Tak trochu jiná restaurace…

LiMonada2.jpg V březnu letošního roku byla v Jablonci otevřena nová vegetariánská restaurace Li.Monáda. Restauraci zprovoznila společnost lidí, kteří se snaží kolem sebe šířit dobré myšlenky, vytvořit tak zdravou společnost a nepatrně tím ovlivnit i svět kolem nás.  

Několik let se sami zabývají vyváženou stravou a každý z nich má i pozitivní zkušenost z hlediska působení potravin na jejich vlastní zdraví, například léčbu alergie nebo atopických ekzémů. Kromě lahodných pokrmů restaurace nabízí příjemné posezení v klidné nekuřácké atmosféře. K dispozici je zázemí pro maminky s dětmi, nově je zaveden přístup na internet přes Wi-Fi a otevřena letní terasa.

...jak na duši, tak na srdci a hlavně na těle

Li.Monáda nabízí široký výběr vegetariánských jídel, která jsou vařena s láskou a šetrně s ohledem na životní prostředí, na energii živých potravin, kterou chtějí zachovat a dopřát tak příliv energie do našich těl a tím i osvěžit naši mysl.

Vaříme jídla, která sami jíme a která máme rádi. Pokrmy připravujeme s láskou a pečlivě přistupujeme ke každému sestavenému jídlu jako k jedinečnému celku, který by vám měl dodat potřebnou a vyváženou energii," říká Zuzana Jirsová - absolventka fakulty tělesné kultury, managementu a životního stylu univerzity Palackého v Olomouci a zakladatelka restaurace Li.Monáda.

LiMonada1.jpg„Naší snahou je přiblížit se přírodě a používat suroviny pocházející z ní, které měly k dispozici již naše babičky. Potraviny bez chemických konzervantů, přidaných barviv, geneticky nemodifikované a jinak průmyslově neupravované. Základem jsou pro nás přírodní produkty, které dále zpracováváme a vaříme s ohledem k jejich energetickému potenciálu, používáme minimum kupovaných polotovarů, klademe důraz na domácí výrobu - nabízíme například domácí kváskový chléb," dodává Zuzančin bratr a zároveň spoluzakladatel Li.Monády Víťa Jirsa, který provozuje i vlastní internetový bio obchod.

Otevřenost a ochota podat zákazníkovi to nejlepší a nejkvalitnější je vyjádřena i tím, že  kuchyň v restauraci Li.Monáda je otevřená a dá se do ní přímo od stolu nahlédnout. Kuchaři, kteří mají bohatou zkušenost s bezmasým provozem,  zpracovávají čerstvou sezónní zeleninu, do salátů přidávají panenské oleje za studena lisované, smaží na sezamovém a slunečnicovém oleji a solí mořskou solí. Javorovým a rýžovým sirupem a sladěnkou ječmennou nám sladí život, umeoctem, tofunézou (bezvaječnou majonézou z tofu), mirinem, sójovou omáčkou johsen a dalšími ochucovadly uspokojují naše chuťové pohárky.

„Chceme pečovat o lidi, otevřít jim oči, pomoci nalézt tu správnou cestu k sobě samému a to prostřednictvím stoprocentně kvalitní stravy. Touto cestou chceme ukázat, jak se starat o své zdraví - o to nejdůležitější, co v životě máme a co si nikdy nekoupíme. Možná to zní naivně, ale věříme, že láska, se kterou jídlo děláme, se promítá i do ostatních, a že je zákazníkům u nás dobře, cítí se tu klidně a načerpávají zde novou sílu a energii. A to je to, o co nám především jde," říkají závěrem sourozenci Jirsovi.

Doporučení autorky:

Pokrm: Svíčková s pšeničným "masem" a celozrnným knedlíkem
Nápoj
: Mladý ječmen

 

Adresa restaurace: 28. října 2015/23, 466 01, Jablonec nad Nisou

Webová stránka restaurace: http://www.li-monada.cz/

Připravila: Petra Macháčková

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,