Tesco uvádí novou řadu biovýrobků

Společnost Tesco Stores ČR a. s. uvedla v říjnu do svých prodejen přes 120 výrobků v bio kvalitě z oblasti čerstvých a trvanlivých potravin pod vlastní značkou Tesco Organic.  

Bio ovoce a zelenina bude nabízena pod značkou Tesco Bio.
„Průzkumy mezi našimi zákazníky ukazují, že lidé se stále častěji zajímají o to, co jí, jak jsou nabízené potraviny kvalitní, zdali jsou prospěšné pro jejich organismus, a v neposlední řadě také o to, odkud pochází. Odpovědí na tento trend jsou biopotraviny, a proto přicházíme s vlastní řadou výrobků v kvalitě bio, které nabídneme pod značkou Tesco Organic," uvádí Zuzana Hamplová, manažerka výrobků značky Tesco.

„Přes 40 z nabízených výrobků dovážíme z Anglie, zbytek z celkových 129 výrobků Tesco Organic pochází od českých dodavatelů", dodává Jana Matoušková, Corporate Affairs Manager Tesco.

Nabídka bude obsahovat cereální výrobky, semínka a ořechy, několik druhů čajů a kávy, nápoje, rýži, těstoviny, olivové oleje, velký výběr čerstvého masa a uzenin, pečivo, ale také ovoce a zeleninu. Tesco zákazníkům nabídne také biovíno z biosférické rezervace Pálava v odrůdách Malverina a Laurot. „Naší nabídkou jsme chtěli pokrýt co nejširší spektrum potravin, aby mohli zákazníci bez problémů zařadit biopotraviny do svého kažodenního jídelníčku," informuje Zuzana Hamplová.

Biopotraviny z řady Tesco budou moci zákazníci rozeznat podle jednotného černo-zeleného obalu a výrazného loga „Tesco Organic". Na většině výrobků bude uvedeno logo kontrolní organizace prokazující biopůvod, kterým je zelená zebra s nápisem „Produkt ekologického zemědělství", platná pro Českou republiku, nebo zeleno-modré logo s nápisem „Organic Farming" pro státy Evropské unie. „Výrobky Tesco Organic budou v našich prodejnách vystaveny v samostatných modulech. Chceme, aby je naši zákazníci snadno našli a aby byly jednoduše rozpoznatelné," doplňuje Zuzana Hamplová.

„Při vývoji nové řady Tesco Organic jsme se obrátili na české výrobce, pěstitele či chovatele," informuje Zuzana Hamplová. Snahou společnosti Tesco bylo zajistit co nejvyšší počet výrobků pocházejících z České republiky, nicméně nebylo to možné u všech výrobků. Důvodem byla například nedostatečná kapacita českých výrobců nebo fakt, že některé plodiny nelze v České republice pěstovat.

„Prioritou při výběru dodavatelů a biopotravin do naší značky byla kvalita výrobků a také doložení původu potravin, abychom měli jistotu, že se skutečně jedná o produkci z ekologického zemědělství.

České dodavatele se podle Jany Matouškové nepodařilo najít u kávy, džusů, limonád, sušenek a konzervované zeleniny.

„Pro naše zákazníky jsme vydali informační brožurky o tom, co jsou to biovýrobky. Informační brožurky byly tištěné na recyklovaném papíře a zákazníci je měli k dispozici v obchodech, zároveň byly využity jako vklady do časopisů. Pro zákazníky jsme rovněž připravili speciální sekci na stránkách www.itesco.cz , připravili in-store komunikaci, inzerci a ochutnávky", odpověděla Jana Matoušková na otázku týkající se podpory prodeje nové značky.

Tesco Organic je již šestou řadou výrobků privátní značky.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte přednost nákupu biopotravin ve specializovaných prodejnách nebo v supermarketu?
V bioprodejně 21%
V prodejně zdravé výživy 23%
V super nebo hypermarketu 5%
Biopotraviny nekupuji 49%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,