Velká Británie: Tesco vrací biopotraviny na své regály

Tesco_organic_logo_2.jpg Maloobchodní řetězec Tesco opět začíná intenzivně podporovat prodej biopotravin, mimo jiné vytvořením nové pozice manažera pro biopotraviny. Tesco přiznalo, že loňské odstranění některých druhů bioovoce a zeleniny ze svých regálů byla chyba.  

Andrea Mulqueen, vedoucí nákupního týmu Tesco pro čerstvé biopotraviny, oznámila nedávno na setkání britských obchodníků a potravinářů, že ze zpětného pohledu se loňské odstranění některých biopotravin z regálů prodejen Tesco jeví jako chyba.

Mulqueen řekla: „V loňském roce jsme opravdu některé biopotraviny přestali nabízet jako reakci na ekonomickou krizi a její vliv na nákupní chování našich zákazníků. Bylo to v době, kdy se zákazníci snažili snižovat měsíční výdaje a své dluhy a snížení nabídky biopotravin mělo své oprávněné důvody. Zákazníci opravdu snížili nákup bio ovoce a zeleniny a jejich prodej poklesl. Takže v říjnu 2008 jsme vytvořili nový tým nákupčích pro bio saláty, ovoce a zeleninu. Začali jsme také komunikovat s našimi dodavateli a zákazníky. Nyní jsme v podstatě tam, kde jsme byli před rokem. Je potřeba, abychom ekologické zemědělce a výrobce podpořili.“

Tesco nyní realizuje čtyřbodový plán revitalizace prodejů biopotravin s individuálním přístupem ke každé provozovně. Podle Mulquenn plán míchá sortiment, cenu, kvalitu a komunikace se zákazníky dle potřeb jednotlivých prodejen. „Snažíme se pro každou prodejnu najít vhodný sortiment a získat naše zákazníky zpět“, pokračovala Mulqueen. Máme nyní seznam Top 10 bio ovoce a zeleniny, které musí být k dostání v každé prodejně. Jde například o borůvky, pórek a citrony, které jsou pro naše bio zákazníky opravdu důležité.“ Nový manažer pro značku Tesco Organic se bude také snažit povzbudit prodej biopotravin různými informačními akcemi přímo v prodejnách.

Prodej biopotravin v Tesco nyní předběhl růst na trhu a více než čtvrtina zákazníků, což odpovídá 3,6 milionům držitelů klubových karet Tesco, nyní kupuje čerstvé biopotraviny.

Podle ředitele společnosti Tesco sira Terryho Leahy “lidé opět začínají nakupovat”. Některé z kategorií, které byly ekonomickou krizí zasaženy, jako například exkluzivní značky a biopotraviny, opět rostou, a to dokonce rychleji než ostatní kategorie.

Zdroj: The Financial Times

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,