TETRA PAK plní cíle v ochraně životního prostředí

TETRA_PAK110.jpg Společnost Tetra Pak® v loňském roce dosáhla významného pokroku v plnění svých cílů v oblasti ochrany životního prostředí, které si stanovila do roku 2020.  

Ve své strategii se zaměřuje na tři klíčové oblasti: obnovitelnost výrobků, snížení ekologické zátěže a recyklaci.

Tetra Pak se zaměřuje na vyšší využití obnovitelných materiálů z přírodních zdrojů, jako je dřevo nebo cukrová třtina. V průměru 75 % obalů TetraPak je tvořeno papírovým kartonem, který je vyroben ze dřeva. Společnost Tetra Pak je certifikována organizací Forest Stewardship Council™ (FSC™), čímž se zavázala k využívání zdrojů ze šetrně obhospodařovaných lesů či jiných kontrolovaných míst, přičemž jejím dlouhodobým cílem je používat papírový karton s certifikací FSC pro celé své portfolio. Podíl využití FSC certifikovaného materiálu se meziročně zvýšil o 3 % na 41 % v roce 2013. Obaly Tetra Pak označené logem FSC se v loňském roce dostaly k 32 miliardám spotřebitelů, což představuje nárůst o více než 5 miliard ve srovnání s rokem 2012.

Dlouhodobým cílem společnosti Tetra Pak je vytvořit zcela obnovitelný obal. Významným krokem vpřed bylo celosvětové uvedení biologického víčka LightCap™ vyrobeného z vysokohustotního polyetylenu (HDPE) z cukrové třtiny. Portfolio zahrnující 1, 1 miliardu obalů s biologickými víčky se dostalo na trh v roce 2013, což představuje téměř dvojnásobný nárůst oproti roku 2012.

Snížení ekologické zátěže

V oblasti dopadu na klima chce firma Tetra Pak do roku 2020 dosáhnout úrovně z roku 2010 za neustálého rozvoje svého podnikání. Společnost omezila mezi roky 2010 a 2013 emise z vlastní činnosti o 2000 tun CO2 (oxid uhličitý), zatímco došlo ke zvýšení počtu prodaných obalů o 12 %.

Tetra Pak zveřejňuje výsledky svého pokroku v rámci programu zaměřeného na klima prostřednictvím veřejné databáze CDP. Společnost vylepšila v roce 2013 své skóre CDP ze 77 na 91, přičemž průměr v odvětví činí 49. CDP je nezávislá nezisková organizace, která podporuje podniky ve správě a sdílení důležitých informací o životním prostředí.

Recyklace

Tetra Pak se zavázal ke zvýšení recyklace použitých nápojových kartonů s cílem zdvojnásobit globální míru recyklace a dosáhnout 40% míry recyklace do roku 2020. Zaměřuje se přitom na zvyšování informovanosti spotřebitelů, sdílení odborných znalostí a zkušeností, zlepšení dostupnosti sběrných míst a podporu rozvoje recyklačních technologií.

V roce 2013 dosáhla globální míra recyklace obalů Tetra Pak 24, 5 %. Vytříděno bylo celkem 43 miliard obalů, což představuje 10% nárůst oproti roku 2012.

Recyklace je součástí produktových inovací firmy. V roce 2013 uvedla společnost na trh produkt „Tetra Evero® Aseptic 1000 Separable Top“, výrobek, který umožňuje spotřebitelům oddělit plastovou vrchní část od kartonového obalu, což přispívá k jednoduché recyklaci.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,