Sklizeno získalo nového investora

Sklizeno_foodie_market_logo110.jpg Do společnosti vstupuje Brno Investment Group s Petrem Borkovcem.  

Síť prodejen s kvalitními potravinami Sklizeno získává strategického partnera a investora. Stal se jím Petr Borkovec prostřednictvím své Brno Investment Group, který nyní vlastní také síť My Food Market. Investice v řádech desítek milionů korun povede k posílení pozice Sklizeno jako lídra na trhu kvalitních, bio a lokálních potravin. Jedná se o strategický krok vedoucí ke konsolidaci dosud ne zcela efektivního trhu poctivých potravin. Petr Borkovec investicí získá 50% podíl ve Sklizeno. Obě sítě začnou spolupracovat především v budování společné výrobní a distribuční sítě, což znamená vytvoření největšího hráče v segmentu potravin a restaurací zdravého životního stylu u nás.

David_Kula_foto_1.jpg„Investice BIG do Sklizeno povede k posílení pozice Sklizeno na českém trhu. Do týmu získáváme silného partnera, který nám díky svým zkušenostem dodá další know-how. To nám umožní další rychlý růst a vytvoří našim franšízantům ještě lepší podmínky pro jejich podnikání. Spolupráce s My Food Market nám také umožní vybudovat vlastní výrobní a distribuční síť. Vlastní výrobu totiž vidím jako nezbytnou součást budoucnosti Sklizeno a zájem zákazníků jasně naznačuje, že má obrovský potenciál. Finance z investice proto využijeme právě na další rozvoj výrobního a logistického zázemí,” vysvětluje David Kukla, zakladatel a spolumajitel Sklizeno motivaci přizvání nového partnera.   

„Věřím konceptu Sklizeno i trhu zdravých potravin, sdílíme stejné hodnoty i obchodní vize. Z velkých měst chceme dostat poctivé a trendy potraviny do všech českých měst. A vzhledem k velikosti trhu s potravinami zdravého životního stylu to bude znamenat přínos pro zákazníky, obchodníky i zemědělce, protože spolupráce je vždy prospěšnější než tříštění sil,” vysvětluje investici Petr Borkovec s tím, že Sklizeno a My Food Market si nebudou konkurovat, neboť každá síť se zaměřuje na jiného zákazníka, jiný typ místa i služby.

Značky Sklizeno a My Food Market zůstanou i nadále samostatné, budou ale moci efektivněji spolupracovat v oblasti výroby, logistiky, nákupu a servisu celé síti prodejen. Sklizeno dodá know-how v oblasti nákupu a vztahů s českými výrobci, silný brand a vybudovanou distribuční sílu. My Food Market přinese know-how z provozování vlastního řeznictví, centrálního skladu a kuchyní s top šéfkuchařem Richardem Fuchsem. Pro zákazníky to bude znamenat celkové rozšíření nabídky potravin a zlepšení služeb.

Dvorakova_Brno_Sklizeno445.jpgDo tří let by podle plánů mohlo vyrůst až 80 nových prodejen Sklizeno a My Food Market, z toho až polovina v regionech. Společně také BIG a Sklizeno plánují rozvoj online služeb, který sleduje současný trend online nakupování potravin. Online služby budou zahrnovat e-shop a rozvozy delikates a online catering. V roce 2017 by tak celá síť Sklizeno + My Food Market měla dosáhnout obratů okolo 1 miliardy Kč.

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

Část nabídky (zatím především maso a masné výrobky) si Sklizeno vyrábí ve spolupráci s partnery pod vlastní značkou Naše Miroslav.

Svou první prodejnu Sklizeno otevřelo na podzim roku 2011 v Brně, dnes má Sklizeno prodejny v  Brně, Praze, Bratislavě, Olomouci a ve Zlíně a jednu restauraci. Více informací o nabídce prodejen Sklizeno a o jeho dodavatelích najdete na www.sklizeno.cz.

Investiční skupina BIG sdružuje startupové projekty z oblastí, které jsou srdeční záležitostí jejího zakladatele a hlavního investora Petra Borkovce – jsou jimi dobré jídlo, cestování a počítačové hry. Přínosem do projektů je vedle finanční podpory i jeho podnikatelské know-how získané v Partners. Skupina podporuje chytré lidi s projekty s velkým potenciálem, kteří mají odvahu tvrdě pracovat a vybudovat fungující firmu.

Patří sem také řetězec prodejen a bister s kvalitními potravinami a dobrým jídlem  My Food Market, který má v současnosti pět poboček v Praze a v Brně. Koncept je postaven jako moderní a netradiční propojení obchodu a bistra. Vše, co zde zákazník najde, je čerstvé, inspirativní, chutné a především poctivé a bez chemie. Stále ale také pohodlné, rychlé a  dostupné. Nabízí čerstvé jídlo a dobroty z vlastní domácí kuchyně a čerstvý nákup do lednice i do spíže ze sortimentu od  lokálních dodavatelů, místních farem a ze světa. Zákazníci je najdou v centrech měst a v obchodních centrech. Unikátní pro bistra je možnost objednání přes tablety, kde si každý sestaví menu podle své chuti. Více informací na www.myfoodmarket.cz.

My_Food_Market_04.jpg

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,