Startuje další ročník soutěže Česká biopotravina roku

logo_CBPR_12_110.jpg Již 11. ročník klání o prestižní titul Česká biopotravina roku začíná. Letošní ročník přináší dvě novinky.  

Soutěž proběhne v odlišném termínu tak, aby šanci na ocenění získaly i biopotraviny z letošní sezony. Došlo také ke změně organizátora a odborného garanta, kterým se stal PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. Soutěž se koná pod záštitou ministra zemědělství ing. Petra Bendla.

„Letos chceme do soutěže přilákat další výrobce biopotravin, a zvlášť ty, jež se zaměřují na sezonní potraviny. V minulých letech se ocenění vyhlašovalo zpětně, a to na jaře. Změnou termínu chceme přilákat i výrobce sezónních produktů. Věříme, že příznivější načasování ocení například pěstitelé a zpracovatelé biozeleniny a bioovoce nebo ovčího a kozího biomléka,“ sdělila Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, organizátora soutěže.

Výrobci biopotravin mají necelé dva měsíce na to, aby své produkty do osmi soutěžních kategorií přihlásili. V tuto chvíli je již možné zasílat přihlášky do soutěže. Jejich příjem skončí 14. září 2012. Odborná porota poté zvolí jak celkového vítěze, tak ocení nejlepší biopotraviny z následujících kategorií: Mlýnské a pekárenské výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Maso a výrobky z masa, Nápoje, Výrobky z ovoce a zeleniny, Pochutiny a ostatní potravinářské výrobky, Biovýrobky pro gastronomii a Biovíno. Výrobce, jehož produkt bude vyhodnocen jako nejlepší, získá spolu s oceněním podnětnou exkurzi na BioFach, nejprestižnější veletrh s bioprodukty na světě, jež se koná v Norimberku. 

Organizaci a odbornou záštitu soutěže Česká biopotravina roku 2012 po Mgr. Tomáši Václavíkovi (Green marketing) přebírá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, jež je jedinou organizací sdružující ekologické zemědělce v České republice. „Po dlouholeté spolupráci s agenturou Green marketing jsme se rozhodli změnit koncept soutěže a zajistit si organizaci sami. Fakt, že soutěž organizuje PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, však neznamená, že zemědělci nebo výrobci, kteří nejsou jeho členy, by se nemohli přihlásit,“ ujišťuje Kateřina Nesrstová a dodává, že porota bude složena z nestranných odborníků. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v rámci slavnostního večera mezinárodní konference ekologického zemědělství Bioakademie 2012, dne 21. září 2012 na zámku v Lednici na Moravě.

Vyhlašovatelem soutěže Česká biopotravina roku je PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců. Soutěž má za cíl podpořit vynikající kvalitu v celém dodavatelském řetězci oboru biopotravin, napomoci zvýšit povědomí o kvalitách a výhodách biopotravin a představit ty nejlepší biopotraviny českého původu.

Partnery soutěže Česká biopotravina roku 2012 jsou veletrhy BioFach a Vivaness, odborné časopisy Retail Info Plus, Zboží a prodej, internetový magazín Nazeleno.cz a informační portály  Bio-info.cz a Biospotrebitel.cz.

Zdroj: Tisková zpráva PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

Startuje další ročník soutěže Česká biopotravina roku Odpovědět   Libor Baránek 10. 08. 2012, 23:10:51
Jaksi nechápu, proč se tedy soutěž nepřejmenuje na Česká biopotravina půlroku 2012:
- pokud mám přihlásit nový produkt a uvést ho do prodeje, potřebuji na to min. 1 měsíc (certifikace, testování receptury atd.)
- výrobky, které se uvedou na trh po 14.září 2012 takto nemají šanci nikdy se umístit
- pokud má být smyslem přilákání sezónních producentů, tak jak tedy máme soutěžit my, kteří sklízíme později (mám si zamrazit na půlroku jak suroviny, tak celou marketingovou podporu a začít prodávat v lednu???)
Nestačím se divit logice svazu, který má pomáhat...
Startuje další ročník soutěže Česká biopotravina roku Odpovědět   Tom Václavík 15. 08. 2012, 19:09:07
Dobrý den pane Baránku, váš názor jsem zaslal do Svazu Pro-bio, čekám na reakci.
Tom Václavík, vydavatel Bio-info.cz
Startuje další ročník soutěže Česká biopotravina roku Odpovědět   Libor 19. 08. 2012, 22:18:40
Pane Václavík, s paní Nesrstovou jsem mluvil a ta argumentuje tím, že chce do soutěže dostat čerstvé sezónní věci. Bere to jako buď a nebo - 10 let byli tito mimo hru, tak teď budou pro změnu mimo hru ti co produkují po termínu přihlášky.
Další argument uvedla tlak z MZE.
Pokud vím, soutěžní produkty se bodují napříč kategoriemi - proč se tedy např. neudělala zvláštní kategorie na sezónní produkty?
Nevěřím moc tomu, že někdo bude čekat s novým výrobkem na rok 2013 a nechá si ujít celý předvánoční trh kvůli soutěži.
Mrzí mě to a nechápu strategii svazu PRO-BIO, toť vše
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,