Soutěž Eko Bio Rodina zná své vítěze

logo_eko_bio_rodina.jpg Česká republika už zná svoji Eko Bio Rodinu. Soutěž letos poprvé vyhlásilo Ministerstvo zemědělství v rámci 7. ročníku informační akce pro spotřebitele „Září – měsíc biopotravin“.  

Úkolem soutěžících rodin bylo tvůrčím způsobem vyjádřit vztah k ekologickému zemědělství, biopotravinám, nebo životnímu prostředí obecně. Zároveň měli členové rodin ukázat, jak se jim daří tento vztah realizovat v praxi. Vítěze dnes vybrala odborná porota z 24 zúčastněných rodin.

Na prvním místě se umístili McLeanovi a jejich film "Recyklace" a fotodokumentace ekobioživota celé této rodiny. Stříbrná je rodina Kneblová  a jejich fotostory a příběh. Třetí skončili  Tanzerovi a film "Jogurťíci". Dále porota udělila dalších deset cen rodinám, které získávají balíčky eko a bioproduktů od partnerů soutěže a jednu zvláštní cenu paní Natače Foltánové za výrobu solárního kečupu z vlastních rajčat bez použití elektrické energie.

Cílem Eko Bio Rodiny je povzbudit zájem o ekologické zemědělství a biopotraviny jako o samozřejmou součást běžného rodinného života. Do soutěže dorazilo 24 originálních a nápaditých výtvorů. Jsou mezi nimi například koláže, fotoreportáže, výtvory z recyklovatelných materiálů, báseň, příběh, pohádka, ale třeba i kečup vyrobený pouze s pomocí solární energie nebo domácí na slunci sušená rajčata v bylinkovém nálevu. S komponovaným dílkem se přihlásila i jedna mateřská škola a dorazil také ekologický projekt pro děti, který spojuje vztah k přírodě, výtvarné tvoření a výuku angličtiny.

„Zaslaná soutěžní díla ukázala, že pod pojmy eko a bio si většina rodin představí na prvním místě třídění odpadů. To je už nezbytnou součástí života běžných rodin, dokonce i těch, které nezastávají ekozpůsob života,“ říká organizátorka soutěže Petra Kruntorádová z Vydavatelství Propolis. Dalšími nejčastějšími náměty byl nákup a zpracování biopotravin, ochrana přírody a šetření energií a vodou.  

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům proběhlo 25. 11. 2011 v divadelním sále zrekonstruované sokolovny v Hostivaři v rámci prodejního předvánočního setkání Elixír. Na tomto místě si také veřejnost mohla prohlédnout soutěžní díla, včetně amatérských videí.

Projekt finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství. Ceny do soutěže věnovali partneři projektu. Mezi cenami pro vítěze je víkendový rodinný pobyt na ekofarmě, rodinná jízdenka na vlak na 2000 km, aromaterapeutická masáž pro celou rodinu a samozřejmě množství biopotravin, fair trade produktů a dalších cen z oblasti drogerie, kosmetiky, textilu a také knihy.

Více informací o soutěži je k dispozici na stránkách www.ekobiorodina.cz.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,