Tak trochu jiná restaurace…

LiMonada2.jpg V březnu letošního roku byla v Jablonci otevřena nová vegetariánská restaurace Li.Monáda. Restauraci zprovoznila společnost lidí, kteří se snaží kolem sebe šířit dobré myšlenky, vytvořit tak zdravou společnost a nepatrně tím ovlivnit i svět kolem nás.  

Několik let se sami zabývají vyváženou stravou a každý z nich má i pozitivní zkušenost z hlediska působení potravin na jejich vlastní zdraví, například léčbu alergie nebo atopických ekzémů. Kromě lahodných pokrmů restaurace nabízí příjemné posezení v klidné nekuřácké atmosféře. K dispozici je zázemí pro maminky s dětmi, nově je zaveden přístup na internet přes Wi-Fi a otevřena letní terasa.

...jak na duši, tak na srdci a hlavně na těle

Li.Monáda nabízí široký výběr vegetariánských jídel, která jsou vařena s láskou a šetrně s ohledem na životní prostředí, na energii živých potravin, kterou chtějí zachovat a dopřát tak příliv energie do našich těl a tím i osvěžit naši mysl.

Vaříme jídla, která sami jíme a která máme rádi. Pokrmy připravujeme s láskou a pečlivě přistupujeme ke každému sestavenému jídlu jako k jedinečnému celku, který by vám měl dodat potřebnou a vyváženou energii," říká Zuzana Jirsová - absolventka fakulty tělesné kultury, managementu a životního stylu univerzity Palackého v Olomouci a zakladatelka restaurace Li.Monáda.

LiMonada1.jpg„Naší snahou je přiblížit se přírodě a používat suroviny pocházející z ní, které měly k dispozici již naše babičky. Potraviny bez chemických konzervantů, přidaných barviv, geneticky nemodifikované a jinak průmyslově neupravované. Základem jsou pro nás přírodní produkty, které dále zpracováváme a vaříme s ohledem k jejich energetickému potenciálu, používáme minimum kupovaných polotovarů, klademe důraz na domácí výrobu - nabízíme například domácí kváskový chléb," dodává Zuzančin bratr a zároveň spoluzakladatel Li.Monády Víťa Jirsa, který provozuje i vlastní internetový bio obchod.

Otevřenost a ochota podat zákazníkovi to nejlepší a nejkvalitnější je vyjádřena i tím, že  kuchyň v restauraci Li.Monáda je otevřená a dá se do ní přímo od stolu nahlédnout. Kuchaři, kteří mají bohatou zkušenost s bezmasým provozem,  zpracovávají čerstvou sezónní zeleninu, do salátů přidávají panenské oleje za studena lisované, smaží na sezamovém a slunečnicovém oleji a solí mořskou solí. Javorovým a rýžovým sirupem a sladěnkou ječmennou nám sladí život, umeoctem, tofunézou (bezvaječnou majonézou z tofu), mirinem, sójovou omáčkou johsen a dalšími ochucovadly uspokojují naše chuťové pohárky.

„Chceme pečovat o lidi, otevřít jim oči, pomoci nalézt tu správnou cestu k sobě samému a to prostřednictvím stoprocentně kvalitní stravy. Touto cestou chceme ukázat, jak se starat o své zdraví - o to nejdůležitější, co v životě máme a co si nikdy nekoupíme. Možná to zní naivně, ale věříme, že láska, se kterou jídlo děláme, se promítá i do ostatních, a že je zákazníkům u nás dobře, cítí se tu klidně a načerpávají zde novou sílu a energii. A to je to, o co nám především jde," říkají závěrem sourozenci Jirsovi.

Doporučení autorky:

Pokrm: Svíčková s pšeničným "masem" a celozrnným knedlíkem
Nápoj
: Mladý ječmen

 

Adresa restaurace: 28. října 2015/23, 466 01, Jablonec nad Nisou

Webová stránka restaurace: http://www.li-monada.cz/

Připravila: Petra Macháčková

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,