Vždycky existuje (ekologická) alternativa

RUCNIKY_TIERRA_ORGANICA_zm__na_velikosti_zm__na_velikosti.jpg Toto je filozofie firmy, kterou se od svého vzniku snaží dostat do povědomí svých zákazníků – lidí, kteří volí produkty s minimálním ekologickým dopadem.  

„Svět, ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé naše dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra. Svoboda volby je zároveň i projevem zodpovědnosti k sobě samým i ke světu kolem nás. Naší jistotou je vědomí, že vždycky existuje alternativa,“ říká majitelka společnosti Tierra Verde Nataša Foltánová

Na začátku byl mýdlový ořech

MYDLOVE_ORECHY_zm__na_velikosti.jpgZačalo to před více než 2 lety importem mýdlových ořechů. Mýdlový ořech na praní v té době nebyl neznámý, ale kvalita produktu, který byl na trhu, byla nevalná a mnoho lidí o účinnosti tohoto malého zázraku přírody nepřesvědčila. TIERRA VERDE představila nový druh plodu v biokvalitě sklízeného v Himalájích ze stromu Sapindus Mukkorosi, který si velmi rychle našel cestu k ekologicky smýšlejícím spotřebitelům. Zákazníky byly především maminky, které se rozhodly pro ekologické textilní pleny, které je samozřejmě vhodné prát co nejšetrněji.

ZPRACOVANI_MYDLOVYCH_ORECHU_V_INDII_zm__na_velikosti.jpg

Zpracování mýdlových ořechů v Indii

Jak to funguje

Mýdlové ořechy jsou alternativou ke komerčně vyráběným pracím prostředkům. Protože rostou na stromech, jsou tím nejpřírodnějším pracím prostředkem, jehož používání ocení především osoby s citlivou pokožkou. Neobsahují žádné MYDLOVY_ORECH_zm__na_velikosti.JPGalergeny a samozřejmě ani dráždivé chemické látky, jsou netoxické a mají přirozené antimikrobiální vlastnosti. Jsou ideálním pracím prostředkem pro dětské prádlo a pro všechny, kdo chtějí mít prádlo čisté a přitom bez reziduí syntetických chemikálií a umělé parfemace. Použití mýdlových ořechů je popsáno i v indické Ajurvedské léčitelské praxi, kde jsou doporučovány lidem trpícím ekzémy a lupenkou.

Nové přírůstky do eko-rodiny

Během prvního roku prodeje začínalo být zřejmé, že popularita mýdlového ořechu je velká, ale jeho použití je omezeno na praní. Započala tedy další etapa hledání nejvhodnějších kombinací a receptur pro využití vhodných vlastností mýdlového ořechu pro výrobu dalších přípravků pro ekologickou domácnost.

TIERRA VERDE na trh postupně představila prací gely, gel na ruční mytí nádobí a prášek do myčky pod značkou YELLOW + BLUE. Tato malá rodinka se brzy rozroste ještě o prášek na praní z mýdlových ořechů a mycí pastu.

PRACI GEL YELLOW+BLUE_změna velikosti_1.jpg"Ekodrogerii vyrábíme u jednoho moravského výrobce, kde jsme vyvíjeli i naše originální receptury. K extrakci je použita metoda za studena, která je na rozdíl od běžné extrakce zahříváním velmi šetrná, protože zachovává všechny vlastnosti přírodního saponinu. Na výrobky ekodrogerie zatím certifikát Bio nemáme, ale každopádně počítáme s certifikací některou evropskou nebo světovou certifikační agenturou. Certifikát BIO máme na mýdlové ořechy, ty jsou certifikované společností Control Union," vysvětluje Nataša Foltánová.

Nabídka produktů je doplněna dalším sortimentem ekologických pomocníků do domácnosti, jako například pomerančová čistič, biologický čistič odpadů nebo jednoduchý a zcela ekologický a zdravotně nezávadný čistič – jedlá soda.

U praní to nekončí

Když už se ekologicky pere a uklízí, automaticky taky přichází úvahy o tom, co se pere… A tak se objevily v nabídce firmy výrobky z biobavlny pod značkou TIERRA ORGANICA.

Proč biobavlna, když standardní bavlna je přírodní produkt? Protože při bližším zkoumání vyjde najevo, že standardní bavlna je vlastně nejtoxičtější zemědělskou plodinou, kterou na Zemi pěstujeme. Bavlna tvoří zhruba 3 procenta objemu zemědělské produkce, ale při jejím pěstování se spotřebuje téměř 45 procent všech pesticidů, které se na světě vyrobí. Další jedovatá chemie se poté používá ke zpracování.

RUCNIKY_TIERRA_ORGANICA_zm__na_velikosti.jpg

Biobavlna se obdělává a sklízí ručně, takže nejenže je nepoměrně ekologičtější a příznivější pro naše zdraví, ale v neposlední řadě také za její pěstování dostanou zaplaceno drobní farmáři a ne gigantické nadnárodní korporace, které vyrábějí agrochemikálie z ropy.

"Textilní výrobky TIERRA ORGANICA pochází z Indie a z Turecka, certifikovány jsou dle standardů GOTS", říká Nataša Foltánová.

Naplnění eko-vize – kruh se uzavírá…

Jedním z příkladů, jak se firmě daří naplňovat vizi ekologických výrobků jsou i nedávno do nabídky zařazené eko-tašky vyrobené z obalů od materiálů spotřebovávaných na ekologické prací prostředky. Zákazník má tak možnost si zakoupené výrobky odnést v tašce ušité z materiálu od surovin použitých na jejich výrobu a tím tak uzavřít pomyslný kruh bezodpadového hospodářství.

EKOTASKA_zm__na_velikosti.jpgA jak to bude dál…

„Na domácím trhu to začalo - výrobky jsou přes distributory rozváženy do většiny tuzemských prodejen zdravé výživy a do ekologicky zaměřených e-shopů. Na domácím trhu to ale zdaleka nekončí – podstatně větší část výrobků jde na export“, říká Nataša Foltánová.

Největším odběratelem je Slovensko, ale zejména po úspěšném absolvování veletrhu BIOFACH v Norimberku se export rozrostl do dalších zemí – Polska, Maďarska, Švédska a Dánska. Postupně budou také přibývat další výrobky, které budou naplňovat vizi firmy TIERRA VERDE – vždycky existuje alternativa.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,