Unilever podporuje zdraví a ekologii

UnileverLogo_1.JPG Společnost Unilever Česká republika se letos umístila v soutěži Podnik podporující zdraví, kterou vyhlašuje Státní zdravotní ústav pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR.  

Svůj zájem o zaměstnance a okolí dokázal Unilever i na mezinárodním poli. Již podvanácté stanul na první příčce v rámci žebříčku oceňujícího firmy za odpovědné ekologické chování Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Unilever zvítězil v kategorii potravin a nápojů.

Firma Unilever získala ocenění Podnik podporující zdraví, který platí na následující tři roky. Umístila se v kategorii Malé a střední podniky za rok 2010. V soutěži se hodnotili kritéria jako podpora zdraví na pracovišti a politika závodu, lidské zdroje a organizace práce či společenská odpovědnost.

podnik_podporujici_zdravi.jpg„Uspět v tomto auditu nebylo vůbec jednoduché. Státní zdravotní ústav se zaměřil především na spokojenost našich zaměstnanců a na dopad firmy na své okolí. Nám se konkrétně nejvíce podařilo uspět v oblastech podpora zdraví, lidské zdroje a organizace práce, společenská odpovědnost a vliv organizace na životní prostředí. Ve všech těchto oblastech jsme získali 100 % úspěšnosti. V letošním ročníku jsme dosáhli celkového skóre 94 %, ale doufáme, že v dalších letech budeme k vysněné stovce ještě blíže,“ říká Antonín Jiroušek, generální ředitel společnosti Unilever pro Českou republiku.

Unilever se rovněž letos již podvanácté umístil v žebříčku Dow Jones Sustainability Index. Na tomto poli získal celkové hodnocení o jedno procento více než v loňském roce, tedy 83 % za společenský, ekonomický a ekologický přínos, který byl hodnocen podle 22 výkonnostních kritérií.

Každoroční žebříček DJSI je založen na analýzách korporátního hospodaření, výsledků v oblasti životního prostředí a společenského přínosu. Hodnotí se takové oblasti, jako jsou řízení společnosti, risk management, branding, snižování klimatického dopadu, standardy dodavatelsko-odběratelského řetězce a zaměstnanecké praktiky. Firmy, které se v tomto žebříčku umístí, splňují předpoklad, že management úspěšných společností musí být neustále a dlouhodobě v souladu s trvale udržitelnými byznys modely. Tyto modely je pak nutno přenést do veškerých firemních aktivit.

Unilever se zapojil do každoročního hodnocení již v roce 1999, kdy tento index vznikl. Od té doby pokaždé zvítězil v kategorii potravinářství.

Zdroj: Moderní obchod

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,