Unilever podporuje zdraví a ekologii

UnileverLogo_1.JPG Společnost Unilever Česká republika se letos umístila v soutěži Podnik podporující zdraví, kterou vyhlašuje Státní zdravotní ústav pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR.  

Svůj zájem o zaměstnance a okolí dokázal Unilever i na mezinárodním poli. Již podvanácté stanul na první příčce v rámci žebříčku oceňujícího firmy za odpovědné ekologické chování Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Unilever zvítězil v kategorii potravin a nápojů.

Firma Unilever získala ocenění Podnik podporující zdraví, který platí na následující tři roky. Umístila se v kategorii Malé a střední podniky za rok 2010. V soutěži se hodnotili kritéria jako podpora zdraví na pracovišti a politika závodu, lidské zdroje a organizace práce či společenská odpovědnost.

podnik_podporujici_zdravi.jpg„Uspět v tomto auditu nebylo vůbec jednoduché. Státní zdravotní ústav se zaměřil především na spokojenost našich zaměstnanců a na dopad firmy na své okolí. Nám se konkrétně nejvíce podařilo uspět v oblastech podpora zdraví, lidské zdroje a organizace práce, společenská odpovědnost a vliv organizace na životní prostředí. Ve všech těchto oblastech jsme získali 100 % úspěšnosti. V letošním ročníku jsme dosáhli celkového skóre 94 %, ale doufáme, že v dalších letech budeme k vysněné stovce ještě blíže,“ říká Antonín Jiroušek, generální ředitel společnosti Unilever pro Českou republiku.

Unilever se rovněž letos již podvanácté umístil v žebříčku Dow Jones Sustainability Index. Na tomto poli získal celkové hodnocení o jedno procento více než v loňském roce, tedy 83 % za společenský, ekonomický a ekologický přínos, který byl hodnocen podle 22 výkonnostních kritérií.

Každoroční žebříček DJSI je založen na analýzách korporátního hospodaření, výsledků v oblasti životního prostředí a společenského přínosu. Hodnotí se takové oblasti, jako jsou řízení společnosti, risk management, branding, snižování klimatického dopadu, standardy dodavatelsko-odběratelského řetězce a zaměstnanecké praktiky. Firmy, které se v tomto žebříčku umístí, splňují předpoklad, že management úspěšných společností musí být neustále a dlouhodobě v souladu s trvale udržitelnými byznys modely. Tyto modely je pak nutno přenést do veškerých firemních aktivit.

Unilever se zapojil do každoročního hodnocení již v roce 1999, kdy tento index vznikl. Od té doby pokaždé zvítězil v kategorii potravinářství.

Zdroj: Moderní obchod

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,