EU: Vytvoř nové logo pro biopotraviny a vyhraj 6 000 Eur

Evropská unie hledá nové zajímavé logo pro produkty ekologického zemědělství. Pokud jsi mladý umělec nebo designér, zúčastni se naší soutěže o nejlepší logo a pošli nám svůj návrh. Tvoje logo může být na produktech ekologického zemědělství ve všech členských státech EU a vítěz vyhraje 6000 Euro  

Připravit ke startu, pozor, LOGO teď!

Představte si, že nakupujete v místním supermarketu. Hledáte konkrétní biovýrobek, kterým doplníte svoji dnešní dokonalou a výživnou večeři. Kontrolujete nálepky na čerstvém biomléce, chlebu nebo sladce vonícím ovoci a pomyslíte si: Toto logo biovýrobků je originální a chytré.

Nyní si představte, že jste logo pro biovýrobky EU navrhli VY!

V červenci 2010 uvede Evropská unie nové logo pro bioprodukty EU ve všech svých členských zemích. Na rozdíl od existujícího loga pro biovýrobky, které lze používat dobrovolně, bude použití nového loga povinné pro všechny předem balené biovýrobky, které pocházejí z 27 členských zemí.

Nové logo oznámí evropským spotřebitelům, že daný biovýrobek dosáhl specifikované úrovně kvality, která je normou v rámci celé EU. Toto logo zaručí, že produkt, na kterém se objeví, je ekologický - od farmy až na vidličku.

Kdo se může soutěže o nové logo zúčastnit?

Všichni studenti designu a umění v EU jsou zváni, aby zaslali své nejnápaditější návrhy do soutěže o nové logo pro produkty ekologického zemědělství. Účastníci musí být registrováni na akademii, univerzitě nebo vysoké škole v některém z 27 členských států EU. Přihlášené práce musí být zaslány do 25. června 2009 včetně.

Kdo vybere vítěze?

Úvodní výběr z přihlášených prací provede porota špičkových profesionálů v oblasti designu a odborníků na ekologické zemědělství. Vybrané práce pak budou vystaveny na webových stránkách. Ve vzrušujícím online hlasování pak evropská veřejnost vybere svého favorita jakožto logo, které by mohlo být umístěno na milionech budoucích biovýrobků v EU!

Proč se zúčastnit?

Příspěvek k ekologickému hnutí je jen jedním velkým důvodem k účasti v soutěži o návrh loga pro biovýrobky. Propagátoři ekologického zemědělství věří v trvale udržitelné zemědělské postupy, které prospívají zemi a všem formám života na ní. Spolu s propagací kvality životního prostředí pro příští generace, jsou biopotraviny prostě lahodné! A vrcholem toho všeho je, že vítězství v soutěži by mohlo být milníkem ve vašem vývoji jakožto designéra.

Vítěz a další dva finalisté obdrží ceny v hodnotě:

  • První cena - 6 000 eur
  • Druhá cena - 3 500 eur
  • Třetí cena - 2 500 eur

Budou také pozváni na slavnostní udílení cen, které se bude konat v Bruselu v létě 2010.

Kdo je oprávněn účastnit se v soutěži o logo ekologického zemědělství?

K soutěži se můžete registrovat, jestliže jste student designu nebo umění z Evropské unie a je vám 18 let a více (ke dni 01.04.2009). Účast je otevřená pro všechny evropské občany, kteří mohou prokázat svůj statut studenta nebo absolventa v období od 01.01.2008 do 30.06.2009.

Aby mohlo být logo zařazeno do soutěže, musí také splňovat zadaný standard. Přečtěte si další podrobnosti o pravidlech soutěže a specifikacích.

Jaké jsou odměny pro nejlepší návrhy?

Tato soutěž není jen o slávě - můžete také vyhrát cenu! Odešlete své logo a vyhrajte 6 000 eur (cena pro vítěze), 3 500 eur (druhé místo) nebo 2 500 eur (třetí místo). Vítěz a další dva finalisté budou také pozváni na oficiální ceremoniál udílení cen, který se bude konat v Bruselu v létě 2010.

Plus devadesát nejlepších návrhářů obdrží certifikát a deset nejlepších návrhářů obdrží „Zlatý certifikát" podepsaný evropským komisařem pro zemědělství a rozvoj venkova jako uznání jejich kreativity a výsledků v této panevropské soutěži.

Ekologické zemědělství

Kde najdu podrobnější informace o ekologickém zemědělství a výrobě?

Generální ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova Evropské komise odpovídá za zvyšování obecného povědomí o ekologickém zemědělství a výrobě mezi spotřebiteli v EU. Na webových stránkách www.organic-farming.europa.eu najdete užitečné informace k tomuto tématu.

Kompletní zadání a podmínky soutěže najdete na speciální web stránce EU. Registrovat do soutěže se můžete zde.

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK DO SOUTĚŽE

25. června 2009

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,