Živé Ekomuzeum - cesta do udržitelné budoucnosti

domek_Srdce.jpg Pomozte nám vybudovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.  

Co je naším cílem?

Dali jsme si za cíl obnovit starší objekt, ležící v nádherných lesích Bílých Karpat, který by jinak chátral. Tím, že jde o velký objekt, Živé Ekomuzeum, má tak dostatečnou kapacitu na to, aby zaujal, jak mladé lidi, zamilované páry, rodiny s dětmi, milovníky přírody, školy a školky, tak i řemeslníky, architekty a projektanty. Přináší oživení řemesel, přírodní stavitelství, hospodaření, permakulturu jako inspiraci z realizovaných projektů, že to jde skutečně postavit svobodný dům bez závislosti na inženýrských, obchodních a bankovních sítích.

zive_eko_02_m.jpgProč potřebujeme vaši pomoc?

Jsme přesvědčení, že společnými silami dokážeme projekt Živé Ekomuzeum Vrbovce zrealizovat. Jeho služba společnosti a přírodě, tak může mít významný vliv na životy mnohých lidí, na jejich pohled na přírodu a společné soužití nejen dnes, ale i v budoucnosti. A vy se tím zapíšete do historie, můžete být součástí tohoto velkolepého projektu, být první a právem být hrdí, že jste stáli při zrodu prvního – v této formě – vybudovaného Ekomuzea.

Prosíme, pomozte nám tento krásny projekt zrealizovat a vytvořit tak první unikátní Živé Ekomuzeum, kde každý z vás najde inspiraci, informace, odpočinek nebo senzaci. Všechno pod jednou střechou.

kruhov___slam__n___jurta_Harmonie_v_Ekoosad__.jpgA mnohem víc!

Potenciál Ekomuzea Vrbovce je velký. Osobně věřím, že svobodné bydlení si zaslouží každý. Možností je mnoho a věříme, že společně s vámi dokážeme velké věci a Ekomuzeum Vrbovce je jedna z nich.

Mladí lidé, zamilované páry, rodiny s dětmi

Chceme pro vás vytvořit krásné prostředí, kde si můžete společně oddechnout, zrelaxovat, pobavit se a načerpat do žil energii z vrcholů Bílých Karpat. Zároveň získat informace o tom, jak si postavit živý domov, abyste na jednom místě našli všechny potřebné kontakty na zkušené a šikovné řemeslníky a zároveň si mohli prověřit jejich práci Tady a Teď. Prostřednictvím tvořivých dílen probudit kreativitu ve vašem nitru, v nitru vašich dětí. Dětem ukázat cestu z virtuálního prostředí a seznámit je s krásami toho, co nám nabízí příroda, umění, řemesla. Prostor, kde můžete osobnostně růst, zažít jiný způsob života a stravování. Zároveň chceme vytvořit pro vás stroj času.

Stroj času

Jak se žilo ve slovanském domě? Ve vikingské chatrči? Nebo například v 80tých letech? Jednotlivé místnosti přeměníme na různá historická období a vy si můžete vyzkoušet život v nich na vlastní kůži. Tím, že budujeme z přírodních materiálů - hlína, sláma, dřevo, kámen – kontakt s nimi je plný energie a pobyt v takovýchto místnostech skrývá v sobě víc než jen zážitek a senzaci.

Školy, školky

Děti jsou naše budoucnost, a proto vytváříme prostředí i pro jejich osobnostní růst. Chceme jim dát možnost rozvíjet v sobě tvořivost nebo fantazii a ukázat jim cestu, jak budovat vztah se svým okolím. Aby se do jejich paměti zapsaly čarovné vzpomínky, na které budou vzpomínat po celý svůj život. Připravujeme pro ně různé hry z přírodních materiálů, různé kurzy.

Řemeslníci, architekti, projektanti

Pro vás vytváříme řemeslné dílny, ateliéry, jednoduše místa, kde můžete svobodně tvořit, ať je jaro, léto, podzim nebo zima. Kde můžete tvořit levněji. Zároveň vám dáváme prostor na vaše prezentace, aby lidé viděli, co všechno dokážete, a jaké krásy vycházejí z pod vašich rukou. Abyste se ještě více zviditelnili a zanechali svůj otisk dnešním i budoucím generacím. Uspořádejte svoje vlastní akce, učte svoje vlastní studenty. Připravujeme pro vás vlastní galerii, expozici, kontakt s dalšími řemeslníky a inspiraci z okolní přírody.

Už jen

Podívejte se, co jsme doposud vybudovali z darů a příspěvků těch, kterým se naše osvěta zalíbila. Jsou to zároveň unikátní odměny, které můžete využít bez čekání, než vybudujeme Živé Ekomuzeum. Avšak máme pro vás i odměny v Ekomuzeu.

Tímto vám, Ekovesnice z.s. a Živé Ekomuzeum, děkuje za každý příspěvek, který takto pomáhá k osvětě a k šťavnatým kořenům až k našim vnoučátkům.

magnetka_lednice_zelena.jpgStačí si jen vybrat – odměnu pro naše startery

Roky naší působnosti jsme využili nejen pro pomoc druhým lidem se stavbou jejich domovů, ale společně - naši studenti a dobrovolníci – jsme postavili přírodní domy, které může každý z vás zažít na vlastní kůži. Na každou odměnu vám vystavíme poukaz. Takže pokud si vyberete víc odměn, lehko je zkombinujete. Jejich platnost je 2 roky od dne skončení kampaně na startovači. Více informací najdete pod balíčky odměn.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,