Společnost PRO-BIO, s.r.o. zahájila rekonstrukci nové balírny pro bezlepkové potraviny

bezlepek_vyrobky_probio110.jpg Slavnostním zahájením začala dnes rekonstrukce nové balírny pro bezlepkové potraviny obchodní společnosti PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem.  

Plán vzniku nové bezlepkové balírny navazuje na rekonstrukci vlastního mlýna v roce 2009, kde se podařilo oddělit linky na zpracování obilovin s lepkem a přirozeně bezlepkové pohanky, tak aby u těchto potravin nehrozila kontaminace lepkem.

V současné době žije v České republice asi 40 - 50 000 lidí nemocných celiakií, tedy nesnášenlivostí lepku, kteří jsou odkázáni na celoživotní dodržování přísné diety s vyloučením běžných obilovin, jako je pšenice, žito, ječmen či oves. „Chceme vyjít vstříc a nabídnout kvalitní bioprodukty i této skupině našich zákazníků“, říká zakladatel společnosti Ing. Martin Hutař. Firma jednotlivé vyrobené šarže testuje vysoce citlivou imunochemickou metodou "ELISA gliadin test" a bezlepkovost svých produktů garantuje logem Gluten free.

probio_zahajil_stavbu445.jpgMartin Hutař navíc upřesňuje: „K tomuto kroku rozvoje firmy jsme se rozhodli, tak aby vycházel a byl v souladu s naším celkovým posláním.“  K němu patří například pěstování a zpracování zapomenutých plodin, které se dříve na našem území běžně využívaly. Jednou z nejdůležitějších z nich je právě bezlepková pohanka.

Poslání firmy odpovídá i znovuvyužívání starých objektů. „Žádný z objektů naší firmy nebyl vystaven na „zelené louce“, využíváme tzv. „brownfields“.  Proto i nová balírna vznikne na místě bývalého podniku na zpracování lnu, který byl po dlouhé roky nevyužíván“, vysvětluje. Termín brownfields označuje opuštěná území s rozpadajícími se budovami a zanedbané nevyužívané průmyslové stavby. Základní myšlenka regenerace brownfields vychází z principů udržitelného rozvoje. Lze tak totiž snížit zbytečné zábory orné půdy pro investice na zelené louce (tzv. greenfields) a účinně přispět k ochraně životního prostředí. 

 „Rekonstrukce balírny by měla být dokončena už v příštím roce a již nyní se mi rodí v hlavě nové myšlenky na další ekologické plány rozvoje s využitím například vodní elektrárny či fotovoltaiky“, prozrazuje zakladatel firmy.

Se svými 1 200 položkami v sortimentu patří firma PRO-BIO, s.r.o v současné době mezi největší výrobce a zpracovatele biopotravin v České republice. V letošním roce oslaví tato společnost 20. výročí od svého vzniku.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,