Tradiční Předvelikonoční jarmark s moravskými pašijemi v SONNENTORU

Chvilka_odpo__inku110.jpg Rodiny s dětmi a milovníci bylin i koření letos opět zavítali do čejkovického SONNENTORU užít si den plný vůní, chutí a příjemné zábavy.  

V neděli se tam konala další z pravidelných akcí pro veřejnost, kterou je Předvelikonoční jarmark s moravskými pašijemi Víti Marčíka. Mnoho návštěvníků si tak připomnělo tradice spojené s Velikonocemi, ať už při divadelním představení Mysterium světla nebo při zdobení kraslic, pletení pomlázek či jiném tvoření v dětských dílničkách. Součástí bohatého programu bylo i vystoupení dětského folklorního souboru Slunéčko z Dolních Bojanovic, pohádka o Sněhurce a sedmi trpaslících, workshopy zaměřené na smoothie a spousta dalšího vyžití.

Všudypřítomná dobrá nálada byla doslova hmatatelná a od ranních hodin dotvářela pohodovou atmosféru v rámci programu celého dne. Velkému zájmu z řad návštěvníků se těšily letošní ochutnávky novinek. Jedněmi z nich je Kardamom latte a Červená řepa latte, které představují směs biokoření k přípravě nápoje. K oblíbenému Kurkuma latte neboli zlatému mléku tak měli milovníci latte možnost ochutnat tyto nové zajímavé kombinace. „Příprava je velmi jednoduchá, stačí zalít horkým příp. rostlinným mlékem a může to být skvělý start do nového dne“, sdělila Marie Michlovská, vedoucí zdejšího čajového salonu s kavárnou Čas na čaj.

Slun____ko_z_Doln__ch_Bojanovic.jpgPozitivní ohlasy se nesly i na adresu nové čajové řady Štěstí je…, která kombinuje byliny a koření do zajímavých receptur ve znamení souladu těla i duše. Blížící se svátky jara zde připomínala také nabídka domácích dezertů od místních cukrářek s velikonočními motivy a nechyběl ani bylinný čaj s ovocem s názvem Veselé Velikonoce. „Neustále vymýšlíme různé receptury, zajímá nás, co našim zákazníkům chutná, a tak k letošním Velikonocům vznikl i tento bylino-ovocný čaj. Na této akci je poprvé k dostání také bylinný čaj z limitované edice k uctění památky 100 let od vzniku samostatného Československa. S kolegy jsme mu dali název Tatíčkův čaj“, upřesnil vedoucí obchodu Václav Dvořák.

Exkurze_ve_v__rob__.jpgNávštěvníci při chvilce odpočinku pročítali nové vydání magazínu RADOST, který shrnuje příběhy, zásady a hodnoty podnikání SONNENTORU, které je postaveno na myšlenkách společenské odpovědnosti a trvalé udržitelnosti.  V průběhu roku se zde koná celá řada akcí pro veřejnost. „Vděčíme jak novým, tak našim stávajícím návštěvníkům a zákazníkům za to, že se k nám rádi vracejí. Snažíme se, aby se u nás cítili dobře. Máme spoustu plánů, které bychom chtěli v budoucnu realizovat, aby čas strávený u nás pro ně zůstal stále příjemným odpočinkem a prožitým výletem. V loňském roce nás navštívilo téměř 35 tisíc návštěvníků, což přijímáme s radostí a pokorou“, sdělil Zdeněk Chocholáček, vedoucí turistického projektu Bylinkový ráj.

Sortiment firmy v současnosti čítá přes 750 bioproduktů. Široká nabídka produktů byla jedním z důvodů rozšíření stávající prodejny, kterou mohli návštěvníci poprvé spatřit právě při této akci. „Prodejna je stále koncipována v duchu tradic a tváří našich pěstitelů. Je teď o něco více prostornější, přehlednější a nový koncept nám umožnil instalovat nové prvky, které potěší lidské oko. Jsou to třeba bylinky, na které si můžete sáhnout nebo k nim přivonět“, uzavřel nedělní akci jednatel společnosti Josef Dvořáček.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,