Tesco nabízí novou recyklovatelnou tašku

Všechny prodejny Tesco v České republice nabízí od února další novinku v oblasti péče o životní prostředí, a to novou odnosnou tašku na nákup, která nezatěžuje přírodu.  

Nová taška za 5,90 Kč je vyrobena z materiálů PCR (Post Consumer Recycling) a PE (polyethylen), které umožňují tašku recyklovat a opakovaně ji využít při výrobě. Novou plastovou tašku Tesco bude možné odkládat do kontejneru na tříděný odpad, který je určen k dalšímu zpracování, zatímco běžná igelitová taška končí v kontejneru na směsný komunální odpad - není totiž možné ji dál recyklovat. Výzkumy ukázaly, že díky využití odnosných tašek se složkou PCR se sníží produkce CO2 o 60 procent.

Uvedení nové, plastové, plně recyklovatelné tašky Tesco navazuje na Plán zodpovědného sousedství, který představilo v průběhu uplynulého roku. „Už v srpnu jsme zákazníkům nabídli alternativu v podobě ekologické jutové tašky pro opakovaný nákup. Nyní jim představujeme další možnost, jak mohou sami přispět k ochraně životního prostředí a společně s námi snížit objem CO2 vypouštěného do ovzduší," informuje Eva Williams, ředitelka oddělení pro vnější a vnitřní vztahy společnosti Tesco Stores ČR a. s.

Nová Tesco taška bude mít nosnost 10 kg a bude umístěná hned u pokladen. Zákazníkům se představí v designu evokující přírodu - tašku zdobí fotografie zelené louky a upoutávka na novou řadu biovýrobků prodávaných pod značkou Tesco Organic. Taška je určená pro opakovaný nákup. Potom, co doslouží, je možné ji znovu recyklovat - vyrobit z ní lze buď opět zase tašku nebo například recyklované obaly či textilní vlákna používaná do při výrobě výplní polštářů nebo fleecových bund.

Tesco zatím neplánuje zrušit rozdávání běžných igelitových tašek zdarma. „Chceme dát zákazníkům na výběr - buď sáhnou po igelitové tašce zdarma nebo si koupí tašku pro opakovaný nákup, která představuje daleko menší zátěž pro životní prostředí. Naše průzkumy ukazují, že je mezi námi stále více lidí, kteří smýšlejí ekologicky a sami aktivně přistupují k ochraně životního prostředí. Věříme, že díky nové, plastové, plně recyklovatelné tašce se nám podaří snížit objem běžných igelitových tašek," dodává Eva Williams

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,