Všechny espreso nápoje Starbucks jsou nyní férové

Starbucks_1_1.jpg Společnost Starbucks Coffee Company a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) oznámili, že všechna espressa, celozrnná káva a nápoje, jejichž základ tvoří espresso, nabízené ve všech deseti kavárnách Starbucks na českém trhu, jsou počínaje března 2010 certifikovány jako 100% Fairtrade.  

Třista tisíc férových káv denně

Tento fakt se týká také celého evropského trhu, což znamená, že Starbucks bude podávat celkem více než třista tisíc Fairtrade espresso nápojů v Evropě každý den. Tato událost je dalším důležitým krokem a mezníkem desetileté historie ve vztahu společnosti Starbucks a Fairtrade.

Minulý týden byla v pražských kavárnách Starbucks rovněž představena nová jarní nabídka káv společně s kolekcí nových promo výrobků, které jsou ozdobeny jarními motivy. Tato nabídka poběží v kavárnách Starbucks v období od 2. března do 3. května 2010. Nová káva Starbucks v České republice pochází z farmy v Kostarice a splňuje všechna kritéria programu StarbucksTM Shared PlanetTM, mezi která patří pěstování kávy s ohledem na životní prostředí.

Společně s jarní nabídkou přinášíme zákazníkům další skvělou zprávu a to, že všechny espresso nápoje jako např. Latté či Cappuccino jsou nyní připravovány pouze z Fairtrade kávy. Tato skutečnost je potvrzením našeho dlouhodobého závazku k etickému obchodování.

Vladan_Armus_3_1.jpgVladan Armus ze společnosti Starbucks

Díky Fairtrade a našim zákazníkům máme každodenně pozitivní vliv na životy farmářů, kteří pěstují kávu a také na farmářské komunity. Naši zákazníci mají rovněž pozitivní vliv na životy farmářů díky každému šálku kávy, které vypijí,“ říká Vladan Armus, Brand President společnosti Starbucks pro region střední a východní Evropy a dodává: „Pro naši jarní nabídku jsme si vybrali kávu z Latinské Ameriky s názvem Bella Vista F. W. Tres Rios™ Costa Rica. Tuto kávu si můžete vychutnat i s pochutinami jako jsou citrusové plody, jahody, broskve či ananas. Bella Vista F. W. Tres Rios™ Costa Rica pochází z regionu Tres Rios a byla vypěstována na farmě Bella Vista.“

Vladan Armus vystoupí na konferenci Bio Summit

Vladan Armus, Brand President společnosti Starbucks pro region střední a východní Evropy, bude také jedním z hlavních řečníků nadcházející konference Bio Summit 2010. Nenechte si ujít jeho vystoupení s názvem "Odpovědnost Starbucks vůči společnosti".

Starbucks největší nákupčí férové kávy

Starbucks je největším nákupčím Fairtrade kávy na světě a částka vyplácená maloplošným kávovým farmářům skrze Fairtrade akvizice dosahuje výše 2 800 00 EUR každý rok. Desítky tisíc maloplošných farmářů pěstujících kávu těží ze spolupráce Starbucksu s Fairtrade, protože dostávají sociální prémie jako bonus k prémiovým cenám, které jim Starbucks již platí.

Fairtrade certifikace espresso nápojů Starbucks v celé Evropě je součástí pokračujícího závazku k etickému obchodování s kávou. Společnost Starbucks plánuje více než šestinásobně navýšit nákup Fairtrade kávy určené pro Evropu v porovnání s loňským rokem.

Od září 2008 je u všech nápojů espresso podávaných v evropských kavárnách garantováno, že káva, kterou tento nápoj obsahuje, je odpovědně pěstována a eticky obchodována dle pravidel programu Starbucks™ Shared Planet™. Mezi tato pravidla například patří: zlepšení pracovních podmínek, podpora farmářských příjmů a komunitních investic a rovněž snížení vlivu na životní prostředí v komunitách, kde se káva pěstuje.

