Výrobce Fairtrade kávy Puro koupil fair trade aktivity Excellent Plzeň

Miko_kava.jpg Miko Káva s.r.o., výrobce Fairtrade produktů značky Puro, s potěšením oznamuje, že úspěšně ukončila jednání o akvizici fair trade části rodinné společnosti Excellent Plzeň s.r.o. a od 1. srpna 2011 převzala veškerou její činnost.  

Miko Káva, která již několik let buduje své aktivity v oblasti spravedlivého obchodu neboli fair trade svým jedinečným a uceleným konceptem Puro (převážně pro gastro a firemní klientelu), tímto rozšířila svou nabídku o bohaté zkušenosti zakladatelky fair trade sekce Excellent Plzeň Lenky Černé a velké množství kvalitních fair trade produktů, dárkových balíčků a organizaci fér akcí pro široké spektrum zákazníků.

Velmi si vážíme dobré práce, kterou tato rodinná firma dokázala za poslední čtyři roky své činnosti,“ říká jednatelka Miko Káva s.r.o. Pavlína Chvalinová. Služby pro dosavadní zákazníky tak budou i nadále kvalitně zajišťovány a synergie týmů přinese klientům obou firem ještě zajímavější nabídku.

Puro_coffee_1.jpgMiko Káva nyní jako jediný fair trade dodavatel nabízí komplexní kávový servis pro kanceláře, gastro i domácnosti. Nabídka zahrnuje přístroje a systémy na výrobu kávy, fair trade kávu, široký fair trade sortiment občerstvení a další fér služby. „Nabídka fair trade kávy a produktů je dnes poměrně široká a stále roste i poptávka po nich. Pro řadu kaváren, gastro provozů nebo kanceláří byl ale dosud neřešitelný problém, že jsme jim jako fair trade dodavatelé neuměli nabídnout i servis, který dostanou s konvenčními produkty. S nabídkou a servisem Miko Káva teď může mít Fairtrade kávu a občerstvení na svém pracovišti či provozovně opravdu každý. Věřím, že to přispěje k dalšímu rozšíření spravedlivého obchodu v Čechách,“ doplňuje Lenka Černá.

Miko Káva s.r.o.

Společnost Miko Káva s.r.o. je součástí belgické společnosti Miko n.v., rodinné firmy s více než 200 letou tradicí pražení kávy. V ČR už téměř 11 let poskytuje především gastro a firemním zákazníkům kvalitní kávu a komplexní kávový servis. 

Miko Káva vyrábí Fairtrade kávu Puro, která splňuje nejen Fairtrade standardy, ale díky spolupráci s prestižní organizací World Land Trust pomáhá chránit deštné pralesy. Současnou akvizicí významně rozšířila své fair trade aktivity.

www.mikokava.cz

Excellent Plzeň s.r.o.

Společnost vznikla v roce 2007 jako rodinná společnost se zaměřením na fair trade neboli spravedlivý obchod. Založení společnosti předcházela aktivní činnost její spoluzakladatelky Lenky Černé v různých rozvojových projektech, včetně několikaletého působení v Ugandě, Indii a dalších rozvojových zemích a zejména vytvoření a vedení úspěšného projektu Adopce na dálku v Ugandě.

Excellent Plzeň se výrazně podílel na zlepšení dostupnosti fair trade výrobků v České republice a zavedení fair trade produktů do každodenního života českých spotřebitelů, ale také firem a institucí v rámci jejich společenské zodpovědnosti.

Zdroj: Tisková zpráva Miko Káva, foto: www.purocoffee.eu

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,