Výrobce Fairtrade kávy Puro koupil fair trade aktivity Excellent Plzeň

Miko_kava.jpg Miko Káva s.r.o., výrobce Fairtrade produktů značky Puro, s potěšením oznamuje, že úspěšně ukončila jednání o akvizici fair trade části rodinné společnosti Excellent Plzeň s.r.o. a od 1. srpna 2011 převzala veškerou její činnost.  

Miko Káva, která již několik let buduje své aktivity v oblasti spravedlivého obchodu neboli fair trade svým jedinečným a uceleným konceptem Puro (převážně pro gastro a firemní klientelu), tímto rozšířila svou nabídku o bohaté zkušenosti zakladatelky fair trade sekce Excellent Plzeň Lenky Černé a velké množství kvalitních fair trade produktů, dárkových balíčků a organizaci fér akcí pro široké spektrum zákazníků.

Velmi si vážíme dobré práce, kterou tato rodinná firma dokázala za poslední čtyři roky své činnosti,“ říká jednatelka Miko Káva s.r.o. Pavlína Chvalinová. Služby pro dosavadní zákazníky tak budou i nadále kvalitně zajišťovány a synergie týmů přinese klientům obou firem ještě zajímavější nabídku.

Puro_coffee_1.jpgMiko Káva nyní jako jediný fair trade dodavatel nabízí komplexní kávový servis pro kanceláře, gastro i domácnosti. Nabídka zahrnuje přístroje a systémy na výrobu kávy, fair trade kávu, široký fair trade sortiment občerstvení a další fér služby. „Nabídka fair trade kávy a produktů je dnes poměrně široká a stále roste i poptávka po nich. Pro řadu kaváren, gastro provozů nebo kanceláří byl ale dosud neřešitelný problém, že jsme jim jako fair trade dodavatelé neuměli nabídnout i servis, který dostanou s konvenčními produkty. S nabídkou a servisem Miko Káva teď může mít Fairtrade kávu a občerstvení na svém pracovišti či provozovně opravdu každý. Věřím, že to přispěje k dalšímu rozšíření spravedlivého obchodu v Čechách,“ doplňuje Lenka Černá.

Miko Káva s.r.o.

Společnost Miko Káva s.r.o. je součástí belgické společnosti Miko n.v., rodinné firmy s více než 200 letou tradicí pražení kávy. V ČR už téměř 11 let poskytuje především gastro a firemním zákazníkům kvalitní kávu a komplexní kávový servis. 

Miko Káva vyrábí Fairtrade kávu Puro, která splňuje nejen Fairtrade standardy, ale díky spolupráci s prestižní organizací World Land Trust pomáhá chránit deštné pralesy. Současnou akvizicí významně rozšířila své fair trade aktivity.

www.mikokava.cz

Excellent Plzeň s.r.o.

Společnost vznikla v roce 2007 jako rodinná společnost se zaměřením na fair trade neboli spravedlivý obchod. Založení společnosti předcházela aktivní činnost její spoluzakladatelky Lenky Černé v různých rozvojových projektech, včetně několikaletého působení v Ugandě, Indii a dalších rozvojových zemích a zejména vytvoření a vedení úspěšného projektu Adopce na dálku v Ugandě.

Excellent Plzeň se výrazně podílel na zlepšení dostupnosti fair trade výrobků v České republice a zavedení fair trade produktů do každodenního života českých spotřebitelů, ale také firem a institucí v rámci jejich společenské zodpovědnosti.

Zdroj: Tisková zpráva Miko Káva, foto: www.purocoffee.eu

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,