Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje

Vodafone_logo.jpg Koronavirová pandemie neomezila priority Vodafonu v oblasti udržitelnosti a přístupu k ochraně životního prostředí.   

Společnost se jim věnuje se stejným úsilím jako dosud a cíl pro nákup energie z obnovitelných zdrojů naopak ještě urychlila – energii výlučně z obnovitelných zdrojů bude nakupovat ve všech evropských zemích už od příštího roku.  Na nutnost šetrného přístupu k planetě Vodafone upozorňuje i řadou aktivit pro zaměstnance v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.

K Evropskému týdnu udržitelnosti, který se letos kvůli koronavirové pandemii koná v omezené míře v týdnu od 20. do 26. září, se připojilo 28 zemí v Evropě a desítky institucí, organizací a firem. Vodafone v České republice je jednou z nich.

Vodafone.jpg„I když nemůžeme pořádat hromadné akce a workshopy pro naše zaměstnance, využíváme naplno našich technologií a on-line kanálů, abychom kolegy a kolegyně informovali o cílech, prioritách a novinkách v přístupu k životnímu prostředí, a zároveň s nimi sdíleli řadu informací a tipů v oblastech, na které se jako firma zaměřujeme,“ komentuje aktivitu Vodafonu Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelnosti.

Vodafone se letos zaměřil na pět oblastí – uhlíkovou stopu, jednorázové plasty, plýtvání jídlem, spotřebu energie a úsporu vody. Každý den seznamuje zaměstnance s prioritami a cíli společnosti v jedné z těchto oblastí a nabízí jim několik praktických tipů pro každodenní využití. „Ke každému tématu jsme zároveň spustili anketu, abychom zjistili, jak je daná oblast pro naše kolegy a kolegyně relevantní a co v ní dělají. Zkušenosti využijeme v dalším nastavení našich interních programů,“ popisuje Holá.

Cílem je stoprocentní využívání zelené energie

Pro Vodafone je snižování dopadu lidské činnosti na planetu jednou z priorit udržitelného podnikání. Soustředí se přitom na tři hlavní oblasti, ve kterých má jasně stanovené cíle, a to energii z obnovitelných zdrojů, snižování uhlíkové stopy a redukci elektroodpadu.

Skupina Vodafone Group se letos rozhodla urychlit svůj závazek k nákupu energie z obnovitelných zdrojů. Nově přejde ve všech evropských zemích, ve kterých působí, na zelenou energii již v roce 2021. Vodafone v Česku nakupuje energii z obnovitelných zdrojů už od roku 2011, nově se však zaměří i na energii, kterou využívá zprostředkovaně od dodavatelů. Cílem je stoprocentní využívání pouze zelené energie.

Internet věcí pomáhá snižovat množství emisí

Do roku 2025 chce Vodafone snížit emise skleníkových plynů na polovinu (v porovnání s rokem 2010) a dostát i svému závazku k Pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Prostřednictvím chytrých řešení internetu věcí (IoT) zároveň přispívá ke snižování emisí i u svých zákazníků.

Přímý dopad na přírodní ekosystémy má i rostoucí světové množství elektroodpadu, který podle OSN končí v 90 % na černém trhu nebo na skládkách a v oceánech. Vodafone se proto angažuje v recyklaci elektronických zařízení a zavádí principy cirkulární ekonomiky do svých produktů a služeb. V každé prodejně Vodafonu je možné vrátit starý telefon a přispět tak k výrobě nových přístrojů a tím i k ochraně životního prostředí. Prostřednictvím partnerů Vodafone recykluje a znovu využije až 95 % ze všech částí telefonního přístroje. Peníze z recyklace pak Vodafone investuje do projektů Nadace Vodafone, které přispívají k naplňování globálních Cílů udržitelného rozvoje (v anglické zkratce SDGs). Z těch také přímo vychází udržitelné podnikání ve Vodafonu.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje Odpovědět   Hynek 2. 10. 2020, 14:10:16
Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii z obnovitelných zdrojů naproti. Je to alespoň známka toho, že i pro ně to musí být ekonomicky zajímavé a pak nesnaží se potlačit to, že firmy jejich velikosti o to nejeví zájem, řekl bych ba dokonce naopak. Doma taky bereme elektřinu z obnovitelných zdrojů přes firmu bezDodavatele, je to možná v současný době trend, ale za mě to má smysl daleko větší i s ohledem na mou rodinu.
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,