Velká Británie: Tesco vrací biopotraviny na své regály

Tesco_organic_logo_2.jpg Maloobchodní řetězec Tesco opět začíná intenzivně podporovat prodej biopotravin, mimo jiné vytvořením nové pozice manažera pro biopotraviny. Tesco přiznalo, že loňské odstranění některých druhů bioovoce a zeleniny ze svých regálů byla chyba.  

Andrea Mulqueen, vedoucí nákupního týmu Tesco pro čerstvé biopotraviny, oznámila nedávno na setkání britských obchodníků a potravinářů, že ze zpětného pohledu se loňské odstranění některých biopotravin z regálů prodejen Tesco jeví jako chyba.

Mulqueen řekla: „V loňském roce jsme opravdu některé biopotraviny přestali nabízet jako reakci na ekonomickou krizi a její vliv na nákupní chování našich zákazníků. Bylo to v době, kdy se zákazníci snažili snižovat měsíční výdaje a své dluhy a snížení nabídky biopotravin mělo své oprávněné důvody. Zákazníci opravdu snížili nákup bio ovoce a zeleniny a jejich prodej poklesl. Takže v říjnu 2008 jsme vytvořili nový tým nákupčích pro bio saláty, ovoce a zeleninu. Začali jsme také komunikovat s našimi dodavateli a zákazníky. Nyní jsme v podstatě tam, kde jsme byli před rokem. Je potřeba, abychom ekologické zemědělce a výrobce podpořili.“

Tesco nyní realizuje čtyřbodový plán revitalizace prodejů biopotravin s individuálním přístupem ke každé provozovně. Podle Mulquenn plán míchá sortiment, cenu, kvalitu a komunikace se zákazníky dle potřeb jednotlivých prodejen. „Snažíme se pro každou prodejnu najít vhodný sortiment a získat naše zákazníky zpět“, pokračovala Mulqueen. Máme nyní seznam Top 10 bio ovoce a zeleniny, které musí být k dostání v každé prodejně. Jde například o borůvky, pórek a citrony, které jsou pro naše bio zákazníky opravdu důležité.“ Nový manažer pro značku Tesco Organic se bude také snažit povzbudit prodej biopotravin různými informačními akcemi přímo v prodejnách.

Prodej biopotravin v Tesco nyní předběhl růst na trhu a více než čtvrtina zákazníků, což odpovídá 3,6 milionům držitelů klubových karet Tesco, nyní kupuje čerstvé biopotraviny.

Podle ředitele společnosti Tesco sira Terryho Leahy “lidé opět začínají nakupovat”. Některé z kategorií, které byly ekonomickou krizí zasaženy, jako například exkluzivní značky a biopotraviny, opět rostou, a to dokonce rychleji než ostatní kategorie.

Zdroj: The Financial Times

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,