USA: Některé podniky stále zaznamenávají růst

Ne všechny americké společnosti trpí úvěrovou krizí. Obchod Kristina's Natural Ranch, nabízející biopotraviny, zvýšil prodej o 15 %, tvrdí jeho majitel Jim Belcher.  

Několik dalších firem, doručujících biopotraviny zákazníkům přímo domů, má stejnou zkušenost. Vemon Peterson z Abundant Harvest Organics říká, že jeho firma zaznamenává růst o 1 % až 2 % týdně. Jeho firma každý týden zásobuje více než 1 600 zákazníků balíčky s bioprodukty. T&D Willey Farms ve městě Madera má ustálenou základnu 850 zákazníků. Tom Willey si myslí, že jakmile jsou jednou lidé přesvědčeni o vysoké důležitosti biopotravin pro jejich zdravý životní styl, raději ze svého života vyloučí jiné věci než dobré a kvalitní potraviny. Zákazníci, kupující biopotraviny prostřednictvím systémů biobedýnek, připravují jídlo častěji doma a nenakupují předpřipravená jídla v supermarketech. Jejich strava se tak stává hodnotnější.

Některé špičkové restaurace nicméně snížily odběr bioproduktů. Biofarma Il Giardino Oragnico oznámila, že pokles v jejich dodávkách restauracím činní 10 %. Majitelé farmy ovšem prodávají své produkty také na farmářském trhu a uvádějí, že jejich stálí zákazníci se nijak v nákupu produktů jako je rukola, cikorka a rajčata neomezují.

Čerstvé bioovoce se v nákupním košíku američanů vyskytuje nejčastěji (27 %), biozelenina je hned v závěsu (26 %). Mléčné bio produkty, vejce a mléko nakupuje 18 %, resp. 17 % respondentů. Mražené bioprodukty jako zelenina, ovoce a zmrzlina, nakupovalo jen nízké procento zkoumaného vzorku spotřebitelů, konkrétně 5 až 6  %.

Budoucí vývoj trhu

Organic Trade Association (OTA, Asociace obchodníků s biopotravinami) očekává, že prodej biopotravin a bionápojů dosáhne tento rok více než 23 miliard amerických dolarů, což je meziroční nárůst o 18 %.  Mluvčí OTA tvrdí, že někteří výrobci biopotravin hlásí slušné přírůstky v prodejích, včetně gigantů jako jsou Hain-Celestial a Nature´s Path. Avšak jasnější obrázek se ukáže až v únoru, kdy OTA dokončí výroční průzkum zaměřený na výrobce.

Asociace navíc očekává růst základny zákazníků, protože ceny budou klesat a v běžných prodejnách se bude rozšiřovat paleta nabízených biopotravin.

John Foraker, výkonný ředitel Annie‘s Inc., která prodává bio těstoviny a sušenky, tvrdí, že jeho firma stále posiluje navzdory klesající ekonomice. Cassie Green, majitelka Green Grocer Chicago, řekla že období stálého růstu vystřídaly měsíce stagnace. Stejné i vyšší množství zákazníků přichází do obchodu, ale nakupují méně. Hain Celestial Group, která vlastní tucty značek biopotravin a bioproduktů, oznámila meziroční růst prodejů o 22 %.

Zdroj: OTA, NPD

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Medical Hospital Supplies: Thankyou for sharing :)
Pharmacy Products,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,