Svatojánské slavnosti bylin opět zvou k návštěvě Vlčí Hory

Svatojanske_slavnsoti_2011_1.jpg Tradiční Svatojánské slavnosti bylin na Vlčí Hoře, spojené s oslavou letního slunovratu, se budou konat od pátku 24. do 26. června.  

Tradiční oslava letního slunovratu je spojená s večerním rituálem svěcení věnce, který slavnosti v pátek 24. června zahájí. Předtím bude také slavnostně otevřeno nové Návštěvnické centrum, které nabídne čajovnu i prostory pro přednášky i kurzy. Na sobotu 25. června je připraven bohatý program pro malé i velké – hudba, divadlo, odborné přednášky, tvůrčí dílny, trh řemesel a regionálních výrobků. Slavnosti vyvrcholí závěrečným rituálem v neděli dopoledne.

Svatojanky_web445.jpgV pravidelném cyklu Přednášky pod jasanem letos vystoupí například Monika Hasalová s přednáškou z cyklu Umění žít, zubní lékař Stanislav Cícha osvětlí, co o nás prozrazují zuby a čím je spravit. Helena Tomanová, vizážistka, promluví o tom, proč naše duše potřebuje krásu. S odborným výkladem botanika a odborníka na léčivé rostliny Zbyňka Šedivého pak můžete navštívit zdejší unikátní botanickou zahradu, založenou na principech permakultury.

Připraven je také bohatý hudební a divadelní program. Vystoupí například bluesfolkové duo Erdela Teriérová a Iveta Dolanová, zajímavé hudební uskupení Biorchestr, s akustickou kytarou pak Franz, dále duo Huso či folková kapela Žamboši či skupina Listolet. Motyčkovic klika  předvede divadelní představení a děti se mohou těšit na vystoupení Divadla Matýsek.

Tvůrčí dílny nabídnou nejrůznější tvorbu pro malé i velké, například laboratoř v přírodě, míchání vlastních parfémů, stánky s osobitým zbožím a regionálními výrobky, s tradičním i netradičním občerstvením, také informace o alternativních způsobech léčby nejrůznějších neduhů.

Nechte se také zlákat k výletům do okolí – například na nedalekou rozhlednu na Vlčí Hoře, zdatnější turisté se mohou vydat na zříceninu hradu Krásný Buk či po Köglerově naučné stezce, která mapuje zdejší geologický vývoj. Víte, že je to nejstarší naučná stezka u nás?

Svatojánské slavnosti bylin připravil spolek Vlčihorská zahrada, nástupnický subjekt Občanského sdružení Nobilis Tilia. Svatojánské slavnosti bylin se budou konat v areálu společnosti Nobilis Tilia s. r. o., který najdete nedaleko městečka Krásná Lípa, v obci Vlčí Hora – mapa zde. Loňský ročník navštívilo přes tři tisíce lidí. Více informací o akci najdete zde.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,