Uzávěrka soutěže Social Impact Award se blíží

Social_impact_award.jpg Studenti a mladí lidé mohou letos už počtvrté soutěžit o odbornou a finanční podporu na rozjezd společensky prospěšného podnikání.  

Pro ty nejlepší je v Social Impact Award připraveno až 3000 eur. Na přihlášku ale mají už jen několik dní, uzávěrka je 20. dubna.

Závěrečným workshopem, ve kterém mohli zájemci konzultovat se členy poroty své rozpracované projekty společensky prospěšného podnikání, vyvrcholila ve středu dvouměsíční tour soutěže Social Impact Award po vybraných univerzitních městech. Na celkem dvanácti workshopech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem se převážně studenti seznámili s konceptem sociálního podnikání, jeho úspěšnými protagonisty i mnoha dovednostmi nezbytnými pro jeho zdárný rozjezd.

„Těší nás, že mezi mladými lidmi rostě zájem o to, jak pomáhat a podnikat zároveň. Letos na workshopy přišlo téměř 300 účastníků a musím říci, že někteří byli velice dobře připraveni. Padly už i konkrétní nápady, například systém na sdílení věcí, zahradní školka nebo kreativní využití průmyslového odpadu. Očekáváme proto, že letošní přihlášky budou velmi kvalitní a porota bude mít z čeho vybírat,“ říká za pořadatelský tým ze sítě Impact Hub Kristýna Bartoš.

Soutěžní týmy se do Social Impact Award mohou hlásit do 20. dubna. Autoři nejlepších pěti projektů získají cenu 1500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub (která má nově pobočky i v Brně a Ostravě), vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1500 Eur.

Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění i na tým, který získá nejvíce hlasů ve veřejné anketě na internetu. Novinkou je speciální cena od DOBRO. Zoot v podobě kampaně formou textilu. Tuto odměnu může získat jeden z finálových projektů.

Social_impact_award_seminar.jpg„Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat, když se rozhodují o své pracovní kariéře. Ať už je jim blízké téma lidských práv, životního prostředí, vzdělávání nebo třeba zdraví mohou se mu věnovat skrze společensky prospěšné podnikání,“ vysvětluje zaměření soutěže její iniciátor v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu Praha Petr Vítek.

V minulosti v soutěži uspěli například ekofunebrácké trio Ke kořenům, projekt Pragulic zaměstnávající lidi bez domova jako průvodce po Praze nebo výroba designových výrobků z recyklovaného textilu FOREWEAR.

O Social Impact Award

Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích. Iniciátorem soutěže na regionální úrovni je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem Nadace ERSTE.

Hlavním národním partnerem je Česká spořitelna, národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone ČR a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC, DOBRO. Zoot, Asociace společenské odpovědnosti a CVCA. Více informací na www.socialimpactaward.cz nebo www.facebook.com/sia.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,