SONNENTOR slaví 20. výročí založení a dále investuje v Čejkovicích

Sonnentor1_1.jpg Společnost SONNENTOR s.r.o., tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů se sídlem v jihomoravských Čejkovicích, v letošním roce slaví 20 let od svého založení.  

Společnost plánuje v letošním roce investice ve výši 47 mil. Kč do výstavby nové výrobní a administrativní haly, nové firemní prodejny a do nového strojního vybavení pro balení porcovaných čajů. Investice v regionu průmyslově slabém a s poměrně vysokou nezaměstnaností umožní tvorbu nových pracovních míst a jeho další rozvoj. Za posledních 5 let se rodina SONNENTOR rozrostla o 30 nových členů a díky dalším investicím najdou noví pracovníci uplatnění jak ve výrobě, tak i v administrativě. Se 75 zaměstnanci patří společnost v současné době k významným zaměstnavatelům v regionu. 

Roční nárůst obratu, stejně jako trvalý růst pracovních míst, si v letošním roce vyžádá další výstavbu jak výrobních, tak i administrativních prostor. Ve čtvrtek 15. března 2012 byl slavnostně položen základní kámen pro výstavbu nové výrobní a administrativní haly v Čejkovicích u Hodonína na kopci Mlaty nad Templářskými sklepy.

Sonnentor_zakladni_kamen__445.jpgSONNENTOR nestaví svoji výrobu „na zelené louce“, ale rozvíjí se již řadu let v areálu bývalého zemědělského objektu. „Plánované investice v roce 2012 budou činit 47 mil. Kč. Z toho 32 mil. Kč bude investováno do nových výrobních a administrativních prostor a do vybudování nové firemní prodejny, 15 mil. Kč bude investováno do nového strojního vybavení pro balení porcovaných čajů,“ uvedl na tiskové konferenci ředitel SONNENTORU Česká republika Josef Dvořáček. „Při výstavbě výrobní a administrativní budovy budou použity materiály snižující energetické nároky výrobního provozu. SONNENTOR klade velký důraz na trvale udržitelný rozvoj a na šetrné zacházení s přírodou,“ doplňuje Dvořáček.

Společnost SONNENTOR se snaží vyhnout krokům, které by vedly k automatizaci ruční práce, aby tak pěstitelům a místním obyvatelům umožnila účastnit se řetězce tvorby hodnot. Veškerý zisk z české části firmy je znovu investován do výroby v jihomoravských Čejkovicích u Hodonína.

Společnost SONNENTOR byla v České republice založena v roce 1992 Tomášem Mitáčkem a Johannesem Gutmannem, a to v jihomoravských Čejkovicích, kde byl zakoupen a zrenovován objekt starého válcového mlýna. Letos tedy SONNENTOR slaví významné jubileum, jehož oslavy vyvrcholí 2. září na tradičních Čejkovických bylinkových slavnostech.

Od začátku činnosti této společnosti je její hlavní ideou hluboká, dlouhodobá a oboustranně výhodná spolupráce zpracovatelské společnosti spolu s drobnými pěstiteli bylinek a koření. „Základním motivem je zpracování a výroba produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství - jakožto jediná možná alternativa k průmyslovému velkozemědělství se všemi jeho problémy, jako jsou nadprodukce, potravinové skandály, znečištění biosféry a genové manipulace,“ vysvětluje spolumajitel SONNENTORU Tomáš Mitáček. Základem úspěchu „smějícího se slunce“ je vyznávání dlouhodobého hospodaření. Žít a nechat žít, koloběh života, úcta a uznání jsou základem každodenní práce. A co funguje zde, to funguje také jinde ve světě. SONNENTOR sdílí tuto filozofii s lidmi na celém světě a posiluje tím tvorbu regionálních hodnot.

Z malé rodinné firmy se postupně vyvinula středně velká, úspěšná a skvěle prosperující společnost, jejíž sortiment nabízí již na 700 produktů. K prvním čajovým bylinkovým výrobkům, jako byla „Dobrá nálada“, „Dobrý večer“ či „Anděl strážný“, postupem času přibývaly další a další produkty. Také balení produktů i celkový design výrobků prošel zajímavým vývojem od sypaných čajů přes první jednoduché porcované čaje až po moderní dárková balení čajových směsí v pyramidálních sáčcích. Poznávací sady čajů, stejně jako známá čajová Adventní sada od SONNENTORU, jsou oblíbeným artiklem a zákazníci v nich mohou ochutnat celou škálu různých čajů v jedné krabičce. Koncept těchto produktů je postaven na velkém podílu ruční práce, kterou SONNENTOR rozvíjí regionální zaměstnanost.


Zdroj: tisková zpráva Sonnentor

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,