Téma měsíce

1 2   Následující   ››

Překvapila vás finanční krize? Pokud nezměníte své postupy a hodnoty, nejhorší vás teprve čeká.

Finanční krize, umocněná sociálními a ekologickými problémy a zvyšujícím se pocitem zodpovědnosti spotřebitelů, mění ekonomické a podnikatelské prostředí. Působení této “zelené” revoluce zasahuje mnohem dále než jen na tradiční trhy biopotravin či hnutí za ochranu životního prostředí. Pokud se společnosti těmto výzvám nepřizpůsobí, budou se v budoucnu na trhu jen těžko prosazovat.  

 

Skupina LOHAS spotřebitelů nabízí velký potenciál

Co se skrývá za tajemnou zkratkou LOHAS? Lifestyles of Health and Sustainability (Životní styly pro zdraví a udržitelnost) je tržní segment zákazníků s celkovým ročním objemem okolo 300 miliard dolarů jen v USA. Trh LOHAS zahrnuje zboží a služby zaměřené na zdraví, životní prostředí, sociální spravedlnost, osobní rozvoj a udržitelný život.  

 

Téma měsíce listopad 2009: Slovenský trh s biopotravinami

Slovenský trh s biopotravinami se vyvíjí pomaleji než Český trh, ale do budoucna skýtá pro české výrobce řadu příležitostí. Jaký je slovenský trh se dozvíte s listopadového speciálu. Kompletní přehled slovenského ekologického zemědělství a trhu s biopotravinami najdete v ročence Český a slovenský trh s biopotravinami 2009 od agentury Green marketing.  

 

Téma měsíce říjen 2009: ...A ta kráva mléko dává...a dává...a dává...

Skot je jedním z pilířů zemědělství v rozsáhlých oblastech celého světa. Poskytuje mléko, maso, kůži a v některých zemích také tažnou sílu a palivo, a tím podstatně přispívá k lidskému blahobytu.  

 

Téma měsíce září 2009: Měsíc biopotravin

Logo_mesicbio2009_1.jpg   Jubilejním pátým rokem letos v září oslavíme práci ekologických zemědělců. Měsíc ekologického zemědělství a biopotravin je ideální příležitostí pro zemědělce, výrobce i obchodníky, jak zvýšit mezi spotřebiteli afinitu k biopotravinám.    

 

Téma měsíce srpen 2009: Přírodní kosmetika stále populárnější

Obliba přírodní kosmetiky nepřetržitě stoupá. Podle britského institutu pro průzkum trhu Organic Monitor celosvětový obrat každoročně stoupá o 1 mld. amerických dolarů a v současné době je odhadován na 7 mld. amerických dolarů.  

 

Téma měsíce červenec 2009: Není vejce jako vejce

slepice_v_trave_1.jpeg V Evropské unii se chová více než 300 milionů nosnic – slepic, které snáší vejce. Více než dvě třetiny jich žije v nepřirozených podmínkách klecových chovů. V České republice využívá klecovou technologii přibližně 95 % komerčních velkochovů nosnic. V malých, holých klecích má každá nosnice životní prostor o velikosti jedné strany papíru A4.  

 

Téma měsíce červen 2009: Biopotraviny v gastronomii

prostreny_stul_restaurace_1.jpg Biopotraviny již v Evropě pronikly do všech maloobchodních odvětví, včetně stravování mimo domov. Právě tam v posledních několika letech zažívají opravdový rozmach. Přinášíme vám aktuální zprávy z tohoto perspektivního oboru.  

 

Téma měsíce květen 2009: Marketing biopotravin v době krize dvojnásob důležitý

Biopotraviny jsou informačně náročná kategorie. Je nutné zákazníkům vysvětlit, proč výrobek, na první pohled vypadající stejně jako běžný výrobek, stojí více. Proto je absolutně nutné své zákazníky neustále vzdělávat. Pokud zákazník neporozumí rozdílu, nebude ochoten biopotraviny kupovat. Informovat a aktivně zapojovat spotřebitele - tak by mohlo znít hlavní heslo marketingu stále populárnějších biovýrobků.    

 

Téma měsíce duben 2009: Bio Summit 2009

BioSummit_logo_1.jpg Konference Bio Summit 2009, která proběhla 25. března 2009 ve zbrusu novém kongresovém centru U Hájků v Praze za účasti více než 200 delegátů z řad obchodníků, potravinářů a dalších podnikatelů, nabídla velmi inspirativní poselství několika řečníků a témata na další diskuse, zejména v oblasti vztahů mezi dodavateli biopotravin, maloobchodníky a provozovateli restaurací.  

 

Téma měsíce březen 2009: BioFach – obrovský úspěch

BioFach2009_echt bio_1.jpg Ani ekonomická krize ani sněhové vánice nemohou zastavit svět biopotravin: téměř 47 000 odborníků ze 130 zemí navštívilo mezi 19. a 22. únorem veletrh BioFach v německém Norimberku. Nejvíce návštěvníků přišlo tradičně z Německa, dále z Rakouska, Francie, Itálie, Holandska a Dánska. Obdivovat mohli 2 744 vystavovatelů ve 12 halách na celkové ploše 50 500 m².    

 

Téma měsíce únor 2009: Biotextil

Biobavlna_1.jpg Poptávka po textilních výrobcích z ekologicky pěstovaných vláken rychle roste. Velké oděvní řetězce jako H&M a C&A se přizpůsobují přáním svých zákazníků a nabízí oděvy vyráběné z kontrolované bio nebo fair trade bavlny a dalších materiálů.  

 

Téma měsíce leden 2009: Biovíno

Biovino_hrozen.jpg Ekologický způsob vinohradnictví a výroba biovína si získává mezi vinaři stále větší popularitu po celém světě. Vinaři si uvědomují, že na přeplněném trhu mohou uspět jen vynikající kvalitou. A právě ekologický způsob vinohradnictví k tomu poskytuje dobré předpoklady.  

 

PROSINEC 2008: Dánsko zemí roku na BioFach 2009

Ať již sochu malé mořské víly v Kodani, 7 000 km dlouhé pobřeží Jutského poloostrova nebo několik stovek ostrovů: Dánsko, země mezi Severním a Baltickým mořem může mnohé nabídnout - a to i co se týče výrobků z ekologického zemědělství.  

 

ŘÍJEN 2008: Září - Měsíc biopotravin 2008

Logo_mesicbio2008.jpg Zářijová komunikační kampaň Září - Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství se již stala tradicí.  

 
1 2   Následující   ››
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,