Soutěž „České Vánoce“ na podporu kvalitních potravin

Vanocni_souteze_MZe_logo110.jpg Ministr Marian Jurečka: Spouštíme soutěž „České Vánoce“ na podporu kvalitních potravin. Zapojit se může každý.  

Ministerstvo zemědělství zahajuje informační kampaň na podporu prodeje kvalitních potravin. Její součástí je spotřebitelská soutěž „České Vánoce“ s množstvím hodnotných cen, včetně té hlavní – osobního automobilu. Kampaň se objeví v tisku, televizi i v rozhlase. Ministr Jurečka tak chce zvýšit povědomí široké veřejnosti o tradičních jakostních potravinách a upozornit na dobrou produkci zemědělců a výrobců.

„Nákup regionálních potravin je výhra pro celé Česko – tak zní motto soutěže, kterou právě spouštíme a je to i klíčová myšlenka naší nové informační kampaně. Do vánoční soutěže, kterou chceme lidi upozornit na tradiční a kvalitní potraviny, se může zapojit každý. Zároveň je to také možnost, jak podpořit poctivou práci našich zemědělců a potravinářů. I vzhledem k současné mezinárodní situaci je to velice aktuální téma,“řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Vanocni_souteze_MZe445.jpgNejvětším tahákem kampaně je hlavní výhra vánoční soutěže – automobil Škoda Rapid Spaceback. Ti, kteří se do hry zapojí, mohou získat také poukazy na odběr výrobků Budějovického Budvaru v hodnotě až 25 tisíc korun, dovolenou s plnou penzí na Farmě rodiny Němcovy v Netíně na Vysočině, ledničku nebo mrazák plné potravin, sadu spotřebičů pro zdravé vaření a na 50 000 dalších cen.

Pravidla soutěže

Soutěžící nakoupí 30 libovolných výrobků označených logy Regionální potravina, Klasa, Chráněné zeměpisné označení, Chráněné označení původu, Zaručená tradiční specialita, Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou, Bio „zebra“ a EU „Bio list“.  Vystřihnutá loga nalepí na hrací kartu a zašle na adresu P. O. BOX 35, Nákupní 389/3, Praha 104, 100 04. Každý týden obdrží 5 000 účastníků soutěže, kteří pošlou platné herní karty jako první, drobný dárek.

Soutěž začíná 27. října a skončí 4. ledna příštího roku. Plné znění pravidel a herní karta jsou k dispozici na www.vanocni-soutez.cz.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Příspěvky

Soutěž „České Vánoce“ na podporu kvalitních potravin Odpovědět   Eva 29. 11. 2014, 17:19:05
Obávám se, že se organizátorovi soutěže vloudila trošku chybička. Pokud je mottem soutěže " České Vánoce" heslo: "Nákup regionálních potravin je výhra pro celé Česko", tak to neplatí pro biopotraviny z dovozu označené biologem EU(tzv. "BIO-list"). Českou biopotravinou je ta označená BIO-zebrou + BIO-listem. Pokud je na označení pouze BIO-list, může to být biopotravina dovezená např. ze Španělska a to už asi není zrovna český region.
Soutěž „České Vánoce“ na podporu kvalitních potravin Odpovědět   Tom Václavík 3. 12. 2014, 09:42:31
Dobrý den Evo, veškeré biopotraviny, vyrobené v EU, tedy i v ČR, musejí být označeny logem EU, tedy "Bio list".
Soutěž „České Vánoce“ na podporu kvalitních potravin Odpovědět   Eva 6. 12. 2014, 12:54:30
Z propozic ale úplně jednoznačně neplyne, že musí být zaslána obě loga najednou. Jenom obě loga na jednom výrobku totiž označují "biopotravinu vyrobenou" v České republice (mnohdy ale jenom pouze přebalenou). Pokud koupím výrobek pouze s logem EU, tzv. BIO-listem, je to výrobek z EU. A dokonce může být i ze třetích zemí, protože zde je použití BIO-listu dobrovolné, pouze je doprovázeno textem o původu zemědělské suroviny (zemědělská produkce EU nebo mimo EU. Pokud by tedy mělo stačit zaslání pouze BIO-listu, tak se vůbec nemusí jednat o regionální, dokonce ani českou potravinu.
Re:Soutěž „České Vánoce“ na podporu kvalitních potravin Odpovědět   Tom Václavík 10. 12. 2014, 10:15:05
V tomto bodě máte pravdu, Ministerstvu toto asi uniklo.
Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,