V Brně otevřena prodejna s ekovýrobky pro děti

Opravdu jedinečnou prodejnu otevřela nedávno v Brně paní Lucie Harnošová. Prodejna nese název „Brána k dětem“ a ekologicky smýšlejícím maminkám nabízí opravdový ráj.  

Sortiment prodejny tvoří moderní látkové pleny, BIO oblečení pro děti i dospělé, většinou vyrobené na principu FAIR TRADE, šátky na nošení dětí, přírodní kosmetiku, ekologickou drogerii, potřeby pro maminky a řadu dalších ekologických výrobků. Kromě „kamenné" prodejny je možné také nakupovat on-line na www.branakdetem.cz.

Bio Obchod položil Lucii Harnošové několik otázek:

Jak jste přišla na nápad nabízet ekologické vybavení pro rodiče a jejich děti?

Za všechno vděčím své dcerce...

Ačkoliv máme v rodině všichni blízko k BIO produktům (maminka Lucie, paní Čiháčková, provozuje v Brně velmi úspěšnou bioprodejnu - pozn.Bio Obchodu), zdravému životnímu stylu a ekologii, v těhotenství se mé myšlení posunulo ještě dál. Na internetu jsem si hledala informace, jak svému miminku nabídnout co nejpřirozenější péči, abych dělala to nejlepší pro něj, ale také pro svou Zemi. Bez internetu bych se asi nikdy nedozvěděla o moderních látkových plenách, o kontaktním rodičovství tzv. attachment parenting, o bezplenkové komunikační metodě a nemohla si vyměňovat zkušenosti s ostatními „alternativními" matkami.

Mezi „běžnými" maminkami, lékaři, rodiči jsem ale narážela  na velké předsudky, malou informovanost a skepticismus. Nejsem ale člověk, který by se nechal ovlivnit davem a naopak jsem vložila veškerou energii, která mi i s malým miminkem zůstala na pořádání prezentací, vytvoření internetového obchodu a otevření kamenné prodejny. Čímž se mi splnil sen! Konečně si mohou maminky prohlédnout veškeré zboží v reálu, využít našeho poradenství, přivést k nám skeptické kamarádky a můžeme tak přispět k šíření informací o věcech, které nikdo nezná jinak než z internetu.

Jak velká je prodejna a jaký je o zboží zájem mezi rodiči?

Prodejna má asi 240 m2 v nově zrekonstruovaných prostorách bývalého klášterního komplexu v centru Brna. Tradičné klenuté stropy ve spojení s moderním osvětlením a bohatým sortimentem utváří ráz naší prodejny, Samozřejmostí je prostor pro jízdu s kočárkem i pro konání přednášek a prezentací, svůj hrací koutek mají i děti a maminky pro nakrmení a přebalení svých miminek.

Zájem rodičů je vzrůstající, osvěta je šířena především ústně jen ze zkušeností maminek svým kamarádkám a známým. Drtivá většina matek je snadno ovlivnitelná médii - protože použití tak neekologických papírových plen je přece snadné a levné, přitom zdání ošklivě klame. Přesto sledujeme vzrůstající zájem o velké množství produktů, stejně tak pevnou základnu maminek a tatínků.

Budoucnost nejen látkových plen, ekologických papírových atd. je k naší spokojenosti i tak předem napsán a rozvoj v ČR není možné zastavit. Svědčí o tom i v březnu probíhající veletrh Pro dítě, kde bude většina našich dodavatelů na stáncích společně s námi produkty představovat.                                                                                                                                  

Který výrobky se nejvíce prodávají?

Z předchozích slov se zdá, že sortimentu kralují hlavně moderní pleny a z většiny je tomu opravdu tak, tím ale nepodceňujeme ostatní produkty, které patří neodmyslitelně do sortimentu a celá myšlenka by tak nebyla úplná.

V prodejnosti stále vedou látkové pleny všech možných značek, zájmu se těší také pomůcky pro zdravé a pohodlné nošení dětí jako jsou šátky pro nošení, anatomická nosítka. Nemůžeme zapomenout ani na rozvoj prodeje oblečení z přírodních materiálů jak pro děti tak dospělé a to nejen alergiky, materiály typu Merino - výrobky z ovčí vlny, materiál našich předků, nebo oblečení z konopí, nebělené bavlny až po supermoderní prádlo z funkčních vláken a jiné.

Další oblastí určitě vzpomeneme výrobky pro ženskou intimní hygienu - moderní látkové vložky, prostředky pro pohodlnou a přirozenou menstruaci, která je čím dál oblíbenější jak u dívek tak žen.

Jaké máte plány do budoucna?

Hlavním a nejdůležitějším plánem a snem, je postavení silné základny alternativních maminek do té míry, kdy z alternativy se stane samozřejmost, kdy většina maminek nebude rozhodovat, jestli zabalí dítě do neekologických plen z ropy, které se po použití vrší na tunové hromady a kdy nebudou zvažovat, zda to levnější je pro dítě lepší než přirozené materiály vyrobené z láskou k našim nejmenším, k naší budoucnosti. Protože náš obchod, ale i obchody stejného zaměření, jsou bezpochyby světlem nejen k lepší budoucnosti, ale vůbec k budoucnosti samotné a uvědomění si, že nežijeme abychom brali až do dna, nýbrž abychom milovali a rozdávali.

Proto našim mottem je citát:„Svět patří dětem vašich dětí. Proto se o něj dobře starejte."         Kurt Hörtenhuber

Děkuji za rozhovor

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte přednost nákupu biopotravin ve specializovaných prodejnách nebo v supermarketu?
V bioprodejně 21%
V prodejně zdravé výživy 23%
V super nebo hypermarketu 5%
Biopotraviny nekupuji 49%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,