Sodexo přichází s novým programem společenské odpovědnosti

sodexo_color_male.jpg Společnost Sodexo se už od svých počátku soustředí na zvyšování kvality každodenního života – pro své zaměstnance i zákazníky a ve všech místech, kde působí.  

Logickým vyústěním takovéhoto snažení je Better Tomorrow Plan, globální projekt Sodexo zaměřený na problematiku společenské odpovědnosti a otázky životního prostředí a udržitelného rozvoje.

V dnešní době patří problematika udržitelného rozvoje mezi kritické otázky a Sodexo, jako světový lídr v oblasti stravovacích, podpůrných a Facility management služeb, si uvědomuje naléhavost tohoto globálního problému.

Sodexo je mezinárodní společnost působící v 80 zemích světa, na 31 000 provozech a zaměstnává 380 000 lidí, je 22.největším zaměstnavatelem ve světě. Denně oslovuje miliony zákazníků a klientů - jak jednotlivců včetně jejich rodinných příslušníků, tak i lokálních či mezinárodních firem na všech trzích světa. Denně komunikuje s řadou svých dodavatelů a obchodních partnerů, s širokou základnou státní správy a místních komunit či organizací.

Společnost Sodexo si je vědoma své pozice na globálním i místním trhu a také dopadu svého jednání na všechny zainteresované subjekty, a proto se rozhodla využít svých sil a odpovědně jednat ve prospěch dané problematiky.

Better.jpgBETTER TOMORROW PLAN  – projekt pro lepší zítřek se věnuje třem prioritám

 • výživě, zdraví, wellness
 • spolupráci s místními komunitami
 • životnímu prostředí

a oslovuje zaměstnance, klienty, zákazníky a všechny partnery, se kterými Společnost přichází do kontaktu.

V rámci těchto tří priorit se Sodexo bude cíleně věnovat těmto aktivitám:

 • podpora řešení v oblasti zdraví a wellness pro klienty, spotřebitele a zaměstnance
 • rozmanité a vyvážené stravovací nabídky, možnost volby potravin s omezeným množstvím cukru, soli a tuků
 • STOP Hunger – boj s hladem a podvýživou
 • rozvoj místních komunit, podpora Fair Trade
 • využívání trvale udržitelných zdrojů ve všech směrech
 • omezení produkce oxidu uhličitého
 • omezení znečištění vod
 • omezení organického i neorganického odpadu a podpora místních iniciativ s cílem znovu využívat tyto odpady

„Prostřednictvím našeho dialogu se všemi zmíněnými stranami bychom rádi iniciovali kroky vedoucí ke zlepšení stávající situace. Nechceme o tom pouze hovořit, budeme také jednat. Díky souboru ukazatelů budeme měřit míru zavedení a výkonnost všech přijatých opatření a jejich dopad v praxi,“ říká ředitelka marketingu společnosti Sodexo - On-site Service Solutions paní Darina Rössl.

„Věříme, že BETTER TOMORROW nezůstane nepovšimnut a že těch, kterým stejně jako společnosti Sodexo, není zodpovědný přístup k udržitelnému rozvoji lhostejný, bude stále víc. Jsme na začátku a začínáme u sebe.“

„Myšlenka Better Tomorrow mne nadchla, takže jsem oslovila pár stejně nadšených kolegů a pustili jsem se do práce. Jsme pořád na začátku, bude to běh na dlouhou trať, ale energie nám nechybí. Co všechno jsme zatím stihli?

 • V rámci podpory wellness a zdraví jsme zaběhli pražský maratón firem. 9.května zaběhl čtyřčlenný tým Sodexo trasu maratónu – společnými silami zvládli 42,195 km. Lance Kavanagh, Ivana Roštínská a Adéla Srovnalová běželi každý 10 km, Václav Červenka uběhl zbylý úsek – něco málo přes 12 km. Celý tým doběhl do cíle v souhrnném čase 04:06:28. Věříme, že v příštím roce bude našich týmů více a možná se přidá i některý z našich klientů či dodavatelů.
 • Začali jsme na centrále a dalších pobočkách třídit papír a plasty. Na mnoha provozech jsme to už dávno dělali a další provozy brzy přibudou.
 • V oblasti řešení problematiky místních komunit budeme prohlubovat naši spolupráci s dětskými domovy a sdružením Letní dům. Navážeme na projekt Ema, který pomáhá dětem z dětského domova snadněji nalézt své místo ve společnosti. Nám všem pomáhá rodina, nedovedeme si tedy představit, s čím vším se utkává někdo, komu zázemí rodiny chybí. Projekt nese jméno podle Emy, první chráněnky našeho projektu. Emě jsme poskytli její první zaměstnání a pomohli jsme jí při její integraci v běžném životě. Ema byla první, ale určitě ne poslední.
 • Sbíráme víčka z PET lahví, abychom pomohli handicapovaným spoluobčanům. Víčka z PET lahví = pro většinu z nás odpad, ale lze jej recyklovat a plasty znovu různě použít. Sběrem víček pomáháme zdravotně znevýhodněným lidem vydělat si a zároveň chráníme životní prostředí.
 • Zavedli jsme na 6 pilotních provozech prodej výrobků s certifikací Fair Trade, zejména cukrovinek, jejichž výtěžek slouží boji proti chudobě a dětské práci. Ve spolupráci se společností Excellent, našim dodavatelem produktů Fair Trade, plánujeme další kroky, jak přiblížit širší veřejnosti myšlenku Fair Trade a získat tak další příznivce těchto vysoce kvalitních výrobků, které mají své příběhy. Nabízíme je teprve od dubna, narážíme na neznalost ze strany zákazníků. Snažíme se proto ve spolupráci s dodavatelem spíš začít budovat povědomí o této formě podpory místních komunit.
 • Nabídka Fair Trade kávy a čaje je spojena s konceptem Aspretto. Aspretto je koncept kavárny nabízející právě výrobky Fair Trade a bio a Sodexo má tyto kavárny v mnoha zemích. V České republice jsme připraveni tento koncept zajistit, ale je to podmíněno zájmem ze strany potenciálního obchodního partnera. Jednoduše řečeno – poskytujeme služby v prostorách našich klientů a nabízíme jim také Aspretto. Pokud nějaká firma projeví o tento unikátní koncept zájem, jsme ihned připraveni jej zajistit.
 • V provozech Sodexo používáme čisticí prostředky s biologickou rozložitelností společnosti ECOLAB.
 •  Ve spolupráci se společností AVE třídíme odpad a využíváme biologicky rozložitelný odpad a olej z restaurací jako obnovitelný zdroj energie při rozkladných procesech ve výrobnách bioplynu.

Máme spoustu dalších nápadů, jak řešit všechny zmíněné problémy. Postupně budeme přidávat další iniciativy a představíme mnoho zajímavých lidí, pro které se problematika společenské odpovědnosti a trvale udržitelného rozvoje stala životním stylem a samozřejmostí,“ dodává Darina Rössl.

csr_award_sodexo_2010.jpgZa svoje aktivity na poli společenské odpovědnosti se společnost Sodexo stala vítězem soutěže CSR Award 2010.

Cenu získala za celkový přístup ke koncepci CSR (Corparate Social Responsibility – Společenská odpovědnost firem) a za konkrétní aktivity, které realizuje v rámci programu STOP Hunger – Pomoc seniorům, mezi něž patří dobrovolnické dny, potravinové a finanční dary a organizace finančních sbírek. Porota ocenila i provázanost programu STOP Hunger – Pomoc seniorům se strategií společnosti.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,