Tesco nabízí novou recyklovatelnou tašku

Všechny prodejny Tesco v České republice nabízí od února další novinku v oblasti péče o životní prostředí, a to novou odnosnou tašku na nákup, která nezatěžuje přírodu.  

Nová taška za 5,90 Kč je vyrobena z materiálů PCR (Post Consumer Recycling) a PE (polyethylen), které umožňují tašku recyklovat a opakovaně ji využít při výrobě. Novou plastovou tašku Tesco bude možné odkládat do kontejneru na tříděný odpad, který je určen k dalšímu zpracování, zatímco běžná igelitová taška končí v kontejneru na směsný komunální odpad - není totiž možné ji dál recyklovat. Výzkumy ukázaly, že díky využití odnosných tašek se složkou PCR se sníží produkce CO2 o 60 procent.

Uvedení nové, plastové, plně recyklovatelné tašky Tesco navazuje na Plán zodpovědného sousedství, který představilo v průběhu uplynulého roku. „Už v srpnu jsme zákazníkům nabídli alternativu v podobě ekologické jutové tašky pro opakovaný nákup. Nyní jim představujeme další možnost, jak mohou sami přispět k ochraně životního prostředí a společně s námi snížit objem CO2 vypouštěného do ovzduší," informuje Eva Williams, ředitelka oddělení pro vnější a vnitřní vztahy společnosti Tesco Stores ČR a. s.

Nová Tesco taška bude mít nosnost 10 kg a bude umístěná hned u pokladen. Zákazníkům se představí v designu evokující přírodu - tašku zdobí fotografie zelené louky a upoutávka na novou řadu biovýrobků prodávaných pod značkou Tesco Organic. Taška je určená pro opakovaný nákup. Potom, co doslouží, je možné ji znovu recyklovat - vyrobit z ní lze buď opět zase tašku nebo například recyklované obaly či textilní vlákna používaná do při výrobě výplní polštářů nebo fleecových bund.

Tesco zatím neplánuje zrušit rozdávání běžných igelitových tašek zdarma. „Chceme dát zákazníkům na výběr - buď sáhnou po igelitové tašce zdarma nebo si koupí tašku pro opakovaný nákup, která představuje daleko menší zátěž pro životní prostředí. Naše průzkumy ukazují, že je mezi námi stále více lidí, kteří smýšlejí ekologicky a sami aktivně přistupují k ochraně životního prostředí. Věříme, že díky nové, plastové, plně recyklovatelné tašce se nám podaří snížit objem běžných igelitových tašek," dodává Eva Williams

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,