Soutěž Eko Bio Rodina letos s novými kategoriemi

logo_eko_bio_rodina.jpg Druhý ročník projektu s názvem Eko Bio Rodina odstartoval v dubnu na veletrhu Biostyl na pražském Výstavišti.  

Tematická soutěž je, jak z názvu vyplývá, primárně určena rodinám, zejména s malými dětmi, a podporuje kromě zdravého přístupu k eko a bio komoditám také kreativitu a společně strávený čas členů rodiny. Soutěž organizuje stejně jako v loňském roce Vydavatelství Propolis, s. r. o., spolupořadatelem se stala společnost Brána k dětem, jejímiž zákazníky jsou právě rodiny, které se aktivně zajímají o svůj způsob života a jeho trvalou udržitelnost. Soutěž v těchto dnech vrcholí a její výsledky budou vyhlášeny 20. 10. 2012 na konferenci Aktivní rodičovství v Brně.

ekobio_rodina_445.jpgÚkolem soutěžících rodin je tvůrčím způsobem ztvárnit jejich vztah k ekologickému zemědělství, biopotravinám, nebo životnímu prostředí obecně. Zároveň by měli členové rodin ukázat, jak se jim daří tento vztah realizovat v praxi. Pojetí tohoto úkolu už je pak na každé rodině zvlášť a záleží jen na jejich členech, zda to bude napsaný rodinný příběh, fotoreportáž, komiks, obraz, koláž, výrobek z recyklovatelných materiálů nebo amatérské video. Na každém díle by ale měla spolupracovat celá rodina společně. „V loňském roce se  nám přihlásilo 24 rodin s opravdu originálními dílky, mezi kterými byly třeba dva amatérské filmečky, kečup připravený na solárním vařiči nebo postavičky z odpadových materiálů, představovující celou jednu třídu mateřské školky,“ hodnotí loňský ročník Petra Kruntorádová z pořádajícího Vydavatelství Propolis.

194445.jpgNově jsou do soutěže zařazeny kategorie pro dětské kolektivy a kuchaře a kuchařky, vařící z biosurovin. Kolektivy dětí ze škol, školek, dětských domovů či výtvarných dílen mají za úkol vytvořit předměty z recyklovatelných materiálů. Autoři bioreceptů pak mají sepsat a případně nafotit svůj vlastní recept na libovolný pokrm, složený s co největšího množství biosurovin.

Soutěž potrvá oficiálně do konce září, ale vzhledem k tomu, že slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům proběhne až 20. října 2012 na konferenci Aktivní rodičovství v Brně, rozhodli se pořadatelé umožnit soutěžícím zasílat díla až do 15. 10. 2012.  Výsledky určí odborná porota složená z eko a bio odborníků.

V každé kategorii udělí porota tři ceny, ale má zároveň možnost udělovat i zvláštní ceny, případně v každé kategorie některá ocenění přidat. Porotci budou moci rozdělovat mezi soutěžící opravdu velké množství atraktivních cen, které věnují partneři projektu, Jsou to především prodloužené víkendové rodinné pobyty na ekofarmách, exkurze na ekofarmy, rodinné a dětské jízdenky na vlak, holistické aromamasáže, hračky pro děti, biopotraviny, ekodrogerie, potravinové doplňky, biokosmetika, čaje, koření, potřeby pro maminky a miminka, dárkové a upomínkové předměty, knihy a další. „Už loni byly ceny od našich partnerů opravdu atraktivní. A letos se snažíme, aby byly ještě bohatší a pestřejší, protože máme i více partnerů, kteří nám věnují pro soutěžící své výrobky a služby,“  láká Petra Kruntorádová potenciální soutěžící k aktivitě.

Soutěž má letos tři hlavní partnery. Prvním je Country Life, jedni z průkopníků bio v Česku, společnost, která v loňském roce oslavila už dvacet let existence. Druhým hlavním partnerem je svaz ekologických zemědělců PRO-BIO, který je odbornou, poradenskou i marketingovou záštitou ekologických zemědělců u nás. Třetí jsou České dráhy, jejichž účastí pořadatelé poukazují také na aspekt upřednostnění ekologického cestování vlakem.

192445.jpgDalšími partnery jsou výrobce biosušenek a biokrekrů Biopekárna Zemanka, výrobce biočajů a biokoření Sonnentor, výrobci a dodavatelé certifikované přírodní biokosmetiky a přípravků pro aromaterapii Nobilis Tilia, český výrobce ekodrogerie z mýdlových ořechů Tierra Verde, prodejci a propagátoři tzv. superpotravin Iswari Superfood, internetový i kamenný obchod V bavlnce, který zaměstnává výhradně maminky na mateřské dovolené, výrobci biopotravin pro kojeneckou a dětskou výživu a dalších potravin pro zdravou výživu Goldim a také pořadatel veletrhu Biostyl společnost Felicius Media. Mediálním partnerem je informační portál bio-info. Podporujícími farmami, které poskytnou ceny, jsou Hotel Stein, Ekofarma Ctibor, Chalupa u Pramene, Farma Jiřiny Barešové, BioFarma Dolejší Mlýn, Občanské sdružení Stránské, Ekofarma Sádky a Ekoligický institut Veronica.

Aktuální informace na www.ekobiorodina.cz a na facebooku.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,