Vyhlášen jubilejní desátý ročník soutěže Česká biopotravina roku

CeskaBiopotravina2011_logo_male_1.jpg Potravinářská komora České republiky společně s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců dnes vyhlásili jubilejní desátý ročník soutěže Česká biopotravina roku.  

Mezi českými spotřebiteli stále sílí poptávka po domácích, v České republice vyráběných biopotravinách. „Sledujeme zvýšený zájem o potraviny z českých a moravských regionů. Také biopotraviny od domácích farmářů a výrobců potravin se těší stále většímu zájmu veřejnosti,“ komentoval zahájení dalšího ročníku soutěže Miroslav Toman, prezident Potravinářské komory.

Kateřina Nesrstová, manažerka Svazu PRO-BIO doplnila: „Propojení českých ekologických zemědělců, kterých neustále přibývá, s regionálními potravináři, je ideální strategie rozvoje českého venkova a místní ekonomiky, nemluvě o maximální čerstvosti výrobků a transparentnosti celého dodavatelského řetězce“. „Ocenění Česká biopotravina roku významně zvýšilo zájem o náš kančí biolovečák. Je to pro nás přínos nejen ekonomický, ale pomohlo to i zvířatům v jejich životní pohodě tím, že nebylo nutné kanečky kastrovat. Na farmářských trzích byl biolovečák velkým lákadlem pro nové zákazníky, kteří biopotraviny běžně nekupují, mohli tak učinit první krůček do světa biopotravin,“ říká vítěz České biopotraviny roku 2010 pan Josef Sklenář z Biofarmy Sasov.  

Josef_Sklen_____p__eb__r___cenu_2.jpgZleva: Josef Sklenář, vítěz soutěže v roce 2010, Miroslava Jůnová,  BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC - zlatý partner soutěže, Pavel Maurer, předseda poroty.

Marcel Skála, obchodní ředitel BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. dodává: „Podpora zdravého životního stylu a bioprodukce jsou jedny z priorit společnosti Bureau Veritas. Vzrůst významu bioproduktů zaznamenaný v Evropě v posledním období je výzvou i pro kontrolní a certifikační organizace. Naše společnost podpořila soutěž Česká biopotravina roku už v minulých letech. Máme tedy na co navazovat“.

Jako obvykle budou kromě hlavní ceny vyhlášeni vítězové dalších osmi kategorií, konkrétně „pečivo“, „mléko a mléčné výrobky“, „maso a výrobky z masa“, „nápoje“, „výrobky z ovoce a zeleniny“, „pochutiny“, „biovýrobky pro gastronomii“ a „víno z ekologicky pěstovaných hroznů“.

Porota pod vedením Pavla Maurera, vydavatele výběru nejlepších restaurací Grand Restaurant, hodnotí přihlášené výrobky podle kritérií, odrážející nejen chuť, způsob zpracování a výroby a použité suroviny, ale také celkový koncept výrobku, od výhod pro zákazníky, obal, přes celkový vzhled až po použitý marketingový mix. Hodnotící kritéria soutěže také slouží k informování, inspiraci a jako měřítko pro začínající i stávající výrobce biopotravin.

Zlatým partnerem soutěže je společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o., člen mezinárodní skupiny Bureau Veritas Certification, která působí ve více než 100 zemích a je lídrem celosvětového certifikačního trhu. Mezi hlavní služby patří inspekce potravin a zemědělských komodit, testování a laboratorní analýzy, certifikace, technické revize a vzdělávání. Veletržním partnerem soutěže je NurnbergMesse GmbH, organizátor největšího světového veletrhu biopotravin BioFach.

Uzávěrka přihlášek do soutěže je 31. prosince 2011, do té doby musí výrobci své letošní novinky nominovat prostřednictvím formuláře, dostupného na www.biopotravinaroku.cz.

Mediálními partnery soutěže jsou časopis Retail Info Plus a informační portály Bio-info a Nazeleno.cz.

 

Hodnocení 






Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,