozrazuje Marek Farník a pokračuje: „Díky zavedení keramického nádobí, kovových příborů a možnosti využívat opakovaně plnitelné nádoby, jsme jen za první rok ušetřili 12 tun jednorázového odpadu. A postupně činíme další a další krok, které náš cíl jistě navýší.“

Sklenice i porcelán na 20 pobočkách 

V květnu 2018, kdy se značka UGO zavázala pustit do boje s jednorázovými plasty, nabízely sklenice místo kelímků 3 restaurace z celkových 20. Dnes sklenici zákazník dostane na 20 pobočkách UGO, tedy všude tam, kde to provoz umožňuje. A stejně tak je tomu u talířů a příborů. „K šetření jednorázových plastů přispělo i to, že si zákazník může nechat nalít drink nebo nandat jídlo do vlastních omyvatelných nádob,“ říká Marek Farník. V detailním pohledu ušetřila značka meziročně na kelímcích, které nahradila sklenicemi, 2,8 tuny jednorázového plastu, přičemž do roku 2020 plánuje ušetřit 7,7 tun. V případě talířů a příborů ušetřila 9,2 tuny s tím, že ambice míří k číslu 24 tun.

Tamblery jsou na cestě 

„V současné chvíli řešíme zavedení vlastních tamblerů (odnosových sklenic) a také nahrazení plastových misek na dezerty,“ přibližuje nejbližší kroky Stanislav Pekárek, marketingový ředitel UGO. „Snažíme se postupně i o osvětu spotřebitelů. Spustili jsme komunikační kampaň na provozovnách, ve které vyzýváme k šetření jednorázových kelímků. Za každý nevyužitý plastový kelímek, místo kterého si zákazník přinese vlastní znovupoužitelnou nádobu, přispíváme 1 korunou na projekt Nový prales neziskové organizace Čmelák. Ta se snaží o obnovu druhové pestrosti českých lesů,“ uzavírá Stanislav Pekárek.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,