Jarní nabídka

Starbucks si pro své zákazníky na jarní období připravil novou kávu s názvem Bella Vista F. W. Tres Rios™ Costa Rica. Milovníci kávy mohou tuto kávu v českých pobočkách kaváren Starbucks ochutnat vůbec poprvé.

Bella Vista F. W. Tres Rios™ Costa Rica patří mezi nejjemnější kávy z Latinské Ameriky a vyniká svou osvěžující a jemnou chutí s citrusovými podtóny. Bella Vista F. W. Tres Rios™ Costa Rica nese označení StarbucksTM Shared PlanetTM, které znamená, že tato káva je Fairtrade produktem a byla vypěstována s ohledem na životní prostředí.

Třináct cílů programu Starbucks Shared Planet

“Program Starbucks Shared Planet není pouze vyjádřením, že jsme společensky zodpovědná společnost, ale rovněž chceme jeho prostřednictvím zdůraznit vedoucí pozici Starbucksu v maloobchodním a kavárenském průmyslu a komunitách, ve kterých působíme“, řekl Howard Schultz, prezident a výkonný ředitel společnosti Starbucks. „Tyto cíle jsou pro nás velkou motivací a zároveň jsme stanovili konkrétní měřítka, které nás vyzívají být ještě lepší společností. V současné době ekonomické nejistoty si uvědomujeme, že máme příležitost a rovněž zodpovědnost soustředit se na náš závazek vůči komunitám, ve kterých jsme aktivní, aby si nadále udržely silnou a zdravou pozici. Jsem velmi pyšný na to, co děláme a jak se nám daří naplňovat klíčové principy naší společnosti“, dodává Howard Schultz.

Starbucks plánuje do roku 2015 dosáhnout tyto cíle:

Etické obchodování s kávou:

 • nakupovat veškerou kávu Starbucks v souladu se zodpovědným pěstováním a etickým obchodování kávy, oproti současným 65 %
 • investovat do lepší budoucnosti farmářů a jejich komunit, tohoto cíle bude dosaženo téměř zdvojnásobením prostředků určených pro organizace, které poskytují farmářům půjčky
 • pro-aktivně čelit klimatickým změnám, nabízet farmářům podněty, které budou zabraňovat další deforestaci. Pilotní projekty na toto téma jsou připravovány ve spolupráci s organizací Conservation International na Sumatře (Indonésie) a v Chiapas (Mexiko).

Spolupráce s komunitami:

 • věnovat více jak jeden milion hodin ročně komunitám, ve kterých Starbucks působí
 • zapojit 50 tisíc mladých lidí do práce s komunitami a zároveň inspirovat dalších 100 tisíc osob, aby se angažovaly ve svých komunitách pomocí fondu “Starbucks Social Entrepreneurs Fund”

Angažovanost v otázkách životního prostředí

 • 100% kelímků Starbucks bude recyklováno či znovu použito
 • 25% kelímků Starbucks bude možno znovu použít
 • závazek recyklovat bude zvýšen ve všech kavárnách
 • 50% spotřebovávané energie v kavárnách vlastněných společností bude do roku 2010 pocházet z obnovitelných zdrojů
 • emise skleníkových plynů budou sníženy, ve všech kavárnách vlastněných společností bude do roku 2010 dosažena 25% energetická efektivnost
 • spotřeba vody bude významně snížena
 • všechny nové kavárny budou certifikovány jako šetrné k životnímu prostředí
 • podpora ochrany tropických deštných pralesů bude jedním z řešení klimatických změn

O společnosti Starbucks

Již od svého založení v roce 1971 Starbucks Coffee Company pečlivě vybírá a praží nejkvalitnější kávová zrna arabica z celého světa. Dnes, s kavárnami po celém světě Starbucks patří mezi přední světové zpracovatele a prodejce kávy. Filozofie společnosti je založena na profesionálním přístupu a dokonalosti poskytovaných služeb garantujících všem zákazníkům jedinečný požitek s každým šálkem kávy Starbucks.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,