Zákazníci Rohlik.cz preferují při nákupu lokální potraviny

rohlik_cz_logo110.jpg Produkty od místních farmářů, pekařů či řezníků jsou velmi žádané. Vyplývá to ze spotřebitelského výzkumu, který si nechal zadat e-shop Rohlik.cz.  

Přesně 84 % oslovených lidí se při nakupování zajímá o původ potravin a 57 % preferuje domácí produkty před dovezenými ze zahraničí. Aktuálně nejžádanější je český zelený chřest, který Rohlik.cz jako první prodejce začal nabízet. „Dlouhodobě víme, že Češi poctivé potraviny opravdu chtějí. Proto e-shop stavíme jako nejjednodušší cestu ke kvalitním a domácím produktům,” prohlásil Rostislav Brzobohatý, marketingový ředitel Rohlik.cz.  

Rohlik_kuryr.jpgNakupování na internetu není pouze o komfortu a rychlosti dodání nákupu až domů. Právě Rohlik.cz se zaměřuje také na kvalitu a jedinečnost sortimentu. Největší domácí online prodejce potravin od začátku letošního roku spolupracuje s více než padesáti domácími dodavateli, kteří splňují nejpřísnější normy. Jde například o vyhlášené prodejce paštik, džemů, mléka a dalších produktů. „Důvod je jednoduchý – víme, že zákazníci na našem webu domácí výrobky hojně vyhledávají. Oproti loňskému roku si více prohlíží původ potravin. Hodně navštěvované jsou u nás farmářské trhy, kde si mohou o každém dodavateli přečíst jeho příběh,“ prohlásil Rostislav Brzobohatý z marketingový ředitel Rohlik.cz.

Podle spotřebitelského výzkumu společnosti Response Now je pro 78 % zákazníků Rohlik.cz důležitější kvalita potravin než jejich cena. Pouze tři procenta lidí, která nenakupuje na e-shopech, upřednostňuje cenu před kvalitou. Rohlik.cz se na výrobky od místních farmářů intenzivně a dlouhodobě zaměřuje. Logistická infrastruktura největšího domácího online supermarketu pak umožňuje, aby se potraviny dostaly co nejdříve od zpracování k zákazníkům. „Prodej od domácích farmářů nám meziročně narostl o šedesát procent. Odhadujeme, že tento trend bude dál narůstat,“ tvrdil Rostislav Brzobohatý.

Přes 11 tun chřestu

Královskou domácí potravinou je chřest. Před šesti lety ho v České republice konzumovalo doslova jen pár “fajnšmekrů”, dnes jeho obliba strmě roste. Český chřest je jednou z nejzdravějších plodin, vyváží se do Německa, Holandska, exkluzivní zákazníky má také v Dubaji a Hong Kongu. „V minulém roce se ho prodalo na Rohlik.cz přes jedenáct tun. Očekáváme, že letošní rok se celkové číslo překoná,“ upřesnil Rostislav Brzobohatý z Rohlik.cz, který odebírá unikátní plodiny od společnosti Český chřest.

Chrest_Rohlik.cz_2.jpgSezona v letošním roce začala rekordně již 1. dubna, tedy zhruba o dva týdny dříve než vloni. Na Rohlik.cz se už přes týden prodává bílý chřest, a to po půlkilogramových balíčcích. Od začátku tohoto týdne se v nabídce objevil také zelený chřest.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,