Sklizeno snižuje ceny díky efektivnější logistice a investicím do dodavatelů

sklizeno_logo_nove_1.png Na více než 50 oblíbených potravinách ve Sklizeno najdou zákazníci nově štítek “Férová cena”. Ten značí, že na nich se podařilo Sklizeno ušetřit náklady, a díky tomu je zákazníkům odteď už stále bude nabízet za výrazně nižší cenu.   

V průměru o 17 procent zlevní především nejčastěji nakupované základní potraviny (mléko, vejce, pečivo apod.) při stále stejné kvalitě. Snížení cen se podařilo docílit významným snížením logistických nákladů a investicí do klíčových dodavatelů, což je dlouhodobá strategie Sklizeno.

fer_cena_Sklizeno.jpgSklizeno buduje vlastní logistiku, která šetří náklady a čas dodavatelům. Má vlastní centrální sklady, odkud si distribuuje zboží do vlastních prodejen naráz, což šetří čas zase prodejnám. Navíc dosáhlo na lepší nákupní ceny tím, že odebírá ve výrazně větších objemech, což je výhodné pro odběratele i dodavatele. „Daří se nám konsolidovat trh a profesionalizovat segment farmářských a kvalitních potravin Petr_borkovec_mala_1.jpgzdravého životního stylu. Díky tomu se nám u výrobků, které jsou dostupné v celé síti a kterých prodáme velké objemy, podařilo snížit ceny řádově o nižší desítky procent a v tomto postupu chceme pokračovat. Naším cílem je, aby kvalitní potraviny ztratily punc nějakého luxusu či byly vnímané jako předražené. Není to totiž pravda. Výroba těchto potravin určitě nákladnější je, ale s růstem počtu obchodů a objemů, lepšími procesy a centrální logistikou je možné fungování celého tohoto odvětví profesionalizovat, aby bylo podobně efektivní jako ta běžná výroba při zachování stávající kvality,” vysvětluje Petr Borkovec, ředitel sítě prodeje kvalitních potravin Sklizeno.

Cedulku “férová cena” najdou od srpna zákazníci ve všech prodejnách Sklizeno na často nakupovaných základních potravinách, jako je mléko, vejce, máslo, mléčné výrobky, pečivo a nejběžnější masa a uzeniny. Tyto potraviny Sklizeno zlevnilo (v průměru o 17 %) a garantuje zákazníkům, že jejich cena už nízká zůstane.

„Důležité je říci, že se nechceme zapojit do nesmyslné spirály slevových akcí a podnákladových cen a soupeřit s běžnými supermarkety akčními nabídkami, které nejsou dlouhodobě výhodné pro nikoho a naopak likvidují výrobce a především kvalitu. Chceme dosahovat férových cen a věříme, že ty se mohou s počtem našich prodejen, s růstem naší efektivity i efektivity našich dodavatelů snižovat nebo alespoň nezvyšovat tak rychle, jak rychle rostou příjmy. Chceme, aby se zákazníci mohli spolehnout na to, že to nejsou slevy, ale prostě férové ceny a že nejsou na úkor kvality, dodavatele či zákazníka,” dodává Petr Borkovec.

Jde o první vlnu zlevňování, která přímo vyplynula z toho, že se Sklizeno daří implementovat četné změny především v oblasti logistiky a jednotnosti sortimentu. Zlevnění dalších produktů bude následovat v následujících měsících a půjde především o výrobky od dodavatelů zapojených do investičního centra Sklizeno, tedy především o vejce a drůbež z volných chovů a mléčné výrobky z farmy Struhy. V příští sezóně by se pak měly investice projevit i ve snížení cen BIO ovoce a zeleniny hlavně díky společnému nákupu a logistice s Rohlik.cz a dalšími subjekty a také díky investicím do BIO farem Olešná s Skřeneř.

Sklizeno_Zlin445.jpgČeská společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt. Aktuálně je tak v síti 53 prodejen po Česku a na Slovensku.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,