Víkend biomódy s Biotextilní platformou AMWA

AMWA_logo.jpg Jak se oblékat krásně, zdravě, ekologicky šetrně a navíc i „lokálně“? Inspirace z dílen pěti českých návrhářek a jejich vizí moderní české ekologické módy Vás čeká během Víkendu biomódy s Biotextilní platformou AMWA.  

Pátek, 14. 9.

Prague Fashion Weekend

V pátek 14. 9. v 19:00 představí respektovaná česká módní návrhářka Natálie Steklová svou novou kolekci Vracím se domů nahá výhradně z bio a upcyclovaných látek. Prague Fashion Weekend je jedna z nejvýznamnějších módních událostí v České republice, kde se modely mladých českých návrhářů představují před mezinárodním publikem.

Ačkoli Natálie pracuje s organickými materiály více než pět let, kolekce, kterou právě připravuje, je první kompletně bio do pomyslného posledního stehu. Kromě látek vyrobených bez chemických úprav pracuje i s organickou nití, barvy, kterými na své modely maluje, pocházejí z přípravků pro terapii barvami nebo jsou aromaterapeutické.

V kolekci pracuje s materiály jako jsou organická bavlna nebo bambus, dle organických standardů vyrobená džínovina, pro šaty, korzety a prádlo používá i tzv. mírumilovné hedvábí. To pochází z Indie a na rozdíl od běžného hedvábí, kdy se kokony bource morušového usmrtí v horké vodě, aby larva nepřetrhala nekonečné vlákno, nechají Indové motýla vylíhnout a vlákno potom spřádají ručně. Mírumilovné hedvábí se pozná i na dotek, látka je mnohem jemnější, navíc je hypoalergenní.

Veškeré bio materiály, mírumilovné hedvábí a bio nitě pochází od společnosti AMWA Organic.

Natalie_Steklova445.jpgBiojarmark v Toulcově dvoře

Od 14:00 do 19:00 se otevřou brány Toulcova dvora v pražské Hostivaři a začne 19. ročník Biojarmarku a dožínkových slavností. Těšit se můžete na celodenní prodej biotextilu AMWA Organic, vzorky bio metráže a poradenství. K prodeji budou též bio modely několika návrhářek z Biotextilní platformy AMWA.

Sobota, 15. 9.

Biojarmark v Toulcově dvoře

V sobotu 15. 9. se v 10:15 dopoledne můžete na 19. Biojarmarku v Toulcově dvoře v Praze seznámit s tvorbou dalších čtyř českých návrhářek a krejčových, které Vám zde v rámci bio módní přehlídky Biotextilní platformy AMWA představí své kolekce z biobavlny, bambusu a mírumilovného hedvábí:

  • Renata Holoubková – Zlatá reneta
  • Renata Součková Zakázkové krejčovství
  • Adéla Stonjeková – Česká biomóda
  • Naděžda Kytýrová – Ateliér Hammam

Čtyři návrhářky, čtyři různé přístupy: něžně romantické i praktické variabilní, ležérní i slavnostní, svrchní i spodní oděvy pro dámy, pány i pro děti, každý si zde může najít svou inspiraci k doplnění šatníku o krásné, čisté a zdravé biotextilní oděvy a současně též podporu lokálních výrobců, kteří se rozhodli jít cestou šetrnosti a ohleduplnosti k lidem i životnímu prostředí.

Po skončení přehlídky bude možno veškeré modely zakoupit, k dispozici budou vzorníky bio metráže, a též možnost domluvy zakázkové výroby bio oděvů od návrhářek Vám přímo na míru.

Po celý den se můžete těšit též na prodejní expozici domácího biotextilu, vzorků biometráže a poradenství od AMWA Organic.

Renata_Holoubkova445.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,