Top témata zodpovědného podnikání v roce 2014

uhlikova_stopa.jpg V roce 2014 budou odpovědnému podnikání dominovat energeticky účinné technologie, udržitelný životní styl a reportování o aktivitách firem.  

Nástup nového roku s sebou přinesl snahu odborníků předpovědět, jaké budou nové trendy v oblasti zodpovědného podnikání. Ekonom a poradce v oblasti udržitelného podnikání Bill Roth a bloger a specialista na obsahový marketing Evan Kopelson radí, jakým oblastem by se měly firmy věnovat a jak by měly své aktivity komunikovat zákazníkům.

Ve znamení klimatických změn a životního stylu zákazníků

Bill Roth na stránkách portálu Triple Pundit předpokládá, že firmy budou mnohem intenzivněji reagovat na klimatické změny a budou následovat úspěšné příklady společností, které snižují emise za současného snižování nákladů. Klíčovou roli při tom budou hrát investice do energeticky účinných technologií, které kromě úspor přinesou i zelenější, méně rizikové a lidštější řízení dodavatelského řetězce.

Významnou roli sehrají i očekávání na kvalitu výroby a výrobků ze strany zákazníků. Zejména mladá generace chce žít udržitelnějším stylem, který nezatěžuje okolní krajinu, a svou sílu vidí mladí lidé v nákupních rozhodnutích - co a od jaké firmy si koupí.

Podle Billa Rotha bude nový rok i ve znamení rostoucího počtu žen ve vedoucích pozicích firem. Ženy mají podle něj "navrch" v přístupu k zákazníkům a volbě manažerských praktik, které snižují dopad podnikání na okolní komunitu a životní prostředí.

Reportujte otevřeně a zajímavě

Evan Kopelson se v greenmedianews.com soustřeďuje na to, jak by měla v roce 2014 vypadat strategie firem s ohledem na reportování o zodpovědném podnikání.

Firmám radí, aby reportovaly podle norem GRI, které umožňují správné měření, udávání a ověřování dat o udržitelnosti napříč firmami a zeměmi.

Kopelson je přesvědčen, že firma by neměla reportovat pouze strohá fakta a čísla, ale i své cíle, úspěchy a selhání. "Pokud nenaplníte svůj cíl ve stanoveném čase nebo nedosáhnete zvolenou hodnotu, vysvětlete svým zákazníkům, co se stalo, proč jste selhali a jaké kroky podniknete k nápravě," radí Kopelson.

Zprávy o zodpovědném podnikání jsou kromě toho tím atraktivnější, čím jsou podány neformálněji. Kopelson proto doporučuje plně využít potenciál sociálních médií a jednoduché grafické nástroje (např. infografiky).

V neposlední řadě Kopelson tvrdí, že firma musí žít udržitelně nejen navenek, ale i směrem dovnitř. Zákazníky totiž zajímá, jak se firma chová také ke svým zaměstnancům.

Zdroje: Triple Pundit, greenmedianews.com

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,