Recenze: Životní pohoda zvířat-Kulhání k Ráji

Životní pohoda zvířat: Kulhání k Ráji je nové průkopnické dílo Johna Webstera, emeritního profesora chovu hospodářských zvířat na Univerzitě v Bristolu a zakladatele Bristolské skupiny pro etologii zvířat a vědu o životní pohodě zvířat. Kniha byla přeložena do češtiny.  

Bio-info vám přináší informaci o vydání českého překladu knihy prof. Webstera Životní pohoda zvířat: Kulhání k Ráji v nakladatelství Práh. Knihu lze koupit ve velkých knihkupectvích nebo na internetu, například přímo od nakladatelství Práh.

kulhanikraji_web_1.jpgToto dílo vychází z jeho první, vysoce oceňované knihy Životní pohoda zvířat: Střízlivé kázání o Ráji a zabývá se nejen kritickou revizí dosaženého pokroku v této oblasti, ale také otázkou, jak lze životní pohodu zvířat do budoucna zlepšovat.

V předmluvě autor uvádí: „Životní pohoda zvířat: Střízlivé kázání o Ráji mělo podtitul Konstruktivní přístup k problému vlády člověka nad zvířaty. Tato kniha byla psána v době, kdy vědecký přístup k porozumění životní pohodě zvířat byl relativně nový. Hlavním cílem tedy bylo stanovit základní pravidla pro porozumění životní pohodě zvířat a pro správné chování na základě tohoto porozumění.

Posledních deset let jsme byli svědky prudkého vzrůstu aktivního zájmu o otázky životní pohody zvířat a menšího, byť stále vcelku působivého, nárůstu počtu konstruktivních činů. Ty se projevily v nové legislativě, nových souborech zásad pro chov hospodářských zvířat, nových etických kodexech pro péči o laboratorní zvířata a novém vývoji v oblasti systémů zaručujících kvalitu a vysokou úroveň životní pohody zvířat při výrobě potravin. To vše se odehrávalo s přispěním nového výzkumu a nového porozumění vědecké nauce o životní pohodě zvířat. Nastal čas revize dosaženého pokroku. Životní pohoda zvířat: Kulhání k Ráji má podtitul Praktický přístup k nápravě problému naší vlády nad zvířaty. Je to zpráva o našem váhavém postupu směrem k nedosažitelnému cíli, kde člověk a zvířata dokáží společně žít, aniž si navzájem působí utrpení. Je napsaná s plným vědomím toho, že k danému cíli není možné dojít, ale také s nadšením jedince, který cestuje s nadějí, má zdravý rozum a v ruce správnou mapu."

A dodává: „Mým cílem není pouze zavést zásady chovu pro majitele zvířat, ale vést nás všechny, kdo pečujeme o zvířata a záleží nám na nich, nejprve k lepšímu porozumění tomu, jak zvířata vnímají a jak se cítí, a tím k pravidlům chování, která povedou ke zlepšení jejich životní pohody. Díky tomu se všechny bytosti nadané vědomím (my i oni) budou cítit lépe."

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,