Únor 2015: Lucie Aujeská

Lucie_Aujeska_vitalvibe.jpg Majitelka firmy Vitalvibe s.r.o.   

Stručný popis současné pracovní pozice či náplně: Majitelka firmy

Vzdělání:  Právní, ekonomické, terapeutické a životní

Zaměstnání:  majitelka, terapeut, kouč a lektor

Koníčky:   tanec, jóga, cestování, malování, zpěv, jídlo

Ekologické zemědělství vašima očima: Ekologické zemědělství znamená pro mě přirozenost a přirozený způsob komunikace a spolupráce s přírodou v její formě, která nám přináší obživu. 

Otázky pro bio osobnost měsíce

Co děláte? Jak byste charakterizoval Vaše podnikání?

Moje aktivity neboli podnikání je různorodé a mám tím pádem různé role. Jednou z nich je majitelka firmy Vitalvibe, kterou jsem spoluzaložila a jejíž posláním je poskytovat životodárné potraviny v té nejvyšší kvalitě, která je zrovna možná a podporu v různých formách k přirozenému a zdravému životnímu stylu. V téhle roli zastávám různé funkce a jsem ráda, že i po čtyřech letech tvoření této firmy, se stále mohu více věnovat práci s lidma, sdílení informací, inspirování, motivování, vedení, propojování a mému oblíbenému vizionářství. Podnikám a vedu firmu jiným způsobem než je asi všeobecně zvykem. Vedu firmu srdcem, intuicí ve spojení s vědomím jako nástroj k manifestaci. Takže mé cítění je řídící jednotkou a moje vědomí pak podle toho realizuje a vytváří strukturu k realizaci a čísla používám jako nástroj ke komunikaci a specifikaci. Můj záměr v jakémkoliv mém podnikání je, dělat jej vědomě a ve spojení s mým srdcem. Jiný způsob by mne nebavil, a připadal by mi zcela bezduchý a svým způsobem i nelidský. Dělám věci s láskou a pokud to tak necítím, tak to prostě nedělám. Je to jednoduché a velice funkční.
Mé další role jsou: terapeutka, koučka, lektorka jógy a přípravy rawfood.

Můžete krátce uvést jak jste se stal tím, čím jste teď, včetně toho proč a kdy jste začal „žít bio“?

Celý můj život vedl a vede k tomu co dělám teď. Každá moje zkušenost. Ale dobře, uvedu ty z posledních zkušeností. V roce 2009 jsem se zúčastila měsíčního jógového kurzu, na kterém jsem jedla pouze syrovou rostlinnou stravu ve velice vysoké kvalitě, intezivně praktikovala různé formy jógy a kde jsem si prožila různé stavy bytí a vědomí. Jedna z nich byla bytí v jednotě, byla jsem prostě naprosto všechno a všude. Jiné vnímání bolesti a utrpení zvířat v každé mé buňce atd. Tyto zkušenosti mě jednoznačně ukázaly, kterým směrem kráčet a s jakým záměrem. Od té doby se intenzivně a pro-aktivně vzdělávám a hlavně přeučuji ve všech oblastech života se záměrem „žít bio“ neboli v přirozenosti a tvořit z tohoto místa.

Můžete popsat Váš typický den?

Než otevřu ráno oči, tak přivítám s vděčností sebe, nový den a poděkuji za to že jsem a co žiji a lidi v mém životě. Pak mám svoje další ranní rituály, používám různé fyzické a mentální techniky k aktivování těla a k pročištění mysli, abych mohla fungovat z místa spojení,cítění a vnímaní sebe a toho co se opravdu děje. Připravím si snídaňové smoothie, napíši si co ten den chci udělat, co potřebuji udělat a co musím udělat, projdu emaily a další komunikační kanály a pak dělám jednu věc za druhou a zároveň reaguji na to co přichází. Mám běžně dvě tři pracovní schůzky za den. Občas jdu na jógu, qigong, extatický tanec do studia, jindy zajdu na masáž, do sauny a v mém dni je určitě určitý čas věnovaný na bytí v přírodě ve formě lesů, moře, louky či aspoň trávníku.

Kdo jsou Vaši zákazníci a odkud jsou?

Naši zákazníci jsou různorodí a přichází s různým záměrem. Velká skupina jsou právě podnikatelé, lidé, kteří jsou velice aktivní a tvořiví. Vnímají důležitost svého zdraví a kolik mají energie pro to, aby mohly žít a dělat to co chtějí. Dále to jsou lidé, kteří proaktivně pečují o své zdraví a vnímají nepřirozené podmínky ve kterých teď žijeme. Jsou to také maminky, které se snaží pečovat o zdraví své rodiny. A jsou to i lidé, kteří již mají těžké zdravotní problémy a chtějí se uzdravit přirozenou cestou.

Principy ekologického zemědělství – proč jsou důležité, proč na nich záleží?

Je velice důležité řídit se principy přírody a spolupracovat v souladu s přírodou. Jiná cesta je již vyzkoušená, a vede k sebedestrukci a nemoci celého ekosystému a jejich částí.

Co je Váš největší úspěch?

Že jsem se narodila a žiji.

Jakým směrem plánujete Váš budoucí vývoj? Jaká je Vaše vize?

