V Sonnentoru v neděli slavili 10. Čejkovické bylinkové slavnosti

Chvilka_odpo__inku110.jpg Když se před deseti lety několik zaměstnanců čajové firmy rozhodlo uspořádat akci pro veřejnost, pozvali především své rodinné příslušníky a přátele.   

„Tehdy jsme si nebyli jistí, zda vůbec někdo dorazí a už tehdy nás překvapilo, že přišlo přes tři tisíce nadšených lidí”, vzpomíná ředitel a jednatel společnosti Josef Dvořáček. Povědomí o skvělé atmosféře této akce se během let dostalo nejen do okolních vesnic, ale sjíždějí se sem lidé z celé České republiky. Tuto neděli dorazilo přes osm tisíc návštěvníků a za slunečného počasí si vychutnávali poslední prázdninovou neděli s bohatým kulturním programem i zábavou pro děti.

SONNENTOR_____ejkovick___bylinkov___slavnosti_3862.jpgTradičním lákadlem byla exkurze ve výrobě čajů, kdy se každý návštěvník mohl podívat, jak se vyrábí porcované čaje a vybrat si ze široké nabídky ochutnávek bylinných nebo ovocných či kořeněných nápojů. „Vybrali jsme k ochutnávání nejoblíbenější čajové směsi pro děti i dospělé, třeba Usmrkánek či Sloní síla a novinkou byla např. čajová směs Luční kvítí“ upřesnila Lucia Havrlentová z marketingu, která má organizaci slavností pod palcem. 

Lídr na trhu s biočaji a biokořením soustředí veškerou svou výrobu s cílem co nejmenšího dopadu na životní prostředí. Část výroby se vytápí pomocí pelet z bylinného prachu, na střechách jsou umístěny fotovoltaické panely a letos přibyl k vozovému parku na CNG i další elektromobil. „Když k nám někdo přijede na kávu elektromobilem, může si dát v naší kavárně skvělou biokávu a zároveň využít veřejné nabíječky umístěné v areálu“ dodal vedoucí areálu Martin Šardický.

Celá akce byla koncipována s cílem minimalizovat vzniklý odpad po akci. Občerstvení se podávalo na kompostovatelném nádobí, na správné třídění dohlížel zero waste poradce a každý, kdo si přinesl svůj hrníček obdržel slevu 5 Kč na SONNENTOR nápoj. Každý rok se sonnentorští snaží vymyslet další nový krok ke zlepšení ochrany životního prostředí. „Letos jsme na ochutnávky čajů používali místo papírových kelímků raději keramické hrnečky, abychom se vyhnuli zbytečnému jednorázovému použití. Přestože papírové kelímky jsou plně rozložitelné, je to další krok, jak minimalizovat zbytečnou spotřebu“, vysvětlil Zdeněk Chocholáček, vedoucí turistického projektu Bylinkový ráj, který ročně přiláká přes 45 tisíc návštěvníků. 

SONNENTOR_____ejkovick___bylinkov___slavnosti_3536.jpgFirma si stojí za hodnotami jako je ruční práce či přímý obchod s jejich pěstiteli, každý rok na akci zavítá i několik z jejich českých pěstitelů, kteří si na tuto voňavou akce přijedou odpočinout. Letošní 10. bylinkové slavnosti nadchly návštěvníky divadlem Anička a bylinkové kouzlo v podání Slováckého divadla z Uherského Hradiště. Divadlo Víti Marčíka potěšilo originálně pojatou pohádkou Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Nechyběly ani přednášky o zdravém stravování či řemeslné stánky s regionálními produkty.

Firma dnes zaměstnává 150 zaměstnanců a o práci v bylinkovém Sonnentoru je zájem. „Růst a úspěch firmy přijímáme s pokorou, jsme tým, který cítí zodpovědnost za naše spolupracovníky, kvalitu našich výrobků a hodnoty, které jdou ruku v ruce s trvale udržitelnou výrobou“ dodal na závěr Dvořáček. Sonnentor plánuje v následujících letech rozšiřovat výrobní areál s cílem optimalizovat výrobu a zavádět další environmentálně příznivé opatření.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,