Soutěž Eko Bio Rodina je v půlce

logo_eko_bio_rodina.jpg Soutěž Eko Bio Rodina, kterou pořádá Ministerstvo zemědělství, vstupuje do své druhé poloviny. Je určena rodinám, zejména s malými dětmi, a podporuje komodity eko, bio, ale také fair trade, farmářské trhy a podobně.  

Jste kreativní? Soutěžte

Ve druhém plánu soutěž vybízí rodiny ke kreativitě a společně strávenému času. Úkolem soutěžících je totiž tvůrčím způsobem ztvárnit jejich vztah k ekologii, biopotravinám a životnímu prostředí vůbec. První materiály od soutěžících rodin už přicházejí, větší část ale očekávají pořadatelé až před ukončením soutěže, které je stanoveno na 15. listopadu 2011.

31. října 2011 bude Eko Bio Rodina opět propagována prostřednictvím živého vysílání pražské televize Metropol v pořadu Supermáma. V čase 9.00 až 11.00 hodin budou mít buď celé rodiny nebo jen maminky s dětmi možnost přijít přímo do televizního studia, kde budou připraveny kreativní materiály a výtvarné pomůcky, s jejichž pomocí budou moci vyrobit dílo na zadané téma a stát se tak účastníky soutěže.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 25. listopadu v hostivařské sokolovně v Praze. Díla zde bude hodnotit odborná porota v níž zasednou mnohé významné osobnosti v oboru eko a bio. Například světová kapacita na bio a ekologické zemědělství prof. Josef Dlouhý, provozovatel jednoho z nejznámějších bioportálů bio-info.cz Mgr. Tom Václavík, zakladatel jednoho z prvních bioobchodů v ČR - ředitel firmy Country Life Otakar Jiránek nebo jedna z nejuznávanějších českách aromaterapeutek Adéla Zrubecká z firmy Nobilis Tilia. Členy poroty budou také zástupkyně mediálního partnera, moderátorka televize Metropol a zároveň majitelka aromaterapeutického studia Rozmarýna Monika Valentová, zástupce ministerstva zemědělství a další.

Elixír 2011

V rámci vyhlášení výsledků soutěže proběhne také malé předvánoční prodejní setkání obchodníků a výrobců souvisejících produktů a dále doprovodný kulturní program. "Původně jsme plánovali uspořádat tuto akci jako vícedenní, ale zájem a představy prodejců i kapacitní možnosti nás nakonec přiměli situaci přehodnotit a prodejní i kulturní program vměstnat do jednoho dne," říká Petra Kruntorádová z Vydavatelství Propolis, které soutěž Eko Bio Rodina pod patronátem ministerstva zemědělství organizuje.

Sokolovna v Hostivaři je vkusnou zrekonstruovanou budovou ze třicátých let minulého století a v posledním desetiletí je tradičním místem setkávání rodin, zájmových skupin, konání kulturních a sportovních počinů. Úspěšně tu funguje mateřské centrum a loutkové divadélko pro děti. "Myslím, že pro setkání, jaké na konec listopadu plánujeme, je to to správné místo. Není sice komerčně profláknuté, ale zato je milé a vlídné," vysvětluje výběr prostor dále Petra Kruntorádová. "Navíc jsme v týmu hostivařské sokolovny našli skvělého a chápavého spolupracovníka, díky jehož vstřícnému postoji můžeme ceny za pronájem prodejních míst upravit nakonec na opravdu lidové."

Ceny do soutěže věnovali partneři, kterým patří velký dík za to, že podpořili nově vznikající a dosud neznámý projekt. Mezi cenami je rodinný pobyt na ekofarmě, rodinná jízdenka na vlak na 2.000 km, aromaterapeutická masáž a poradenství pro celou rodinu a samozřejmě především množství bio, eko a fair trade produktů - potravin, drogerie, kosmetiky, textilu, knih. Hlavním partnerem soutěže je společnost Country Life, mediálními partnery jsou pražská televize Metropol a informační portál bio-info.cz.  Dalšími partnery jsou České dráhy, ekofarma Chadimův mlýn, výrobce biopotravin Biopekárna Zemanka, výrobce biočajů a koření Sonnentor, výrobci certifikované biokosmetiky a přírodní kosmetiky Nobilis Tilia a Tierra Verde, prodejce tzv. superpotravin Iswari Superfood, aromaterapeutické studio Rozmarýna a internetový i kamenný obchod V bavlnce.

Více informací o soutěži na stránkách www.ekobiorodina.cz a i na facebooku. Podrobnosti o slavnostním vyhlášení a možnosti zapojit se do doprovodného kulturního nebo prodejního programu na info@vypro_cz.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,