Ve Sklizeno už jen ovoce a zelenina od ekologicky smýšlejících producentů

Sklizeno_logo110.png Sklizeno sjednocuje a vylepšuje napříč sítí nabídku ovoce a zeleniny, většina bude v bio kvalitě.   

Nově v prodejnách najdete v sezóně lokální plodiny s prokázaným původem a celoročně pak nabídku produktů v BIO kvalitě nebo v tzv. přechodném režimu. To je možné díky spojení s Freshbedynky.cz, které jsou nově součástí skupiny Sklizeno. Ovoce a zelenina je tak další oblastí, která bude stoprocentně vyhovovat kodexu kvality Sklizeno. Nová nabídka se v prodejnách objevuje postupně od října a v e-shopu Sklizeno.cz se objeví v lednu.

Sklizeno_ovozel_2_ilu_mala.jpgBIO, přechodný režím a ekologické zemědělství

V období od října 2017 cca do konce roku 2017 všechny prodejny Sklizeno významně rozšíří nabídku ovoce a zeleniny z ekologického zemědělství, tedy  plodiny certifikované jako BIO a k nim přibudou plodiny pěstované v tzv. přechodném režimu na BIO. Nadále bude Sklizeno prodávat i výpěstky vybraných lokálních pěstitelů, kteří se řídí principy ekologického zemědělství, ale BIO certifikaci nemají.

Víme přesně, odkud pochází, i když není lokální

„V našem kodexu kvality jsme se zavázali, že naší prioritou u ovoce a zeleniny je kvalita BIO, šetrnost pěstování k životnímu prostředí a nulová tolerance ke GMO plodinám. Lokálnost bude podstatná v sezóně, nebude ale absolutní. Je pro nás ale důležité, že víme, odkud zelenina a ovoce pochází, jak byla vypěstovaná. Úplně se proto vyhýbáme nákupu od dodavatelů, kde není původ 100% transparentní, protože produkci vykupují z různých míst. Spolupracujeme proto jen s producenty a zemědělskými družstvy, kde známe původ a způsob pěstování,” shrnuje David Kukla, zakladatel Sklizeno, nové zásady, jejichž je autorem a podle kterých Sklizeno vybírá zeleninu pro své prodejny.

BIO je nejvyšší meta a dáváme mu přednost

V sezóně Sklizeno nabízí sezónní ovoce a zeleninu od dodavatelů, kteří ctí principy ekologického zemědělství, ať už mají nebo nemají certifikaci BIO. V zimě a na jaře, kdy je česká produkce jen velmi omezená, budou prodejny nabízet i produkty ze zahraničí, z nichž velká většina bude v kvalitě BIO. „Naším cílem je postupem času přejít na kompletně BIO sortiment v této oblasti, protože to obzvlášť u ovoce a zeleniny vidíme jako klíčové. Budeme proto využívat toho, že zvýšení odběrů pro celou síť povede k poklesu cen u sortimentu BIO ovoce a zeleniny, které jsou dosud považované za luxusní segment. My bychom z něj chtěli udělat maximálně mírný nadstandard k nabídce farmářského ovoce a zeleniny a postupně standard,” vysvětluje plány dále David Kukla.

Sklizeno_ovozel_ilustracni_mala.jpgČeští dodavatelé musejí hospodařit ekologicky, i bez BIO certifikace

Mezi dodavatele Sklizeno patří české farmy a pěstitelé, které Sklizeno vybírá a hodnotí dle způsobu hospodaření a především podle ekologického přístupu k půdě. Obecně je ale v Česku velký nedostatek tuzemského ovoce a zeleniny v BIO kvalitě, proto její část budou dodávat v BIO kvalitě především němečtí a rakouští dodavatelé z evropských BIO farem.

V poslední době také u nás vzniká celá řada BIO farem, které dočasně nabízejí produkci v takzvaném „přechodném režimu na BIO” a později budou zcela BIO a i z těch Sklizeno bude produkci odebírat. Pro zákazníky to znamená především celoroční dostupnost širší nabídky ovoce a zeleniny ve špičkové kvalitě garantované kodexem Sklizeno.

Spojení s Freshbedýnky.cz

To vše je možné díky čerstvému spojení Sklizeno a Freshbedýnky.cz, e-shopu s BIO potravinami, který se specializuje především na BIO ovoce a zeleninu. Freshbedýnky se nově začlení do struktury Sklizeno a zákazníci tak mohou jejich špičkový sortiment od října koupit v prodejnách a od ledna i na eshopu www.sklizeno.cz.

Co říká kodex?

Pokud Vás zajímá, jaký ovozel vyhovuje a nevyhovuje kvalitativním standardům Sklizeno, dozvíte se to v kapitole 3 kodexu: https://www.sklizeno.cz/o-nas/kodex/#section-id-3-1. Základem je:

  • Žádné GMO plodiny
  • Minimalizace využívání pesticidů
  • Žádné biologické odpadní látky
  • Zodpovědný způsob pěstování (bez zbytečných odpadů, trvale udržitelná péče o půdu, ochrana živočišných druhů…)

O Sklizeno:

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt. Aktuálně je tak v síti 53 prodejen po Česku a na Slovensku.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,