Terra Madre Day 2011 letos také na Moravě

Logo_terra_madre1.jpg Mezinárodní hnutí Slow Food ® uctilo dne 10. prosince tradiční regionální pokrmy. Slavilo se také na Moravě.  

Třetí rok po sobě slavily lokální organizace Slow Food® na celém světě „Den Matičky země“. V tento den se ve více než 120 zemích uskutečnilo přes 800 akcí na podporu a propagaci tradičních potravin a produktů: Ve městech i na venkově, v restauracích, školních jídelnách, zemědělských farmách i domácnostech.

Poprvé v Moravskoslezském kraji a pod taktovkou konvivia (místní pobočky) Slow Food® Moravia uctila „Den Matičky země“ degustační skupina ostravských kardiologů. V rámci svého jubilejního 60. setkání s podtitulem: „Když vína potkávají srdce“ byli seznámeni rovněž s produkty, které byly členy konvivia Slow Food® Moravia nominovány do Moravské archy chuti. Jednalo se o Neuburské (např. výběr z bobulí 2009 Vinařství Kovacs), povidla (frgále z Valašska) a jeřáb oskeruše (kompoty, sirup a pálenka z Tvarožné Lhoty).

Také na jižní Moravě se slavilo, konkrétně v Brně. Tamní konvivium Slow Food Brno uspořádalo pro své členy a příznivce večeři a hudební program v brněnské restauraci Kabaret Špaček. Ochutnávalo se kvalitní moravské víno a pivo Rampušák z pivovaru Dobruška. Restaurant La Bouchée pro hosty večera připravil studený předkrm v podobě kozích sýrů s farmy Chrastavec, jednohubky s tartarem z uzeného tolstolobika z Rybářství Pohořelice a biojehněčí z moravských Bílých Karpat konfinované v domácím husím biosádle s bylinkami.

Terra_Madre_day1.jpgZpravodajství o stovkách dalších akcí projektu „Terra Madre Day“ z různých končin světa můžete vyhledat zde.

Slow Food® je nezisková eko-gastronomická organizace s cílem chránit a šířit kulturu dobrých, čistých a férových regionálních produktů a potravin. Dobré – ve smyslu čerstvé a chutné. Čisté – ve smyslu zdravé a šetrné k životnímu prostředí. Férové – ve smyslu ekonomicky únosné pro výrobce i spotřebitele. Slow Food® International bylo oficiálně založeno 10. prosince 1989. V současnosti se k hnutí aktivně hlásí více než 100.000 členů ze 160 zemí světa. Zásluhou Slow Food® International vznikla v roce 2005 Terra Madre Network, která dnes napříč světadíly sdružuje 2000 komunit výrobců regionálních specialit, farmářů, kuchařů, školitelů a mládeže.

Mohlo by vás také zajímat:

Slow Food slavní Terra Madre Day

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,