Zbraslavské jarmarky zvou na další trhy a zábavu

advent110.jpg Rodinné centrum Pexeso Zbraslav Vás srdečně zve na podzimní i adventní Zbraslavské Jarmarky.  

Oblíbené potravinovo-řemeslné trhy pokračují na Zbraslavském náměstí 29. 10., kdy bude jejich součástí i podzimní bleší trh, na němž bude možné přímo od majitelů nakoupit použité věci „s duší“ – jako knihy, květiny, doplňky do domácnosti, užitné umění a dekorace.

Pro děti je pod stromy u náměstí od 11:00 připraveno divadélko Toy Machine  s výtvarně nápaditě pojatým představením „Prapohádka“. „V dobách PRAvěkých v PRAhistorii lidstva létali motýli větší než pračlověk a žížaly dosahují gigantických rozměrů. A na všechny otázky má odpověď  starý praděda, kterému se vždy do příběhů připlete velký chlupatý GUGU! HUTAHUTANAMAMUTA!“ V případě nepříznivého počasí bude divadlo přesunuto do prostor Rodinného centra Pexeso v zadním traktu polikliniky. Vstup zdarma.

Děti také budou moci tvořit z bylinek v dílně „Z pytlíku babky kořenářky“. Ekocentrum Koniklec připravilo na toto datum pro děti vědomostní soutěže o lesních zvířatech.

advent445.jpgNa loučení s farmářskou sezónou 12.11. Vám za doprovodu veselé živé hudby nabídnou staročeské podzimní hry: nejen děti si jistě rády vyzkoušejí tlouct špačka, točit káču, pohánět obruče, cvrnkat kuličky, obírat se o fazole, házet bramborou anebo bojovat o jablka. Trhy kvůli posunu času a také chladným ránům začnou od tohoto data o hodinu později, tedy až v 9 hodin a můžete je přijít navštívit až do 13 hodin.

Fanouškové ekozemědělství a ekopotravin mohou shlédnout výstavu „Krajina na talíři“ Hnutí Duha. O třídění odpadu se děti více dozvědí v interaktivním workshopu „Duchové popelnic“ Ekocentra Koniklec.

Následující trhy se budou odehrávat již ve znamení Vánoc. Na dvou Adventních trzích 26.11. a 10.12. ale stále potkáte své oblíbené prodejce z trhů farmářských, kteří mají sortiment celoroční.

Rodinné centrum Pexeso ve spolupráci s MČ Praha – Zbraslav zde vytvářejí prostor pro nákup originálních dárků přímo od jejich tvůrců. Filosofií akce je, aby si návštěvníci akce namísto anonymních dárků v supermarketu mohli odnést nápadité dárky. Můžete si vybrat mezi výrobky neziskových organizací a chráněných dílen  nebo se nechat okouzlit neotřelými nápady domácích výrobků. A budete-li mít chuť, prodávejte na trzích i své vlastní výtvory! Můžete prodávat i minimální množství. Nemusíte mít živnostenský list. Stačí se přihlásit na j.handrejchova@pexeso_org.

Vánoce ale nejsou jen dárky, a proto ani na našich jarmarcích nesmí chybět adventní zvyky a obyčeje, horká čokoláda, medovina, dobrý čaj, tvořivé dílny pro děti i dospělé…zkrátka všechno, co ke správné adventní atmosféře patří.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,