Tesco nabízí novou recyklovatelnou tašku

Všechny prodejny Tesco v České republice nabízí od února další novinku v oblasti péče o životní prostředí, a to novou odnosnou tašku na nákup, která nezatěžuje přírodu.  

Nová taška za 5,90 Kč je vyrobena z materiálů PCR (Post Consumer Recycling) a PE (polyethylen), které umožňují tašku recyklovat a opakovaně ji využít při výrobě. Novou plastovou tašku Tesco bude možné odkládat do kontejneru na tříděný odpad, který je určen k dalšímu zpracování, zatímco běžná igelitová taška končí v kontejneru na směsný komunální odpad - není totiž možné ji dál recyklovat. Výzkumy ukázaly, že díky využití odnosných tašek se složkou PCR se sníží produkce CO2 o 60 procent.

Uvedení nové, plastové, plně recyklovatelné tašky Tesco navazuje na Plán zodpovědného sousedství, který představilo v průběhu uplynulého roku. „Už v srpnu jsme zákazníkům nabídli alternativu v podobě ekologické jutové tašky pro opakovaný nákup. Nyní jim představujeme další možnost, jak mohou sami přispět k ochraně životního prostředí a společně s námi snížit objem CO2 vypouštěného do ovzduší," informuje Eva Williams, ředitelka oddělení pro vnější a vnitřní vztahy společnosti Tesco Stores ČR a. s.

Nová Tesco taška bude mít nosnost 10 kg a bude umístěná hned u pokladen. Zákazníkům se představí v designu evokující přírodu - tašku zdobí fotografie zelené louky a upoutávka na novou řadu biovýrobků prodávaných pod značkou Tesco Organic. Taška je určená pro opakovaný nákup. Potom, co doslouží, je možné ji znovu recyklovat - vyrobit z ní lze buď opět zase tašku nebo například recyklované obaly či textilní vlákna používaná do při výrobě výplní polštářů nebo fleecových bund.

Tesco zatím neplánuje zrušit rozdávání běžných igelitových tašek zdarma. „Chceme dát zákazníkům na výběr - buď sáhnou po igelitové tašce zdarma nebo si koupí tašku pro opakovaný nákup, která představuje daleko menší zátěž pro životní prostředí. Naše průzkumy ukazují, že je mezi námi stále více lidí, kteří smýšlejí ekologicky a sami aktivně přistupují k ochraně životního prostředí. Věříme, že díky nové, plastové, plně recyklovatelné tašce se nám podaří snížit objem běžných igelitových tašek," dodává Eva Williams

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,