Unilever podporuje zdraví a ekologii

UnileverLogo_1.JPG Společnost Unilever Česká republika se letos umístila v soutěži Podnik podporující zdraví, kterou vyhlašuje Státní zdravotní ústav pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR.  

Svůj zájem o zaměstnance a okolí dokázal Unilever i na mezinárodním poli. Již podvanácté stanul na první příčce v rámci žebříčku oceňujícího firmy za odpovědné ekologické chování Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Unilever zvítězil v kategorii potravin a nápojů.

Firma Unilever získala ocenění Podnik podporující zdraví, který platí na následující tři roky. Umístila se v kategorii Malé a střední podniky za rok 2010. V soutěži se hodnotili kritéria jako podpora zdraví na pracovišti a politika závodu, lidské zdroje a organizace práce či společenská odpovědnost.

podnik_podporujici_zdravi.jpg„Uspět v tomto auditu nebylo vůbec jednoduché. Státní zdravotní ústav se zaměřil především na spokojenost našich zaměstnanců a na dopad firmy na své okolí. Nám se konkrétně nejvíce podařilo uspět v oblastech podpora zdraví, lidské zdroje a organizace práce, společenská odpovědnost a vliv organizace na životní prostředí. Ve všech těchto oblastech jsme získali 100 % úspěšnosti. V letošním ročníku jsme dosáhli celkového skóre 94 %, ale doufáme, že v dalších letech budeme k vysněné stovce ještě blíže,“ říká Antonín Jiroušek, generální ředitel společnosti Unilever pro Českou republiku.

Unilever se rovněž letos již podvanácté umístil v žebříčku Dow Jones Sustainability Index. Na tomto poli získal celkové hodnocení o jedno procento více než v loňském roce, tedy 83 % za společenský, ekonomický a ekologický přínos, který byl hodnocen podle 22 výkonnostních kritérií.

Každoroční žebříček DJSI je založen na analýzách korporátního hospodaření, výsledků v oblasti životního prostředí a společenského přínosu. Hodnotí se takové oblasti, jako jsou řízení společnosti, risk management, branding, snižování klimatického dopadu, standardy dodavatelsko-odběratelského řetězce a zaměstnanecké praktiky. Firmy, které se v tomto žebříčku umístí, splňují předpoklad, že management úspěšných společností musí být neustále a dlouhodobě v souladu s trvale udržitelnými byznys modely. Tyto modely je pak nutno přenést do veškerých firemních aktivit.

Unilever se zapojil do každoročního hodnocení již v roce 1999, kdy tento index vznikl. Od té doby pokaždé zvítězil v kategorii potravinářství.

Zdroj: Moderní obchod

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,