Mám spoustu vizí, nápadů, plánů v oblasti jak firmy, tak mých dalších aktivit a zároveň jako žena bych se chtěla v následujících letech zaměřit na tvorbu rodiny, komunity a k tomu potřebných podmínek. Z hlediska firmy bych chtěla, abychom navázali další propojení a spolupráce s podobně laděnými firmami či projekty a společně se podporovali v tom co děláme. Chceme mít více prodejních míst a chceme poskytovat více služeb a informací v různých formách.

Když byste začínal úplně znovu, co byste změnil?

Nechtěla bych začínat uplně znovu, bylo to opravdu náročné a obětovala jsem pro to spoustu věcí, takže kdybych měla začít znovu, tak bych si určitě celou situaci nejdřív pořádně procítila a prokonzultovala z různých úhlů, dala bych sobě více času a prostoru na to, abych viděla jaké mohou být důsledky této tvorby, a čemu skrz to budu muset říct ne a čemu tím říkám ano. Pak by se vidělo co a jak bych změnila.

Co bylo Vaší nejdůležitější životní lekcí?

Oh těch bylo, je a bude. Prožila jsem různé formy utrpení a radostí, a všechny jsou důležité.

Kdo nebo co je Vaší největší inspirací?

Velice mě na mojí cestě inspiruje Daniel Aaron, Simon Borg Olivier, Chris Withcoe, Robin Lim a také každý, koho potkám.

Co je klíčem Vašeho úspěchu?

Být věrná sama sobě, mít se ráda, naslouchat svému srdci, mít čistou mysl, zdravé tělo, pečovat o rodinu, přátelé a všechny ostatní. Je to prostě láska k životu, radost z tvoření a prožívání.

Co máte nejraději z toho, co děláte?

Když bych si měla vybrat tak práci s lidma, být podporou, inspirací a průvodcem k seberealizaci.

Co Vás nenechá v noci spát?

Třeba teď odepisování na tyhle otázky. Což mě dělá radost a uplně mě to pohltilo, že nevnímám čas. Jinak už v noci spím velice hlubokým spánkem.

Jaká věc nejvíce zlepšila Váš život?

Kvalitní potraviny, čistá voda, vzduch, slunce, srdeční láskyplní lidé, přeprogramování mojí mysli, pochopení emocí a uvolnění spousty emočních nábojů, vědomý pohyb a kultivace energie, láskyplné milování a upřímné a pravdivé vztahy.

Co je nejvíce frustrující na tom, co děláte?

Legislativa, nastavený systém, lidská hloupost a malost.

Jak podle Vás může být zlepšen trh s biopotravinami?

Lepší komunikací k zákazníkům, vzděláváním, transparentností a lepší přístupnosti a dosažitelnosti.

Jak můžeme získat více lidí, aby kupovali biopotraviny?

Vídím dva důležité aspekty a to zkušenost společně se vzděláním a díky tomu pochopením.

Co je hlavní výhodou „žít bio“?

Je to přirozené, efektnivní a investice, která se vrátí mnohonásobně.

Supermarkety – dobré či špatné?

Nic není dobré a špatné, spíše se na to koukám jak je to efektivní, prospěšné a co se z toho můžeme naučit. To znamená vzít z tohoto konceptu co opravdu funguje a je použitelné a vytvořit z toho něco nového. No a někdy tam nemusí být nic funkčního a použitelného a příroda to řeší třeba tak že to spálí čí jinak zničí...což je taky forma proměny.

Co je největším ohrožením pro to, co děláte?

Nežiji a netvořím si svět ve kterém je ohrožení. Nevnímám svět tímto způsobem.

Co je na biopotravinách nejlepší?

Jak se po nich cítím a co vše mi dávají - energeticky, informačně a pocitově.

Jaké je Vaše oblíbené jídlo?

Mám velice ráda japonskou, thajskou a italskou-středomořskou kuchyni.

Kdybych byla předsedou vlády, ráda bych...

vládla srdcem a s vědomím celku, vedla zemi v harmonii a spolupráci s jednotlivými částmi a prvky ekosystému a tím, že bych naslouchala a vnímala všechny části přírody, včetně lidí k tomu, abych udělala ideální rozhodnutí a činy.

Svět by byl lepším místem, kdyby...

jsme všichni žili ze srdce z místa spojení se sebou, se vším a se všema.

Chtěla bych, aby se na mne vzpomínalo, protože...

život v jakékoliv formě je radostí a příležitostí k oslavě.

Kdy jste byla nejšťastnější?

Hmm, jak na to odpovědět. Za vším co se mi děje a co prožívám je přirozený pocit vnitřní blaženost. Takže ať brečím nebo se směji, tak za tím vším je ten klid a blaženost.

Z čeho máte největší strach?

Vše se neustále mění a neustále něco končí a nové zase začíná. Věřím životu a vím, že existuje ve všemožných formách a strukturách. Strach je pocit, který mě dává informaci, na základě které se můžu rozhodnout, jak reagovat či vůbec nereagovat na danou situaci. Strach mě může zachránit život nebo i naopak. Jde o to se s emocí neidentifikovat, ale použít ji, využít její potenciál k životu. Takhle já pracuji ze strachem.

Jaké je Vaše oblíbené slovo?

To jste možná už poznali. Je to božííííí.

Co byste si vzal s sebou na opuštěný ostrov?

Parťáka, prostě dalšího člověka.

Má zákazník vždy pravdu?

Na základě informací, zkušeností a toho k čemu má zrovna zákazník přístup má vždy svoji pravdu.

Více informací o Lucii a firmě Vitalvibe, naleznete na: www.vitalvibe.eu

Děkujeme za vaše odpovědi. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,