Svět: Safeway a Carrefour jdou společnou bio cestou

Jako součást neobvyklé snahy maloobchodníka vytvořit vlastní globální bio značku, začal americký řetězec supermarketů Safeway nabízet biopotraviny vlastní značky v prodejnách v Asii, provozovaných francouzskou maloobchodní skupinou Carrefour.  

Safeway uvedl svou řadu bio výrobků „O Organic" na trh před necelými 19 měsíci ve svých 1 700 amerických prodejnách jako součást snahy odpovědět na úspěch Whole Foods Market, největšího amerického maloobchodního řetězce s přírodními produkty a biopotravinami.

Výrobková řada O Organic se postupně rozrostla na více než 300 položek, od čerstvých vajec po konzervovaná rajčata. Prodeje v roce 2007 dosáhly 305 milionů USD (asi 5,5 mld Kč) oproti 164 milionům USD v prvním roce prodeje a značka se tak stala druhou největší bio značkou ve Spojených státech, hned po „365 Organic" firmy Whole Foods. Steve Sunseri, výkonný ředitel poradenské firmy Vantage Organics, prohlásil, že rozvoj bio značky Safeway během méně než dvou let je „fenomenální". „Z ničeho nic se objevila nová řada, která je rovnocenná nebo dokonce lepší než privátní bio značka Whole Foods," dodává.

Společnost Safeway analytikům prozradila, že minulý měsíc uzavřela dohodu s firmou Sysco, americkým distributorem potravin, o dodávkách své řady bio výrobků do restaurací v severní Kalifornii. Společnost rovněž oznámila, že začne řadu O Organics, včetně sušených, čerstvých potravin a mléčných výrobků, prodávat prostřednictvím distribučních partnerů v Latinské Americe a v Asii. Počátkem tohoto roku se výrobky objevily v tchajwanských hypermarketech Carrefour. Prodávaly se rovněž v Singapuru a v Tchajwanu v prodejnách patřících firmě Dairy Farm se sídlem v Hong Kongu.

Carrefour odmítá sdělit, zda jeho dohoda se Safeway překročí hranice Tchajwanu. Ve Francii Carrefour prodává biopotraviny pod svoji soukromou značkou Agir Bio. Strategie Safeway odráží podobný úspěch firmy Waitrose, britského řetězce supermarketů, který svou vlastní značku prodává maloobchodníkům v Asii a na Středním Východě.

Wild Oats, americký supermarket, který byl v loňském roce koupen společností Whole Foods Market, začal prodávat své bio výrobky vlastní značky do supermarketů Pathmark na severovýchodě USA a na internetovém obchodě Amazon.

Celosvětový rozmach značky O Organics však probíhá v mnohem větším míře. Odráží také úspěch, se kterým jsou američtí maloobchodníci, spíše než tradiční potravinářské společnosti, schopni zavádět bio značky, a to jak v balených a konzervovaných, tak i čerstvých potravinách. Nedávné snahy velkých potravinářských výrobců,  jako například Cascadian Farms firmy General Mills, zavést vlastní bio značky, troskotají na vysokých marketingových nákladech. Safeway, na druhou stranu, značku O Organics spojil s širším rebrandingem a přestavbou vlastních prodejen a má tak její prodej zcela pod kontrolou.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,