Vysokoškoláci se mohou hlásit do programu Social Impact Award

Social_impact_award.jpg Blíží se uzávěrka přihlášek do akceleračního programu Social Impact Award (SIA) pro studenty, kteří mají chuť a nápady, jak pomáhat a podnikat zároveň.   

V minulých letech uspěl například městský bikesharing Rekola, mobilní rozhraní pro seniory Koala Phone nebo cestovka pro bezdomovce Pragulic. Kdo získá odbornou podporu v podobě nejlepších mentorů, workshopů a 2 000 EUR letos? Na přihlášení zbývá už jen několik dní, uzávěrka je 30. dubna.

Všechny zmíněné projekty do SIA přinesli vysokoškolští studenti ve formě nápadu. Po absolvování akceleračního programu se z prvotní myšlenky staly fungující počiny, dnes již často neziskovky nebo sociální podniky. Do programu jsme vstoupili jako vývojáři s nehotovým produktem a o obchodním světě jsme toho moc nevěděli. Díky SIA jsme se dozvěděli, jak produkt odrizikovat, vytvořili jsme obchodní plán a získali první zákazníky,“ říká královéhradecký sociální podnikatel Josef Slavíček, který společně se svým bratrem Tomášem vymyslel aplikaci Koala Phone pro seniory.

Social_impact_award_seminar_1.jpgKaždý ze studentských týmů, který se do programu dostane, získá odbornou stáž v hodnotě 160 000 Kč. Prostřednictvím workshopů zaměřených na finance, sales a marketing se účastníci programu dozvědí, jak uspět na trhu a být finančně soběstační. Během letních prázdnin jim budou k dispozici nejlepší mentoři a konzultanti v České republice, které do programu pro bono poskytují PwC ČR, Česká spořitelna a Impact Hub Praha. Na konci čeká tři nejlepší z nich finanční odměna 2 000 Eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub, poukaz na tiskové služby od Copy General a cesta do Vídně, kde se setkají s oceněnými z celé Evropy.

„Vykoukli jsme z českého rybníčku a zjistili, že projekt může být zajímavý také za hranicemi,“ hovoří o mezinárodním rozměru programu Vítek Ježek, spoluzakladatel sociálního podniku Rekola, který prošel SIA v roce 2014. Letošní novinkou, kterou účastníci SIA získají, je workshop s Petrem Ludwigem z GrowJOB Institute a workshop od DOBRO. Zoot na téma odpovědného merchandisingu.

„Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat, když se rozhodují o své pracovní kariéře. Jejich první kroky nemusejí směřovat do zaměstnání, které nepřináší ani radost ani užitek. Podnikaví studenti mohou spojit tři věci do jedné: dělat, co je baví, pomáhat společnosti a zaměstnávat sami sebe,“ vysvětluje zaměření akceleračního programu jeho iniciátor v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu v České republice Petr Vítek.

Soutěžní týmy se do Social Imapct Award mohou hlásit online do 30. dubna na www.socialimpactaward.cz

O Social Impact Award

Social Impact Award je mezinárodní akcelerační program, který podporuje společensky prospěšné podnikání mladých lidí. Nabízí jim odbornou podporu: workshopy, mentoring a konzultace. Na konci pak nejlepší účastníky čeká finanční ocenění 2 000 EUR. Program vzniknul v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších devíti evropských zemích.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,