USA: Frito-Lay bude používat přírodní suroviny místo umělých aditiv

frito_lay.jpg Americká společnost Frito-Lay, patřící do skupiny společností PepsiCo, Inc., jeden z největších světových výrobců kukuřičných a bramborových chipsů, se rozhodla přestat používat umělá aditiva.  

Frito-Lay bude od roku 2011 používat v přibližně polovině svých výrobkových řad jen přírodní suroviny, jako brambory, kukuřici, rostlinné oleje, sušenou zeleninu a sůl. Z výrobků značek Lay's, Tostitos a SunChips zmizí umělá ochucovadla, konzervační látky a monosodium glutamate.

Již od roku 2003 neobsahují žádné výrobky Frito-Lay trans-mastné kyseliny, jelikož při výrobě nejsou používány částečně ztužené tuky, jen kukuřičný a slunečnicový olej. Pro výrobu tortilla chipsů Natural Blue Corn TOSTITOS® používá Frito-Lay kukuřici z ekologického pěstování.

Společnost Frito-Lay prochází v posledních letech zásadní transformací s cílem vytvořit trvale udržitelný podnik. Svůj strategický plán k podpoře „zdravější planety“ zaměřila společnost na čtyři oblasti: snižování spotřeby energie, vody, minimalizaci odpadů a omezení emisí. Konkrétními kroky k naplnění své strategie jsou například využívání kogeneračních jednotek necyklujících odpadní teplo nebo obnovitelné energie prostřednictvím solárních panelů na střechách továrních hal. Společnost vyvíjí technologie, které ji mají umožnit vyrábět plně kompostovatelné obaly jen z obnovitelných materiálů. Téměř 97 procent kartonových obalů je sbíráno a znovu používáno průměrně pětkrát předtím, než jsou recyklovány.

Během roku 2011 chce Frito-Lay nasadit do provozu 21 elektrických nákladních aut Newton. Radovat se může i česká Avia. Jde totiž o produkty společnosti Smith Electric Vehicles, která na jejich vývoji spolupracovala právě letňanská továrna.

Logo_Forum_for_sustainable_business_male.jpgPokud byste rádi využili zkušeností společnosti Frito-Lay pro tvorbu vaší vlastní strategie udržitelnosti, máte k tomu skvělou příležitost 14. dubna 2011, kdy v Praze vystoupí Al Halvorsen, Director of Environmental Sustainability společnosti Frito-Lay / PepsiCo, a to jako hlavní řečník na konferenci Fórum pro udržitelné podnikání. Více informací a on-line přihlášku naleznete na adrese www.sustainbiz.cz

Konference Fórum pro udržitelné podnikání je určena pro top management podniků, působících v České republice a středoevropském regionu a pro zástupce státní a regionální správy a veřejných služeb. 

Konferenci Fórum pro udržitelné podnikání společně organizují Vysoká škola ekonomická Praha, Business Leaders Forum Česká republika a Blue Events.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,