SONNENTOR dále roste a upevňuje svoji pozici

Sonnentor1_1.jpg Společnost SONNENTOR s.r.o., tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů se sídlem v jihomoravských Čejkovicích, oznámila hospodářské výsledky za účetní rok 2010/11, ve kterém obrat firmy dosáhl výše 136 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst ve výši 19 procent.  

Celkové investice činily v uplynulém období 4 mil. Kč, přičemž investováno bylo převážně do modernizace strojů a zařízení. V dalších 2 letech plánuje SONNENTOR investice ve výši 35 mil. Kč, především přístavbu ke skladovému objektu Mlaty, kde bude po dokončení přesunuta veškerá administrativa. Dále budou pořízeny další stroje na balení porcovaných čajů do dvoukomorových sáčků. Nákupem tohoto stroje se výrazně zvýší výrobní kapacita a díky tomu bude možné ještě lépe pokrýt potřeby trhu a posílit tak konkurenceschopnost firmy.

Čejkovický SONNENTOR dnes zaměstnává celkově již 72 zaměstnanců a kolem 20 % produkce je určeno pro místní a východní trh, který zahrnuje i Slovensko, Polsko, Maďarsko a Pobaltské republiky. Firma zaměstnává převážně obyvatele z regionu, z okresu Hodonín, kteří si práce v blízkosti bydliště velmi váží. SONNENTOR dokázal v průběhu let vytvořit nová pracovní místa v oblasti zatížené poměrně vysokou nezaměstnaností.

"Tajemství našeho pokračujícího úspěchu i v hospodářskou krizí ovlivněných posledních dvou letech je docela prosté. Známe potřeby našich zákazníků. Čerstvé, vysoce kvalitní suroviny, šetrné zpracování, vývoj nových produktů a důslednost při uvádění na trh jsou faktory, které zůstávají pevně zakořeněny v našem každodenním snažení. Jsou také hlavními faktory našeho růstu i v hospodářském roce 2010/11. Značka SONNENTOR je nejznámější značkou v oblasti BIO v německy mluvících zemích a stává se stále známější i v České republice," řekl Josef Dvořáček, ředitel SONNENTOR Česká republika.

V rakouském Sprögnitz, sídle firmy SONNENTOR, pracuje dnes přes 145 stálých zaměstnanců. Firma dosáhla v účetním roce 2010/11 obratu 23,3 mil. eur, což je více než trojnásobek obratu dosaženého před šesti lety. Část z celkového obratu, a sice 13,75 %, bylo znovu investováno. Od roku 2010 do roku 2012 jsou v plánu investice ve výši 6 mil. eur do rozšíření a výstavby budov, výzkumných projektů a počítačové infrastruktury. V hospodářském roce 2010/11 bylo investováno 3,2 mil. eur a v roce 2011/2012 bude následovat dalších 2,8 mil. eur.

Od počátku sází SONNENTOR na nefalšované a zcela přírodní suroviny z regionu. Přes 22 českých a 150 rakouských biopěstitelů zásobuje firmu vysoce kvalitními biosurovinami. Pěstitelská plocha v České republice činí zhruba 35 ha. Většina bylin a koření, které je možné pěstovat v našem klimatickém pásmu, pochází z Rakouska a z České republiky. V nových pěstitelských projektech v Rumunsku a Albánii SONNENTOR pokračuje se svou filozofií stálosti a regionálního rozvoje.

Ochrana životního prostředí

Společnost SONNENTOR je ekologickým podnikem, který se od počátku své činnosti snaží o neustálá zlepšovací opatření v oblasti životního prostředí. Mnoho důvodů hovoří pro ekologické zemědělství, které je šetrnější k životnímu prostředí. Spotřeba nepřímých energií na hektar je výrazně nižší než u konvenčního zemědělství. V ekologickém zemědělství také nejsou používána žádná lehce rozpustná minerální hnojiva. Pěstováním biobylin a biokoření na ploše 900 ha v tuzemsku i zahraničí ušetří SONNENTOR životnímu prostředí dávku několika stovek tun chemických hnojiv a více než 6 tun chemických postřiků.

SONNENTOR balí své produkty do biologicky odbouratelných folií. Obalová fólie, která produktu napomáhá uchovat jeho přírodní aroma, je vyrobena z biologicky odbouratelné celulózy nebo recyklovatelných materiálů. S ohledem na množství obalového materiálu, které je každoročně zpracováváno, je přechod na nové fólie významným přispěním k ochraně klimatu. V minulém roce bylo zpracováno více než 1,3 mil. běžných metrů této obalové fólie.

Mohli by vás také zajímat:

Druhý ročník Čejkovických bylinkových slavností

Rakousko: Sonnentor uvedl vlastní řadu přírodní kosmetiky

Slunečnice otevřela specializované oddělení výrobků SONNENTORU

SONNENTOR na BioFachu představil novinky

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,