TETRA PAK plní cíle v ochraně životního prostředí

TETRA_PAK110.jpg Společnost Tetra Pak® v loňském roce dosáhla významného pokroku v plnění svých cílů v oblasti ochrany životního prostředí, které si stanovila do roku 2020.  

Ve své strategii se zaměřuje na tři klíčové oblasti: obnovitelnost výrobků, snížení ekologické zátěže a recyklaci.

Tetra Pak se zaměřuje na vyšší využití obnovitelných materiálů z přírodních zdrojů, jako je dřevo nebo cukrová třtina. V průměru 75 % obalů TetraPak je tvořeno papírovým kartonem, který je vyroben ze dřeva. Společnost Tetra Pak je certifikována organizací Forest Stewardship Council™ (FSC™), čímž se zavázala k využívání zdrojů ze šetrně obhospodařovaných lesů či jiných kontrolovaných míst, přičemž jejím dlouhodobým cílem je používat papírový karton s certifikací FSC pro celé své portfolio. Podíl využití FSC certifikovaného materiálu se meziročně zvýšil o 3 % na 41 % v roce 2013. Obaly Tetra Pak označené logem FSC se v loňském roce dostaly k 32 miliardám spotřebitelů, což představuje nárůst o více než 5 miliard ve srovnání s rokem 2012.

Dlouhodobým cílem společnosti Tetra Pak je vytvořit zcela obnovitelný obal. Významným krokem vpřed bylo celosvětové uvedení biologického víčka LightCap™ vyrobeného z vysokohustotního polyetylenu (HDPE) z cukrové třtiny. Portfolio zahrnující 1, 1 miliardu obalů s biologickými víčky se dostalo na trh v roce 2013, což představuje téměř dvojnásobný nárůst oproti roku 2012.

Snížení ekologické zátěže

V oblasti dopadu na klima chce firma Tetra Pak do roku 2020 dosáhnout úrovně z roku 2010 za neustálého rozvoje svého podnikání. Společnost omezila mezi roky 2010 a 2013 emise z vlastní činnosti o 2000 tun CO2 (oxid uhličitý), zatímco došlo ke zvýšení počtu prodaných obalů o 12 %.

Tetra Pak zveřejňuje výsledky svého pokroku v rámci programu zaměřeného na klima prostřednictvím veřejné databáze CDP. Společnost vylepšila v roce 2013 své skóre CDP ze 77 na 91, přičemž průměr v odvětví činí 49. CDP je nezávislá nezisková organizace, která podporuje podniky ve správě a sdílení důležitých informací o životním prostředí.

Recyklace

Tetra Pak se zavázal ke zvýšení recyklace použitých nápojových kartonů s cílem zdvojnásobit globální míru recyklace a dosáhnout 40% míry recyklace do roku 2020. Zaměřuje se přitom na zvyšování informovanosti spotřebitelů, sdílení odborných znalostí a zkušeností, zlepšení dostupnosti sběrných míst a podporu rozvoje recyklačních technologií.

V roce 2013 dosáhla globální míra recyklace obalů Tetra Pak 24, 5 %. Vytříděno bylo celkem 43 miliard obalů, což představuje 10% nárůst oproti roku 2012.

Recyklace je součástí produktových inovací firmy. V roce 2013 uvedla společnost na trh produkt „Tetra Evero® Aseptic 1000 Separable Top“, výrobek, který umožňuje spotřebitelům oddělit plastovou vrchní část od kartonového obalu, což přispívá k jednoduché recyklaci.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,