Zdravé mlsání bez palmového tuku

Biopekarna_zemanka_logo110.jpg Všichni čas od času rádi zhřešíme a dopřejeme si nějakou tu sladkou dobrotu. O Vánocích to platí tím spíš.   

Téměř vždy ale naše laskominy obsahují nezdravé tuky. Nenechejte se zmást obecným uvedením rostlinných tuků na obalech, ne všechny z nich jsou zdravé jako olivový nebo slunečnicový olej. 

Palmový tuk je přesný opak. Ubližuje našemu tělu a škodí zdraví. Řada výrobců přidává palmový tuk do svých výrobků ve snaze více vydělat. Naleznete jej nejen v hotových výrobcích, ale také v surovinách jako jsou margaríny, které běžně používáme v naší kuchyni. Zdravá alternativa existuje, zákazníci ale musí vybírat. Pokud letos nechcete na Vánoce péct vlastní cukroví a přitom zdravě mlsat, ochutnejte sušenky od Biopekárny Zemanka. Vybrat si můžete také bezlepkové sladkosti nebo ty ze špaldové mouky. Peče se zde pouze z certifikovaných biosurovin, zdravých tuků a  hlavně bez palmového tuku a oleje.

bezlepka_biopernicky_jpg.jpgPalmový tuk obsahuje mnoho nasycených mastných kyselin, podobně jako tuky živočišné. Nasycené tuky jsou živinami, které náš metabolizmus v játrech přeměňuje na cholesterol. Obsahuje-li naše strava navíc ještě velké množství sacharidů s vysokým glykemickým indexem, vede to v našem těle k ještě větší nadměrné tvorbě cholesterolu, zejména pak toho tzv. ,,špatného cholesterolu LDL“. Výrobci navíc během výrobního procesu palmový tuk ještě tzv. ztužují, aby oddálili jeho rozpouštění. Ztužování tuků je chemický proces hydrogenace, během kterého vznikají transnenasycené mastné kyseliny. I proto přibývá v naší společnosti infarktů a mozkových mrtvic.

ezlepkove_orig_jpg.jpgAč je tento olej nezdravý, má mnoho „dobrých“ vlastností. Tou pro výrobce nejvíce zajímavou je jeho nízká cena - čím nižší výrobní náklady, tím vyšší zisky. Dalšími vlastnostmi palmového tuku jsou dobrá snášenlivost vysokých teplot, nevýrazná chuť, nepřepalování se i při opakovaném použití a dlouhá trvanlivost. Díky zvýšené poptávce výrobců potravin po palmovém tuku navíc dochází i k úbytku deštných pralesů. Ty padají za oběť plantážím palmy olejné, z níž se olej získává. Palmový olej tak neškodí jen našemu zdraví, ale i naší planetě.

Na trhu stále ještě existují výrobci, kteří se snaží vyrábět kvalitní a zdravé potraviny - chutné i nutričně bohaté zároveň. Často se jedná o menší, rodinné firmy, které dbají na kvalitu svých surovin i trvalou udržitelnost.

zv______tka_sv__tl__.jpgBiopekárna Zemanka vyrábí sladké bio sušenky a slané bio krekry. Všechny výrobky jsou dílem originálních receptur a upečeny výhradně z certifikovaných biosurovin. Nepoužívá se žádný bílý rafinovaný cukr, žádný palmový tuk či jiné uměle ztužené tuky, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata. Vybrané výrobky jsou navíc bez lepku. Ochutnejte například Bio Čoko-kokosky s fair-trade čokoládou, bezlepkové Pohankové bio perníčky nebo dětmi oblíbená Špaldová zvířátka.

Jak si dnes tedy zachovat své zdraví a přitom si pochutnat? Omezte konzumaci potravin obsahujících palmový tuk, čtěte etikety, ale hlavně myslete při nákupu a nevybírejte jen cenou.

Zdroj: tisková zpráva Biopekárna Zemanka

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,