Vitaminátoru se daří, chce do škol

Vitaminator_krabice_mala.jpg Vítězný výrobek loňského ročníku soutěže Česká biopotravina roku, Vitaminátor 100% jablečná šťáva BIO, vyráběný společností Vitaminátor s.r.o. z Opavska, se na maloobchodním trhu těší velkému úspěchu. Nyní by se rád prosadil také ve školním stravování.  

Vitaminátor sbírá ocenění

CeskaBiopotravina2008_logo_1.jpgVýrobek Vitaminátor, stoprocentní ovocná, zeleninová nebo kombinovaná šťáva, se kromě vítězství v soutěži Česká biopotravina roku, může pochlubit také oceněním „Nejlepší výrobek Moravskoslezského kraje pro rok 2008“ v kategorii nealkoholických nápojů. V letošním roce je Vitaminátor přihlášen do soutěže o „BIO výrobek Moravskoslezského kraje“ v kategorii nápojů.

Díky úspěchům v obou soutěžích došlo ke zvýšení poptávky po výrobcích společnosti. Výrobce na zvýšený zájem zákazníků zareagoval rozšířením druhů balení, nyní dodává šťávy na trh v obalech 2 l, 3l, 5l a 10l.

vitaminator_soska.jpg„Udělená ocenění nás výrazně posunula na trhu a to nejen na českém. V současné době spolupracujeme s polskými a slovenskými partnery a to jak na úseku samotného produktu, tak také technologického zařízení - mobilní pojízdné moštárny“, říká paní Libuše Citronová ze společnosti VITAMINÁTOR s.r.o.

Jedinečné řešení

Výrobna šťáv Vitaminátor je odlišná od běžných zpracovatelských zařízení. Firma pana Tomáše Sošky (obrázek výše) zpracovává nejen produkci vlastních sadů, ale službu nabízí i dalším pěstitelům ovoce či zeleniny po celé České republice prostřednictvím pojízdné moštárny. Místním sadařům a zelinářům tak odpadá starost s odvozem produkce do moštárny, navíc získají produkt s přidanou hodnotou, zabalený v maloobchodním balení, který mohou prodávat celý rok, na rozdíl od čerstvého ovoce.

Vitaminator_pojizdna_mostarna1.jpgPojízdná moštárna společnosti VITAMINÁTOR pěstitelům ovoce či zeleninu zpracuje do speciálních obalů, tak zvaných BAG-IN-BOX, ve kterých šťáva vydrží po dobu až 1 roku. Balení je v aseptické kvalitě, výrobek je pasterován na 78° C. Každý litr ovocné šťávy obsahuje přibližně 1,4 kg ovoce. Pojízdná moštárna je prototyp vyrobený pro firmu Vitaminátor na míru v Rakousku.

Maloobchodní prodej chtějí doplnit školami

Šťávy Vitaminátor se nejvíce prodávají v prodejnách zdravé výživy, bioprodejnách a čajovnách. „V současné době je naší snahou výrobek prosadit do školních stravovacích zařízení“, doplňuje paní Citronová.

Vitaminátor plný chutí

Výrobek pod značkou VITAMINÁTOR je vyráběn celkem v 11 druzích a to buď 100% jablko, případně v kombinaci s dalším ovocem či zeleninou. V biokvalitě nabízí firma šťávy v kombinaci 100% jablko, jablko-červená řepa a jablko-mrkev.

Bio výrobky aktuálně tvoří asi 10 procent z nabídky. Suroviny jsou nakupovány výhradně na českém trhu od ekologických pěstitelů.

 

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,