Tři novinky v Bezobalu

Bezobalu_logo.jpg Tři novinky v Bezobalu: prodejna na Florenci, výdejna, ale i rozvoz pro milovníky zero waste.  

Bezobalu nově nabízí hned tři nové možnosti nákupu. A to přesto, že prochází náročným obdobím, kdy se v plné síle projevuje dopad současné situace odstartované šířením viru COVID-19. S prvním dubnem 2020 se pro zákazníky otevřely dveře nové prodejny Bezobalu na Florenci. Jak je dobrým zvykem, k dispozici jsou tu velice kvalitní potraviny bez jednorázových obalů, eko drogerie a přírodní kosmetika. Čerstvě si své nákupy mohou zákazníci objednat předem a následně vyzvednout, nebo si je nechat přivézt až domů.

Novinky v čerstvém a chlazeném zboží

Třetí samoobslužná prodejna Bezobalu vznikla nedávno na Florenci a v jejím provozu i sortimentu je množství novinek.  Už tak překvapivě obsáhlý výběr kvalitních potravin, ve kterém nechybí prakticky nic, co běžně lidé používají v kuchyni i koupelně, jsme nově rozšířili o postupně se rozrůstající paletu čerstvých produktů. Novou radostí zákazníků je výběr vynikajících bezobalových snacků a svačinek, nebo něčeho na mls. Bezobalu Florenc nabízí zákazníkům bagety, quiche, sladké i slané koláče, veganské majonézy nebo dorty.

Nová mantra: Zvažte, naplňte, zvažte

Zákazníci se v nové prodejně seznamují i s novým způsobem vážení.  Za to je čeká odměna v podobě  výhod - od snadno dostupné informace o tom, co a v jakém množství nakupují, po možnost mixovat různé druhy zboží přímo do jedné nádoby. K tomu napomáhají kódy zboží a systém vážení, kdy si zákazník nejdříve zváží prázdný obal, posléze si jej naplní zbožím a za pomocí číselného kódu opět nádobu převáží a označí štítkem.

Doma snadno všichni rozeznají jedlou sodu od té na praní, protože na štítku z váhy je vždy uveden název zboží. Přímo v prodejně si tak můžete namíchat základ pro snídaně v podobě vloček doplněných sušeným ovocem, ořechy nebo čokoládou, či například vlastní prací prášek z vloček olivového mýdla, prací sody a perkarbonátu sodného.

Bezobalu tak stále posouvá myšlenku zero waste nakupování blíže k lidem tak, aby bezobalový nákup byl co nejjednodušší a otevřený všem, kteří se rozhodnou pro odpovědný a udržitelný život. Do budoucna, by mělo nové vážení zajistit prodavačům mnohem větší možnost věnovat se lidem, kteří přijdou. Místo markování tak naši prodavači budou moci poradit nebo pomoci zákazníkům s prvními bezobalovými krůčky. Tak jako tomu bylo v Bezobalu vždy.

Rozvoz a výdejna - nákup na dálku v době pandemie 

Prodejny Bezobalu  nově nabízejí k otestování dvě nové služby - výdejnu nákupů objednaných online ale i jejich rozvoz v oblasti Prahy 1 - 10. V online prostředí si můžete objednat nákup počínaje pečivem a čerstvými produkty, přes trvanlivý sortiment a základní potraviny, konče eko drogerií a přírodní kosmetikou. Můžete se rozhodnout, jestli si nákup vyzvednete na jedné z poboček, nebo jestli si ho nechají dovézt až domů. Více informací najdete na našem webu: https://bezobalu.org/rozvoz-a-vydej/

Bezobalovost není jediná hodnota prodejen Bezobalu

Rozvoz i výdej jsme zavedli především proto, abychom našim zákazníkům umožnili nakoupit kvalitně a odpovědně i v době, kdy z různých důvodů nemohou sami fyzicky do prodejny přijít. Nákupy balíme do papírových a skleněných obalů. Bezobalovost totiž není jedinou hodnotou pro kterou zákazníci do prodejen Bezobalu chodí.  To potvrzují i slova ředitele obchodní části Bezobalu, Jiřího Sedláka: “Nakupování u nás v sobě zahrnuje soubor hodnot, od snižování množství odpadu, přes podporu šetrného a ekologického hospodaření s půdou, po podporu malých a pokud možno lokálních pěstitelů. Máme za to, že vzhledem k souboru hodnot jsme nyní zvolili maximálně zodpovědné řešení. Jednorázový obal, třebaže papírový, je pro nás dočasný kompromis. V současné situaci je to přijatelná cena za možnost dále podporovat ekologické zemědělství a nakoupit kvalitní zboží.”

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,