Skutečně zdravá škola vyzývá: Naučte jíst děti lépe

skutecne_zdrava_skola_logo150.jpg Více zeleniny, ovoce a čerstvých surovin. Po celém světě probíhá v pátek 20. května Food Revolution Day (Světový den boje za lepší stravování dětí).   

Světový den boje za lepší stravování dětí, Food Revolution Day, letos proběhne na celém světě 20. května a Skutečně zdravá škola se do něj zapojuje, jak může. Ve školách se bude vařit podle receptů Jamieho Olivera a dvojice zpěvaček Mateřská.com pří této příležitosti složila Skutečně zdravou hitovku, do které přizvala mnoho známých osobností. 

A všichni zvou příznivce kvalitního jídla na happening za zdravé jídlo a křest videoklipu, který proběhne 20. května 2016 v Praze na lodi Cargo Gallery od 16:30 do 22 hodin.

Food Revolution Day

20. května proběhne po celém světě Food Revolution Day - den, který oslavuje kvalitní, čerstvé a opravdové jídlo. Den je každoročně spojený s aktivitami, které mají především dětem ukázat důležitost kvalitního stravování, nadchnout je pro dobré jídlo a přesvědčit i rodiče, že má význam se jídlu věnovat. A stejné cíle, směřované na školy, má u nás Skutečně zdravá škola, občanská iniciativa, která se dlouhodobě zasazuje o zlepšení školního stravování.

“Oslovili jsme všech více než 130 škol přihlášených do programu Skutečně zdravá škola, aby se zapojily a pomohly tuto myšlenku propagovat s námi. Každý rok Jamie Oliver, zakladatel hnutí Food Revolution Day, zveřejňuje zdravé recepty, které zvládnou i děti, letos včetně snídaní bez cukru. My jsme školy vyzvali, aby podle těchto receptů 20. května připravily snídani a natočily klip, který pak pošleme na sociální sítě a Jamiemu do Londýna,” vysvětluje Margit Slimáková, spoluzakladatelka Skutečně zdravé školy a ambasadorka Jamie Olivera v ČR.

“Zároveň jsme se pustili do tvorby vlastního klipu. Po vzoru Jamieho jsme se spojili se známými osobnostmi v čele s Lenou Yellow a Bárou Vaculíkovou alias Mateřská.com, které pro nás natočily píseň oslavující kvalitní školní stravování. Se známými osobnostmi, muzikanty, kuchaři a dětmi z našich škol vytvořily úžasný videoklip. Věřím, že se z něj stane hit, a tak pomůže propagaci kvalitního školního stravování,” vysvětluje Margit Slimáková. V klipu účinkují známé osobnosti jako Jan Budař, Simona Babčáková, Honza Dolanský, Martha Issová, Lejla Abbasová, Kristýna Boková, Milan Cais a Mardoša z Tata Bojs, kuchař Martin Škoda, youtuber Kovy a další.

Oficiální videoklip k písni Skutečně zdravá škola bude představen v pátek v Praze na lodi Cargo Gallery, kde proběhne happening k příležitosti Food Revolution Day. Akce začíná v půl páté a vstupné je dobrovolné.

SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

Skutečně zdravá škola je občanská iniciativa usilující o zlepšení školního stravování. Usiluje jednak o změnu Vyhlášky o školním stravování tak, aby odpovídala současným vědeckým poznatkům, a též o zavádění komplexního programu Skutečně zdravá škola. Program je určen školám, v rámci kterého se vedení školy, učitelé, žáci, rodiče, pracovníci školních kuchyní, dodavatelé potravin, zemědělci a zástupci místní komunity společně zasazují o to, aby byla dětem poskytována chutná a zdraví prospěšná jídla a vytvářeny základy příjemné, zdravé kultury stravování.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,