SODASAN – Pro tebe a tvůj svět

sodasan_logo_green_110.jpg Vše začalo s vizí vyvinout účinné čistící přípravky z přírodních surovin, jejichž výroba ani následné používání nezatěžují životní prostředí.   

V roce 1982 založili Karin Stromberg a Jürgen Hack společnost SODASAN a započali tak vývoj kvalitní ekologické drogerie, kterou nyní využívají zákazníci po celém světě.

Od mýdlových vloček k profesionální ekodrogerii

Prvotní přípravky pocházející od SODASANU byly založeny na mýdlových vločkách z rostlinných olejů. Ačkoliv fungovaly dobře, nebyly ve způsobu a množství použití srovnatelné s konvenčními produkty, přesto tyto původní ekologické prostředky představovaly tehdy zásadní průlom. Vlastnosti přípravků byly proto i dále mnoho let upravovány a optimalizovány ve vlastní laboratoři, aby byly atraktivní i pro zákazníky zvyklé na klasické průmyslové produkty. Dnešní výrobky SODASAN splňují veškeré požadavky náročného zákazníka. Snadno se používají, účinně působí a chrání přírodní zdroje.

Sodasan_firma_2_445.jpgHolistická firemní filozofie

Holistická firemní filozofie zahrnuje všechny aspekty od původu surovin, jejich zpracování a jejich chování během i po používání daného produktu. Jednotlivé kroky ve výrobním procesu jsou od samého počátku vedeny tak, aby byly šetrné k přírodě i lidskému zdraví. Výrobky SODASAN jsou biologicky 100 % odbouratelné a během několika dnů se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky, nepředstavují tak pro přírodu žádné nebezpečí.  

Podíl surovin obsažených v SODASAN produktech pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství či volného sběru. Jako účinný základ výrobků jsou použity rostlinné oleje, které částečně pocházejí z projektů Fair Trade. To znamená, že výrobce spolupracuje přímo s producenty v zemích třetího světa a pomáhá pro ně zabezpečit vhodné sociální, ekonomické i zdravotní podmínky.

sodasan_kompozice445.jpgČistící síla přírody

SODASAN využívá čistící sílu ze samotné přírody a jeho sortiment je proto použitelný i pro alergiky, přecitlivělé jedince a děti. Základem všech produktů jsou látky přírodního původu, jako například rostlinné oleje, mýdla, glycerin, ocet, tenzidy z cukru, silikáty z písku či citráty z melasy. Tyto látky mají schopnost rozpouštět a odstraňovat nečistoty, působí proti šednutí barev a chrání například myčku před usazeninami. 

„Zelená firma“

Podnik je pravidelně kontrolován nezávislou kontrolní organizací ECOCERT  a všechny přípravky nesou značku „Ecogarantie“, která zaručuje mezinárodní ekologický standard. SODASAN využívá „zelenou“ tzv. Greenpeace Energy, tedy energii z obnovitelných zdrojů, celý výrobní proces je CO2 neutrální a během výroby nejsou prováděny pokusy na zvířatech ani se nevyužívá genetických technologií.

Více informací: www.sodasan.cz

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,