Soutěž o biokosmetiku Nobilis Tilia

nobilis_logo_1.jpg V nedávné době se s označením „přírodní kosmetika“ roztrhl pytel. Zatímco značení biopotravin podléhá legislativě Evropské unie, používání termínů „bio“ či „přírodní“ v kosmetickém průmyslu není zatím zákony nijak omezeno.  

V praxi to znamená, že si každá země, asociace či dokonce jednotlivý výrobce může zatím definovat pojem „přírodní kosmetika“ dle vlastních kritérií. Bohužel toto legislativní vakuum umožňuje mnoha firmám čarování se slovy. Nobilis Tilia nám pomůže v orientaci a navíc si můžete zasoutěžit!

Protože společnost Nobilis Tilia považuje z principu za velmi důležité přinášet zákazníkům pravdivé informace, stála u zrodu standardů, které vytvořila a jež zaštiťuje společnost KEZ o.p.s. Ta se již léta zabývá certifikací ekologických zemědělských surovin a stojí za známou „zebrou“, jež se objevuje na biopotravinách. Zavedení značky CPK – certifikovaná přírodní kosmetika jasně definuje suroviny, které přírodní kosmetika smí či nesmí obsahovat a limituje je pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje. Definuje rovněž, jak musí být suroviny zpracovány, co se smí a nesmí použít k parfemaci či konzervaci. Nadstavbou je pak značka CPK BIO pro biokosmetiku, která musí dostát nejen standardům CPK, ale musí obsahovat i definovaný objem surovin z ekologického zemědělství. Touto značkou se Česká republika zařazuje mezi vyspělé evropské země, jež si standardy biokosmetiky pečlivě hlídají. Pro zákazníky pak logo CPK nebo CPK bio usnadňuje orientaci v kosmetických výrobcích a výběr skutečné přírodní nebo bio kosmetiky. 

cpk.jpg

Rostlinné BIO oleje – základ zdraví

Důležitou součást nabídky společnosti Nobilis Tilia tvoří BIO rostlinné oleje, které jsou určené nejen k pěstění pokožky, ale jsou i důležitým doplňkem zdravé výživy. Rostlinné oleje v BIO kvalitě dodávají organizmu důležité esenciální mastné kyseliny i katalyzátory pro jejich přeměnu, poskytují tělu vitaminy (zejména A a E) a další důležité bioaktivní látky jako například antioxidanty. Doporučené užívání je 1-4 lžičky denně.

bioinfocz_na_fb_1.jpg

V péči o pokožku jsou rostlinné oleje užívány již od nepaměti. Existuje jich nespočet druhů v různých kvalitách. Obecně lze říci, že mají na pokožku promašťující, hydratační a vyživujíci účinky. Jsou výborně snášeny všemi druhy pletí včetně dětské pokožky. Na rozdíl od minerálních olejů, které neobsahují výživné látky a při jejichž použití pokožka nedýchá, jsou rostlinné oleje Nobilis Tilia za studena lisované, aby byla zachována jejich úplná bioaktivita. Výborně se vstřebávají a nevyvolávají alergické reakce. V nabídce jsou jak oleje běžné (avokádový mandlový, meruňkový, sezamový a další), tak i oleje unikátní, které vynikají svými vlastnostmi a složením (nimbový, brutnákový, konopný, arganový, tamanu a další).

4_Rostlinne_oleje_pro_vu_1.jpg

Žijeme BIO!

Důraz na kvalitu je v zásadách společnosti Nobilis Tilia na prvním místě. Využíváme v nejvyšší možné míře suroviny z ekologického zemědělství, naprostá většina našich produktů je certifikována jako přírodní kosmetika nebo BIO kosmetika. Kdykoliv je to možné, vyrábíme bez konzervantů a syntetických látek a pro uchování kvality citlivých bioaktivních látek využíváme obaly z tmavě fialového skla. Zásadní je také důraz na ekologii a udržitelnost. Používáme kořenovou čistírnu odpadních vod, třídíme a recyklujeme odpad, společnost je součástí programu Zelená firma.

Na pozemcích společnosti vznikla také první botanická permakulturní BIO zahrada léčivých rostlin, která slouží k osvětovým, vzdělávacím a relaxačním účelům. Klimatické podmínky sice nenahrávají masovému pěstování levandule nebo růže ke komerčním účelům, ale každé místo má své hodnoty, a tak i podhorské prostředí Českého Švýcarska má svoje kouzlo. Výsadba se zaměřuje na rostliny aromatické, které mají své využití v aromaterapii, místní druhy (údržba ohrožených druhů) a rostliny užitkové, které mají tradici v domácím pěstování a využití pro potřeby domácího léčení. Plánovaná výsadba zahrnuje i původní druhy ovocných a lesních dřevin, s důrazem na jejich odolnost k místnímu drsnějšímu podnebí. Ve sbírce tak najdeme bobuloviny z oblastí Sibiře nebo Severní Ameriky, ale i domácí zapomenuté a polodivoké keře, které mají široké využítí. Aromatická BIO zahrada na Vlčí Hoře leží na strategickém místě turistické trasy a naučné stezky a návštěvníkům nabízíme prohlídku s odborným výkladem, možnost odpočinku a ochutnávky bylinných čajů v Klubu čajovém.

nobilis_1.jpg

V rámci oslav měsíce biopotravin nabízí internetový obchod Nobilis Tilia každé úterý překvapení ve formě výjimečně vysokých slev na vybrané výrobky z nabídky svých BIO produktů. První BIO překvapení na vás čeká 6. září a akce platí vždy pouze v úterý od 0:00 do 24:00 hodin na všechny objednávky přes internetový obchod www.nobilis.cz. Sledujte šťastné úterky na www.nobilis.cz a žijte s námi BIO nejen v září!

Krásné babí léto všem čtenářům portálu BIO-INFO přeje celý tým společnosti Nobilis Tilia. 

Soutěžní otázky

Odpovíte-li správně na následující tři otázky, máte možnost vyhrát balíček bio kosmetiky Nobilis Tilia v hodnotě 1000 Kč. Ze správných odpovědí vylosujeme tři z vás, kteří od společnosti Nobilis Tilia balíček získají. Odpovědi snadno naleznete v článku nebo na www.nobilis.cz.

lavicky_1.jpg

Co znamená Nobilis Tilia?

a) Krásná Vznešenost

b) Krásná Lípa

c) Vznešená Olše

Co znamená CPK BIO?

a) Certifikovaná přírozená kontrola biovýrobků

b) Centrální přírodní klub biokosmetiky

c) Certifikovaná přírodní biokosmetika 

Odkud pochází elixír krásy - rostlinný olej arganový?

a) z jižní Evropy

b) z Maroka

c) z tichomořských ostrovů

Odpovědi na otázky zasílejte do 30. 9. 2011 na info@nobilis_cz, do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ Bio-info“ a nezapomeňte uvést celé vaše jméno a poštovní adresu.

Společnost Nobilis Tilia vyrábí a dodává nejširší sortiment české certifikované BIO kosmetiky. V nabídce najdete certifikované přírodní BIO krémy, léčebné gely, jemné peelingy, regenerační tělové i obličejové oleje, ochranné pomády a tělová másla, přípravky pro těhotné a malé děti. Celou řadu dalších výrobků naleznete v certifikované kvalitě CPK – certifikovaná přírodní kosmetika – šampony, sprchové gely, mycí a koupelové oleje, přípravky enzymatické regenerace a další.

 

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,